Olaszország: a 2011-es kupadöntőst mégsem űzik a harmadosztályba

MTI MTIMTI MTI
2019.05.30. 10:26
Az Olasz Labdarúgó-szövetség (FIGC) fellebbviteli bizottsága mérsékelte a másodosztályú Palermo büntetését, így a csapat a következő szezonban is a Serie B-ben szerepelhet.

A FIGC pénzügyi szabálytalanságok miatt két héttel ezelőtt a harmadosztályba irányította a szicíliai együttest, most azonban a szövetség illetékes bizottsága „csak” húszpontos levonással büntette meg a klubot. Mivel a csapat 63 ponttal a harmadik helyen zárta a bajnokságot – amivel tagja lett volna az utolsó feljutó helyért zajló hatcsapatos rájátszás mezőnyének –, a büntetés után 43 pontja maradt, mellyel a 11. helyre csúszott vissza, viszont így elkerülte a kiesést.

A Palermo 2017-ben esett ki a Serie A-ból, tavaly a rájátszás döntőjében maradt alul, így maradt a másodosztályban.

A Palermo 2017-ben esett ki a Serie A-ból, tavaly a rájátszás döntőjében maradt alul, így maradt a másodosztályban.

Legfrissebb hírek

A DVSC fiatalja megfelelt a Palermo tesztelésén

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 10:44

Két góllal kikapott otthon, mégis visszatért a Serie A-ba a Monza

Olasz labdarúgás
2026.05.29. 22:18

A Frosinone követte a Veneziát a Serie A-ba, Nagy Ádámék kiestek

Olasz labdarúgás
2026.05.08. 22:35

Ez gyorsan ment: egy év után visszajutott a Serie A-ba a Venezia

Olasz labdarúgás
2026.05.01. 20:05

Nyakát törte a futballpályán Jürgen Klinsmann fia

Olasz labdarúgás
2026.04.21. 08:10

Visszatér az elküldött edző Nagy Ádámékhoz, a volt szövetségi kapitányt váltja – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.03.23. 17:02

Ashley Cole az olasz másodosztályban kapta meg első vezetőedzői megbízatását

Olasz labdarúgás
2026.03.17. 10:55

Háromszoros BL-győztes Milan-ikon lett Nagy Ádám csapatának az edzője

Légiósok
2025.11.04. 18:58
Ezek is érdekelhetik