Mathieu Flamini egyáltalán nem bánta meg a nyári klubcserét

2008.12.19. 20:29
Mathieu Flamini egyáltalán nem bánta meg, hogy a nyáron négy év után elhagyta az Arsenalt a Milan kedvéért. A francia játékos eddig még nem igazán bizonyította be, hogy megérte őt leigazolni, de elmondása szerint egyre inkább beilleszkedik az olasz csapatba, amiben nagy segítséget nyújt neki Carlo Ancelotti is.
Flamini (balra) keményen küzd azért, hogy a Milanban is alapemberré váljon
Fotó: Action Images
Flamini (balra) keményen küzd azért, hogy a Milanban is alapemberré váljon
Flamini (balra) keményen küzd azért, hogy a Milanban is alapemberré váljon
Fotó: Action Images
Flamini (balra) keményen küzd azért, hogy a Milanban is alapemberré váljon

ELÉGEDETTEK AZ UEFA-KUPA-SORSOLÁSSAL

A milánóiakat a Werder Bremennel sorsolták össze az UEFA-kupa legjobb 32 csapata között. Silvano Ramaccioni, a klub sportigazgatója szerint kaphattak volna rosszabb ellenfelet is: „Nehéz mérkőzések elé nézünk, hiszen a Werder erős csapat, amely ráadásul már többször találkozott olasz alakulattal az elmúlt években. Maximális koncentrációra lesz majd szükségünk, összességében azonban elégedettek lehetünk a sorsolással, jól jártunk a Bremennel.”
A francia középpályás nem produkált felejthetetlen rajtot új állomáshelyén, csak elvétve kapott lehetőséget a kezdőcsapatban, azonban Gennaro Gattuso sérülése miatt valószínűleg több szerepet kap majd a következő hónapokban.

„Abszolút nem bántam meg, hogy a Milanba igazoltam – nyilatkozta a 24 éves középpályás a L’Équipe-nek. – Még nem alkalmazkodtam teljesen a csapat taktikájához, és kicsit bátortalan is vagyok a pályán, azonban egyre jobban mennek a dolgaim. Itt minden más, és eddig nem játszottam olyan ösztönösen, ahogy szoktam.”

Carlo Ancelotti, a piros-feketék vezetőedzője szorgalmazta a francia játékos leigazolását, és Flamini elmondása szerint a szakemberrel – aki mindent megtesz, hogy minél hamarabb beilleszkedjen – a nehézségek ellenére remek a viszonya.

„A mester mindig arra bíztat, hogy bátrabban játsszak, több felelősséget vállaljak és próbálkozzak több kapura lövéssel. Kiváló a kapcsolatunk” – jelezte Flamini, hogy Ancelottival semmi problémája sincs.
Legfrissebb hírek

Két pontjába került a Juvénak a kihagyott tizenegyes; ötgólos meccset húzott be a Milan

Olasz labdarúgás
2026.03.21. 22:45

Firenzéből szerződtetne csatárt a Milan – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.03.11. 12:34

Allegri elárulta, készültek az olyan helyzetre, amelyből a gólt szerezték

Olasz labdarúgás
2026.03.09. 11:07

Népsport: a futballvilág önjelölt Napóleonja

Népsport
2026.02.20. 09:32

Hazai pályán ikszelt a Milan, csak egy ponttal tudta csökkenteni hátrányát az Inter mögött

Olasz labdarúgás
2026.02.18. 22:56

Modric gólja döntött, a Milan mindhárom pontot elvitte Pisából

Olasz labdarúgás
2026.02.13. 22:46

Magabiztos Milan-győzelem született Bolognában

Olasz labdarúgás
2026.02.03. 22:43

Szerződést hosszabbított kapusával az AC Milan – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.01.31. 19:19
Ezek is érdekelhetik