Serie A: hosszabbításban esett góllal verte meg a Napoli a Juvét

L. M.L. M.
2023.04.23. 22:48
Giacomo Raspadori kapáslövése három pontot ért a Napolinak (Fotó: Getty Images)
A Napoli idegenben 1–0-ra legyőzte a Juventust az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában, újabb lépést téve a bajnoki cím megszerzése felé.

Első bajnoki mérkőzésére készült a Juventus azok után, hogy a héten visszakapta a korábban tőle levont 15 pontot. A Lazio hazai veresége után az „Öreg Hölgy” annak a tudatában futott ki a tabella élén álló Napoli ellen a pályára, hogy ha nyer, feljön a második helyre.

A nápolyiak kedden 1–1-es döntetlent értek el a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Milan ellen, így kiestek a sorozatból, és már csak a bajnokságban érdekeltek – igaz, ott a forduló előtt 14 pontos előnyük volt a Lazióval szemben.

Igazi helyzetek nélkül, két hazai sárga és egy véleményes eset után mehettek szünetre a csapatok az első félidőt követően. A játékrészben a Juventus hátvédje, Federico Gatti a tizenhatoson belül megütötte Hvicsa Kvaracheliát, a grúz el is esett, a játékvezető azonban nem ítélt büntetőt, és az olasz védő is a pályán maradhatott.

A második félidőben, a 60. perc környékén hármat is változtatott Massimiliano Allegri, a nagyobb helyzetek azonban a Juventus kapuja előtt adódtak. Az addig inkább észrevétlen Victor Osimhen előbb jobblábas lövéssel, majd fejessel veszélyeztetett. Ezt követően a hazaiak is dolgoztak ki helyzeteket, a 83. percben pedig a vezetést is megszerezték. Ángel Di María kapott hosszú labdát a jobb oldalon, a kapu elé érve befelé cselezett, és lőtt, a próbálkozása pedig Juan Jesusról a Napoli kapujába pattant. Sokáig azonban nem örülhettek a torinóiak, a játékvezető ugyanis visszanézte az esetet, és szabálytalanságot látott, így érvénytelenítette a gólt – szabadrúgással jöhetettek a nápolyiak.

A Juventus a 91. percben ismét betalált, ezúttal Dusan Vlahovics révén, de ez a gól sem maradhatott fent az eredményjelzőn, mivel a gólpasszt adó Federico Chiesa az alapvonalon túlról passzolta vissza a labdát a szerb csatárnak.

S hátravolt még a feketeleves!

Hiába vette be a vendégek kapuját kétszer is a Juve, a listavezető a hosszabbításban érvényes gólt szerzett: Elif Elmasz jobb oldali beadásából a csereként beálló Giacomo Raspadori kapásból vágta kapuba a labdát. 0–1

A Napoli győzelmével újabb lépést tett a bajnoki cím felé, míg a Juventus így maradt a tabella harmadik helyén.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
Juventus–Napoli 0–1
(Raspadori 90+3.)

KORÁBBAN
Empoli–Internazionale 0–3
(R. Lukaku 48., 76., Lautaro Martínez 88.)
Monza–Fiorentina 3–2
(Biraghi 26. – öngól, Dany Mota 43., Pessina 59. – 11-esből, ill. Kouamé 8., Saponara 13.)
Udinese–Cremonese 3–0(Szamardzics 2., N. Pérez 27., Success 36.)
Milan–Lecce 2–0
(Leao 40., 75.)

Szombaton játszották
Sampdoria–Spezia 1–1
(Amione 23., ill. Verde 59.)
Lazio–Torino 0–1(I. Ilics 43.)
Salernitana–Sassuolo 3–0(Pirola 9., B. Dia 20., L. Coulibaly 65.)

Pénteken játszották
Hellas Verona–Bologna 2–1(Verdi 45+6., 62. – az elsőt 11-esből, ill. N. Domínguez 90+4.)