Olaszország: Allegri a legjobb edző; Marco Rossit is díjazták

MTI MTIMTI MTI
2018.03.26. 19:35
Massimiliano Allegri, a Juventus trénere kapta meg a 2016–2017-es olasz labdarúgószezon legjobb edzőjének járó elismerést, a Panchina d'Orót (Arany Kispad), míg Marco Rossi, a Budapest Honvéd korábbi edzője különdíjat kapott.

Az 50 esztendős Allegri 2014-ben vette át a torinói együttes irányítását, amelyet az elmúlt idényben bajnoki címig és kupasikerig, valamint Bajnokok Ligája-döntőig vezetett.

Massimiliano Allegri harmadszor vehette át az elismerést a hétfő esti firenzei gálán. Az edzők voksai alapján másodikként Gian Piero Gasperini (Atalanta), harmadikként a tavalyi győztes, Maurizio Sarri (Napoli) zárt.

„Minden edzőnek sok sikert kívánok a szezon végére, bár Sarrinak kicsit kevesebbet” – hangsúlyozta Allegri, akinek csapata kétpontos előnnyel vezet a Napoli előtt kilenc fordulóval a Serie A zárását megelőzően.

Öt külföldön dolgozó olasz tréner különdíjat vehetett át csapata jó teljesítményéért. Az olasz szövetség honlapjának beszámolója szerint köztük volt többek között a Budapest Honvéddal bajnoki címet nyert Marco Rossi, valamint Carlo Ancelotti (Bayern München) és Antonio Conte (Chelsea).

Legfrissebb hírek

Marco Rossi több játékosára sem számíthat, változások a válogatott keretében

Magyar válogatott
2026.03.23. 21:36

Videó: ki lesz a Liverpool ellenfele a budapesti BL-döntőn?

Bajnokok Ligája
2026.03.23. 10:23

Megküzdött a Honvéd a három pontért Karcagon

Labdarúgó NB II
2026.03.22. 15:50

Megvan, mikor játsszák a Mol Magyar Kupa elődöntőit

Labdarúgó NB I
2026.03.20. 14:48

Marco Rossi: Sallai Roland és Szoboszlai Dominik nem jobbhátvéd

Magyar válogatott
2026.03.17. 14:03

Yaakobishvili Áron, Csinger Márk és Szűcs Tamás is meghívót kapott Marco Rossitól

Magyar válogatott
2026.03.17. 12:49

Bízzuk Rossira! — Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
2026.03.17. 00:01

Erődemonstráció: hibátlan mérleggel nyerte a Honvéd-kupát az Elche

Minden más foci
2026.03.15. 20:41
Ezek is érdekelhetik