A 94. percben bukott pontokat a Roma, ikszelt a Milan

2013.11.10. 14:55
A Roma botlott a Sassuolo ellen (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójában a listavezető AS Roma hiába vezetett a 94. percig Alessandro Longhi öngóljával, az előző fordulóban triplázó Domenico Berardi góljával megmentett egy pontot a Sassuolo.

ROMA–SASSUOLO

A Roma nem tudta folytatni kiváló sorozatát, mert csak döntetlent játszott az újonccal. Nagy erőkifejtésre ugyan nem késztette a Sassuolo a hazaiakat, de mivel a vendégek lényegében a 94. percig csak egyetlen nagyobb helyzetet tudtak kialakítani, úgy tűnt, simán nyer a listavezető. Ez még akkor is igaznak tűnt, ha a Roma vezető gólját ritkán látható védői ügyetlenkedés előzte meg. A 19. percben Florenzi lőhetett 7 méterről, kissé éles szögből, Pegolóról kijött a labda, éppen a középen álló Longhira pattant, aki el sem tudott ugrani, és róla a Sassuolo kapujába vágódott a Roma vezető gólja. Öngól. 1–0

Túlzás lenne kijelenteni, hogy jó volt a meccs, a Roma hozta a biztonsági játékot, őrizgette sovány előnyét, néhány nagy helyzetet ki is hagyott, de az utolsó percekben kifejezetten izgalmassá vált a találkozó, és a 94. percben óriási kavarodás után Berardi vágta a léc alá a Sassuolo egyenlítő gólját. 1–1

A „farkasok” újabb nagy sorozata szakadt meg, hiszen hazai pályán először vesztettek pontot, és először kaptak gólt.

CHIEVO–MILAN

A bajnokságban idegenben még nyeretlen Milan abban a tudatban lépett pályára a sereghajtó Chievo otthonában, ha újabb pontokat pazarol, az akár a vezetőedző, Massimiliano Allegri állásába is kerülhet. A milánóiak a tabella 11. helyéről és nem jó passzban érkeztek Veronába, hiszen ez elmúlt hét napban a Fiorentinától és a Barcelonától is kikaptak, de a mezőnyben legkevesebb (mindössze egy) győzelemmel álló Chievo ideális ellenfélnek tűnt a javításra, főleg, hogy a piros-feketék előző 13 meccsüket kivétel nélkül megnyerték Chievo ellen.

A Milan ennek tudatában, Mario Balotelli (eltiltás) és Stephan El Shaarawy (sérülés) nélkül, a hátvédsorba visszatérő Mexesszel, valamint Kakával és Matrival a kezdőben rohamozott az első percek tapogató játékát követően, a Chievo pedig saját szurkolói előtt sem szégyellte megszállni saját tizenhatosát. A hazaiak leparkolt busza nem ízlett a Milan nehézkes, ötlettelen támadójátékának, de a Chievo kontrái sem hordozták magukban a gólveszélyt, az exjuventusos Marcelo Estigarribia két távoli lövésén kívül.

A második félidőben az elsőben is igen aktív és becsülettel robotoló Kaká vezette a Milan támadásait, mégis a Chievo szerezhetett volna vezetést egy hazai kontra végén: a csapatkapitány, Rigoni azonban kiszorított helyzetből nem találta el a fekvő Abbiati mellett üresen tátongó kaput. A hazaiak Pellissier révén szereztek egy lesgólt, majd a mérkőzés utolsó tíz percéhez érve a szintén csereként beszállt Robinho lőtt egy kapufát, a Milan ekkor állt először, majd Matri lövésénél utoljára igazán közel a gólszerzéshez.

A hajrára Montolivo kiállítását követően tíz emberre fogyatkozott a Milan, Allegri pedig az olasz U19-es válogatott tehetséget, Bryan Cristantét is bedobta a mély vízbe, de a mai délutánon ő sem tudta feltörni a végig fegyelmezetten védekező, az utolsó percekre szintén megfogyatkozó Chievo védelmét, amely fontos és megérdemelt pontot rabolt az idegenben továbbra is nyeretlen Milantól, megszakítva a 13 mérkőzés óta tartó átkot.

Érdemes lesz figyelni Massimiliano Allegri állásával kapcsolatos híreket a következő órákban.

Ami a további találkozókat illeti. Az Atalanta gyors gólváltás után úgy nézett ki, hogy ikszel a Bolognával, de a 93. percben jött Livaja, és a hazaiak javára döntötte el a három pont sorsát. A másik fővárosi csapat, a Lazio is 1–1-es döntetlent játszott, miután Balde Diao Keita találatára Alessandro Lucarelli felelt a Parma részéről. A találkozó krónikájához tartozik, hogy Aleandro Rosit (Parma) a 86. percben kiállította a játékvezető. A Cagliari mindkét félidő végét megnyomta, Daniele Conti mindkétszer két perccel a játékrész letelte előtt betalált, és mivel a Torino csak egy gólt szerzett, így a hazaiak megnyerték a meccset.