Olasz Kupa: újabb csoda, elődöntőben a 3. ligás klub!

2016.01.18. 22:07
A labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében a harmadosztályú Alessandria 2–1-re nyert a Serie B-s Spezia otthonában, így bejutott az elődöntőbe.

A Tamás Krisztiánt a meccsre nem nevező Spezia jól kezdte a meccset, és a 20. percben Emanuele Calaio büntetőjével vezetést is szerezett.

A vendégek egészen a 83. percig hiába próbálkoztak, akkor azonban jött Riccardo Bocalon, és egyenlített. Sőt! A rendes játékidő hosszabbításának a második percében ismét betalált, így fordított az Alessandria, és készülhet a Milan elleni elődöntőre.

Az Alessandria a Bari 1984-es bravúrja óta elsőként mondhatja el magáról, hogy harmadosztályú csapatként bejutott a négy közé.

OLASZ KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Spezia (II.)–Alessandria (III.) 1–2 (Calaio 20. – 11-esből, ill. Bocalon 83., 90+2.)