A helyzetkihasználás döntött: Coppa-győztes az Inter!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.05.24. 20:55
A győztesek öröme (Fotó: AFP)
Az Internazionale 2–1-re megverte a Fiorentinát a labdarúgó Olasz Kupa döntőjében.

OLASZ KUPA
DÖNTŐ
Fiorentina–Internazionale 1–2 (1–2)
Róma, Olimpiai Stadion, 68 000 néző. Vezette: Irrati
Fiorentina: Terracciano – Dodo (Terzics, 82.), Milenkovics, Martinez Quarta (Ranieri, 70.), Biraghi – Amrabat (Jovics, 70.), Castrovilli (Sottil, 60.) – Ikoné (Mandragora, 60.), Bonaventura, Nicolás González – Cabral. Vezetőedző: Vincenzo Italiano
Inter:
Handanovic – Darmian, Acerbi, Bastoni (De Vrij, 58.) – Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu (Gagliardini, 83.), Dimarco (Gosens, 68.) – Lautaro Martínez (Joaquín Correa, 83.), Dzeko (R. Lukaku, 58.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző:
Nicolás González (3.), ill. Lautaro Martínez (29., 37.)

Először találkozott egymással az Olasz Kupa döntőjében az Internazionale és a Fiorentina, ezért is ígérkezett érdekesnek a találkozó, ráadásul mindkét csapatra vár még egy-egy fontos finálé: a milánóiak a Bajnokok Ligája, a firenzeiek az Európa-konferencialiga döntőjében lépnek pályára.

Az Olasz Kupa-döntők harmadik leggyorsabb góljával a Fiorentina szerzett vezetést, Jonathan Ikoné remek beadásából Nicolás González közelről a kapuba vágta a labdát.

Megfogta a gól az esélyesebbnek tartott Intert, Edin Dzeko egy kisebb és egy nagyobb helyzetet elpuskázott, de Lautaro Martínez nem ismert kegyelmet: ő a két lehetőségéből kettőt gólra váltott, megszerezve a 100. és a 101. interes találatát.

A nyerőember (Fotó: AFP)

Arthur Cabralé volt az első gólhelyzet a fordulás után, de a brazil ék az ötös elől Samir Handanovic ölébe fejelte a labdát. Simone Inzaghi beküldte a pályára Romelu Lukakut, kollégája, Vincenzo Italiano a szélső Riccardo Sottilt és a középső középpályás Rolando Mandragorát vezényelte a pályára. Kisebb lehetőségek adódtak is a lila mezesek előtt, majd a hajrá előtt lehetőséget kapott Luka Jovics is.

Négy támadóval rohamozott tehát a Fiorentina, de a szerb ziccerét fogta Handanovic, majd a cserecsatár közelről a bal sarok mellé fejelt. A helyzetkihasználás döntött: Coppa-győztes lett az Inter! 1–2

A milánóiak kilencedszer hódították el a trófeát.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. perc Terzics jobb oldali, ballábas beadását az ötös elől Jovics fejjel a jobb alsó mellé csúsztatja.

Öt perc az ápolás.

90. perc Nicolás González fellöki Gosenst, sárga lap.

Inzaghi sorozatban a hetedik kupadöntőjét is megnyeri?

87. perc Handanovic nem figyel most, de González fejesét fejjel menti az ötösön Bastoni!

Az Inter ebben az idényben 3 kupadöntőt játszik, a rekord 4, a 2010–2011-es idényből.

83. perc Joaquín Correa Martínezt, Roberto Gagliardini Calhanoglut váltja.

82. perc Aleksza Terzics be, Dodo le.

82. perc Jovics Dodo jobb oldali beadását négy méterről a bal sarok mellé fejeli, Cabral éppen csak nem éri el a labdát.

80. perc Biraghi bal oldali, jobblábas beadását Cabral a bal sarok felé fejeli meg, Handanovic vetődve fogja a labdát.

80. perc Bonaventura remek passzát Jovics Darmian kicselezése után az ötös bal sarka elől ballal kapura vágja, de jobbra vetődve hatalmasat véd Handanovic!

79. perc Dumfries elesik az ötös jobb sarka előtt Lukaku passzával, Barella 15-ről jobbal a léc fölé lő, jócskán.

78. perc González eltört fejesét beejti magának Handanovic, de lökte őt Cabral. Szabadrúgás kifelé.

77. perc Lukaku jobb oldali beadását az ötös bal sarkán elrúgja Dodo a gólra éhes Gosens elől!

75. perc Bonaventura passzát Biraghi ballal 23-ról nem sokkal vágja a léc fölé!

Ez a két csapat 13. meccse a Coppában, 5-5 sikerrel. De a Fiorentina utoljára 2006-ban verte meg az Intert e sorozatban.

74. perc Handanovic kikapja a bal sarok elől González 18 méteres, jobblábas próbálkozását. Biraghi jobb oldali, ballábas szögletét kifejeli középről Lukaku.

Ez az Inter 15. hazai kupadöntője, a rekorder a Juve (21), a második az AS Roma (16).

