Pogba-bomba pecsételte meg a Chievo sorsát

2015.01.25. 14:55
Pogba (jobbra) egyórás gólcsendet tört meg (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában a Juventus hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Chievót, a Torino pedig a 94. percben szerzett góllal megverte idegenben az Intert. A forduló zárásaként a Fiorentina 1–1-es döntetlent játszott a Romával.

„Százszázalékosan ott kell lennünk fejben minden mérkőzésen, mert nagyon erős üldöző a Roma” – nyilatkozta a Chievo elleni bajnoki előtt a Juventus mestere, Massimiliano Allegri, de legényei éppen fejjel koncentráltak eléggé, mert az első 30 percben fejjel többször is eredményesek lehettek volna.

Giorgio Chiellini egyenesen mesterhármasig juthatott volna, ha kissé pontosabb, de Álvaro Morata sem lehet büszke arra, hogy az ötösről elvétette a kaput. A szünetig nem sok érdekes esemény történt, csak a szegény veronai csapatkapitányt, Nicholas Freyt kellett lecserélni, mert csúnyán összefejelt véletlenül Patrice Evrával.

A pihenőt követően középtávoli lövésekkel próbálkozott a Juve, és ez meghozta az eredményt: Paul Pogba egy cselt követően a 16-os elől a jobb alsóba bombázott. 1–0!

Ezzel el is dőlt a mérkőzés, mert támadnia kellett az addig szinte csak faragással törődő Chievónak, és egy villámgyors torinói akció végén Pogba lövését kiütötte ugyan a vendégek legjobbja, Albano Bizzarri kapus, de a csereember, Stephan Lichtsteiner jókor volt jó helyen. 2–0!

A hajrában kissé könnyedén vette a mérkőzés a Juve, Ezequiel Schelotto ziccerből a kapufára lőtt: lelkesen harcolt a címvédő ellen a Chievo, ez azonban csak a tisztes vereséghez volt elég.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

INTER–TORINO

Az Inter hiába ragadta magához már a meccs elején a kezdeményezést, a torinói sündisznóállásra nem találta az ellenszert, meddő mezőnyfölénye pedig igazán nagy gólhelyzetekben nem kristályosodott ki.

A 39. percig kellett várni a tíz góljával a meccset a mesterlövészek között második helyen váró Icardi első lehetőségére, 13 méteres fejese elkerülte a jobb alsó sarkot. A félidő hajrájában az egyetlen torinói hiba után Podolski került helyzetbe, de sokat várt, így lövését blokkolni tudták.

A fordulást követően valamivel feljebb mozgott a vendégcsapat, a próbálkozás eredményeképpen pedig a hazaiak előtt is könnyebben alakultak ki lehetőségek – úgy tíz percig. A vendégek Farnerud és Molinaro távoli lövésével veszélyeztettek, előbbi tekerése fölé szállt, utóbbi rúgását Handanovic védte.

A másik oldalon a középre belőtt labdák után szisszent fel rendre a közönség, de ezen a meccsen milánói játékos nem tudott betalálni. Amikor pedig már mindenki elkönyvelte az ikszet, a 94. percben egy szöglet után Maxi López megcsúsztatta a labdát, Moretti pedig közelről már nem hibázott. 1994 óta először nyert a Torino az Inter ellen (0–1)!

A forduló zárásaként a Fiorentina 1–1-es döntetlent játszott a Romával. A találkozóról ide kattintva olvashat bővebben!