Olaszország: újabb bundabotrány, őrizetben az elnök is

MTI MTIMTI MTI
2015.06.23. 11:19
A másodosztályú Catania szolgáltatta az olasz futball újabb bundabotrányát, amelyben a szicíliai egyesület elnökét, Antonio Pulvirentit és további hat személyt gyanúsítanak mérkőzések befolyásolásával.

Az Ansa hírügynökség keddi beszámolója szerint a hatóságok azt közölték, hogy hét embert házi őrizetbe helyeztek. Pulvirentit, valamint az alelnököt, a klubmenedzsert, illetve fogadóirodák ügynökeit és tulajdonosait azzal gyanúsítják, hogy az elmúlt idényben pénzért cserébe manipuláltak mérkőzéseket.

A Catania 2014-ben esett ki a Serie A-ból, s az előző szezonban a másodosztály 15. helyén végzett. A csapat az utolsó öt találkozóján csupán két pontot szerzett, ezt megelőzően azonban ötmeccses győzelmi sorozatot produkált.

A mostani botrányba a Catanián kívül más klub nem keveredett bele, de korábban több hasonló incidens borzolta a kedélyeket Olaszországban, ahol az elmúlt években tucatnyi gyanúsítottat vettek őrizetbe, több egyesületet is pontlevonással büntettek, számos futballistát pedig eltiltottak.

Legfrissebb hírek

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Luka Modric a világbajnokság után visszavonul – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.06.05. 10:00

Már nem Maurizio Sarri a Lazio edzője

Olasz labdarúgás
2026.05.27. 18:07

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Balhé a Torino–Juventus meccs előtt, egyórás késéssel kezdődött a torinói derbi

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 21:20

Serie A: Antonio Conte győzelemmel búcsúzott, második lett a Napoli

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 20:25

Összeomlott a Juventus a Fiorentina ellen, örülhet a Milan és a Roma

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 14:19

Serie A: a Roma elképesztő végjáték után győzött Parmában

Olasz labdarúgás
2026.05.10. 21:35
Ezek is érdekelhetik