70. perc Luka Jovics és Luca Ranieri be, Amrabat és Quarta le.

68. perc Dimarco lejön a pályáról, Robin Gosens fut be a helyére.

67. perc Dimarco hatméteres lövését és Lukaku 21 méteres próbálkozását is védi Terracciano.

62. perc Acerbi indítását Dimarco ballal balról a kapus elé rúgja.

60. perc Ikoné és Castrovili le, Riccardo Sottil és Rolando Mandragora be. Szélső helyett szélső, szűrő helyett szűrő.

Dzeko mérgében felrúg egy palackot, az edzője mellett néhány méterre.

58. perc Dzeko és Bastoni le, Romelu Lukaku és Stefan de Vrij be.

56. perc Biraghi bal oldali, ballábas beadását Cabral hét méterről Handanovic ölébe fejeli!

54. perc Lucas Martínez Quarta kap sárga lapot Dzeko bokán cserdítéséért.

53. perc Alessandro Bastoni kap sárga lapot González felrúgásáért, Biraghi jócskán a bal sarok mellé vágja a 24 méteres szabadrúgást.

50. perc Fiorentina-támadásokkal.

46. PERC FOLYTATJUK!

Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

44. perc Dzeko nem lő 16-ról, Martínez felé passzol, de közbelép Milenkovics, akiről aztán a kapusához pattan Dimarco bal oldali, ballábas beadása.

Lautaro Martínez: 13 meccs a Fiorentina ellen, 5 góllal és 3 gólpasszal.

41. perc Milenkovics remek becsúszással szereli a jobb szélt meghúzó Dumfriest.

Lautaro Martínez: 235 meccs az Interben, 101 góllal és 34 gólpasszal.

37. PERC ÉS MÁR VEZET AZ INTER A FIORENTINA ELLEN: Calhanoglu jobb oldali beadását kifejeli Dodo, Barella ad aztán jobbról jobbal jobban középre, LAUTARO MARTÍNEZ pedig a léc alá vágja a labdát jobbal, hat méterről. Milenkovics mellől, picit jobbról. 1–2!

Lautaro Martínez: 235 meccs az Interben, 100 góllal és 34 gólpasszal.

34. perc Kissé balról, 22-ről Calhanoglu a bal alsó mellé talál.

32. perc Brozovic megtámasztja Gonzálezt, aki hatalmasat esik, ápolás.

Az elcsúszó Quarta mellől.

29. PERC EGYENLÍT AZ INTER A FIORENTINA ELLEN! LAUTARO MARTÍNEZ MEGSZERZI A 100. INTERES GÓLJÁT, Brozovic a 16-os elől érkező, lapos, kiváló passzát az ötös jobb sarka elől jobbal a hosszú alsóba vágja. 1–1!

27. perc Castrovili lő ballal kapura a 16-os jobb sarkáról, blokkol Bastoni, Dumfries megindul, Amrabat felrúgja... tovább!

Az Inter a címvédő, a Fiorentina utoljára 2001-ben emelhette magasba a trófeát, Roberto Mancini volt akkor a csapat edzője.

23. perc Martínez passzát Dzeko ballal 16-ról a léc fölé rúgja, a kapussal szemben állva!

23. perc González ad be balról ballal laposan, a felfutó Quarta jobbal 17-ről a jobb felső mellé lé, két milánói védő közül.

18. perc Castrovili szereli a 16-oson a bal szélen meginduló Dimarcót.

17. perc González ballal a léc fölé lő 16-ról, Bastoni blokkol, de nincs korner. Cabral távolija sem pontosabb. Ismét kirúgás.

15. perc Elkezdenek szurkolni az Inter-ultrák.

12. perc Acerbi emelését beadná jobbról, kecsegtető helyzetből Dumfries, de közbelép harciasan Biraghi.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

10. perc Bonaventura gurítását Amrabat jobbal a jobb alsó mellé rúgja 18-ról, középről, Handanovic vetődve biztosított.

6. perc Dumfries jobb oldali beadását Dzeko jobbal hétről kapura vágja, kissé jobbról, blokkol a közbelépő Milenkovics.

A labda a bal oldali kapufán is megpattant.

3. PERC VEZET AZ INTER ELLEN AZ ESÉLYTELENEBBNEK TARTOTT FIORENTINA! Mégpedig nagyon szép találattal: Ikoné ad be balról az ötös bal sarka elől, Darmian lába között (!), a másik sarok elől NICOLÁS GONZÁLEZ jobbal két méterről, kissé jobbról a kapu hosszú sarkába rúgja a labdát. A vetődő Handanovic csak beleérni tudott: 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A firenzeiek tiszta lilában, a milánóiak világoszöld-fehér foltos mezben és fehér nadrágban.

Gyászszünettel kezdünk az olaszországi árvizek áldozatai emlékére.

Csak a firenzei ultrák készültek élőképpel, a milánói ultrák mérgesek a BL-jegyek elosztása miatt.

Egy kis örökmérleg: 177 mérkőzés, 48 firenzei és 74 milánói sikerrel, 229, ill. 274 rúgott góllal.