Serie A: sorozatban hetedszer gyűjtötte be a 3 pontot a Juve

2015.12.20. 14:34
Pogba, Cuadrado és Mandzukic ünnepli a Juventus egyik gólját (Fotó: AFP)
A címvédő Juventus rossz kezdés és korai kapott gól után hamar egyenlített, 3–1-re fordított, majd a hosszabbításig irányította a Carpi elleni idegenbeli bajnoki mérkőzését. A hazaiak a 92. percben Bonucci öngóljával szépítettek, majd akár egyenlíthettek is volna.

A Carpi szerzett vezetést a mérkőzés 15. percében Marco Borriello góljával. A tapasztalt csatár szép cselekkel átverte védőjét a tizenhatos előterében, majd nagyjából tíz méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt. 1–0

ILYEN SEM TÖRTÉNT MÉG ALLEGRIVEL
A Juventust irányító Massimiliano Allegri edzőként először könyvelt el sorozatban hét győzelmet a Serie A-ban.

Mario Mandzukic hamar válaszolt, egy tizenhatoson belüli kavarodás után a 18. percben a labda a horváthoz pattant, aki a kapunak háttal felpörgette magának, és félfordulatból kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. 1–1

A 41. percben Mandzukic megszerezte a második gólját is, Patrice Evra remek kiugratást kapott, majd középre adott, ahol Mandzukic 6 méterről a kapus lábai között a kapu közepébe fejelt. 1–2

A Juventus 2–1-es vezetéssel vonulhatott szünetre. Mandzukicnak két érintése volt a tizenhatoson belül az első félidőben, mindkettőből gól született...

Paul Pogba szerezte a Juventus harmadik gólját, az 50. percben remek indítását követően levette a labdát, majd a kapus mellett jobb lábbal a kapuba lőtt. 1–3

A 92. percben Luca Marrone beadása után Bonucci az ötösön belülről saját kapujába juttatta a labdát, izgalmassá téve az utolsó néhány másodpercét a mérkőzésnek. 2–3

A 93. percben óriási egyenlítési esélye volt a Carpinak, de Lorenzo Lollo jó helyzetben rosszul találta el a labdát, így Buffon könnyedén védett, a bíró pedig lefújta a mérkőzést.

A Juventus sorozatban hetedik bajnoki győzelmét aratta, és már a második helyen található, igaz, a később pályára lépő Fiorentina és a Napoli még visszaelőzheti. A Carpi ezen a mérkőzésen sem tudta növelni pontjai számát, így egyre messzebb kerül attól, hogy a következő szezonban is az olasz élvonalban szerepeljen.

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ

Carpi–Juventus 2–3 (M. Borriello 15., Bonucci 92. – öngól, ill. Mandzukic 18., 41., Pogba 50.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bologna–Empoli 2–3 (Brienza 36., Destro 45., ill. Pucciarelli 25., Maccarone 42., 48.)