Brazília: Ronaldinho szerződést bont a Milannal - hivatalos

2011.01.06. 20:59
Csütörtöki Rio de Janeiró-i sajtótájékoztatóján Ronaldinho bejelentette: egyezségre jutott a Milannal, és távozik az olasz labdarúgó-bajnokság éllovasától. A játékos egyelőre nem tudja, melyik brazil klubban folytatja pályafutását, ám korábban arról beszélt: minden vágya, hogy visszatérjen a Gremióba.

„Megegyeztem a Milannal, így semmi akadálya annak, hogy mostantól Brazíliában éljek" – mondta a játékos csütörtökön. A sajtótájékoztatón szintén jelen lévő Adriano Galliani, a Milan alelnöke kijelentette: addig nem utazik haza, ameddig nem dől el, hol folytatja a játékos – hozzátéve, sajnálja, hogy Ronaldinho távozik a Milantól.

Ronaldinho csodálatosnak nevezte a Milannál eltöltött időszakot, és egyelőre nem tudta megmondani, melyik brazil csapatban folytatja a játékot; a váltás egyik jelentős akadályának a Milan stratégiája tűnt, ezek szerint sikerült kielégíteni a lombard klub pénzügyi igényeit. Volt klubja, a Gremio mellett a Flamengo és a Palmeiras is szívesen látná a hazatérő aranylabdást, akit az angol Blackburn Rovers minden jel szerint nem tud megszerezni.

Legfrissebb hírek

Két pontjába került a Juvénak a kihagyott tizenegyes; ötgólos meccset húzott be a Milan

Olasz labdarúgás
2026.03.21. 22:45

Firenzéből szerződtetne csatárt a Milan – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.03.11. 12:34

Allegri elárulta, készültek az olyan helyzetre, amelyből a gólt szerezték

Olasz labdarúgás
2026.03.09. 11:07

Népsport: a futballvilág önjelölt Napóleonja

Népsport
2026.02.20. 09:32

Hazai pályán ikszelt a Milan, csak egy ponttal tudta csökkenteni hátrányát az Inter mögött

Olasz labdarúgás
2026.02.18. 22:56

Modric gólja döntött, a Milan mindhárom pontot elvitte Pisából

Olasz labdarúgás
2026.02.13. 22:46

Magabiztos Milan-győzelem született Bolognában

Olasz labdarúgás
2026.02.03. 22:43

Szerződést hosszabbított kapusával az AC Milan – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.01.31. 19:19
Ezek is érdekelhetik