Kikapott és átadta az első helyet a Palermo

2006.11.18. 22:50
A Cagliari Pepének a 90. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a játéknap előtt még listavezető Palermót az olasz első osztályú labdarűgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, ez pedig azt jelenti, hogy az Internazionale anélkül vette vissza az első helyet a tabellán, hogy lejátszotta volna soros mérkőzését.
Ricardo Oliveira előtt adódott a legnagyobb Milan-lehetőség, de ő is belszerencsés volt: a felső kapufát találta el

FILKOR GYŐZTES GÓLJA

Filkor Attilának a 90. percben szerzett góljával győzött az Internazionale utánpótlás-csapata a Chievo ellen. A 18 esztendős magyar játékos a szünetben állt be a milánói együttesbe, és a végén eldöntötte a mérkőzést.
Filkor eddig mindig gólt szerzett, amikor pályára lépett az korosztályos együttesben.
  • Internazionale–Chievo 1-0 (Filkor, 90.)
A szardíniai mérkőzésen a Palermo az első félidő hajrájában emberhátrányba került, miután Simpliciót még a szünet előtt azonnali piros lappal kiállította a játékvezető.

Minden jel arra mutatott, hogy az Empoli–Milan találkozóhoz hasonlóan itt is gólnélküli döntetlen születik majd, amikor a 90. percben egy jobb szélen futó támadás után a Ferri által középre adott labda Suazo lábáról az egyik védőről Pepe elé pattant, aki egészen közelről a kapu jobb oldalába kotorta (1-0).

A palermóiak szabálytalanságot – minden bizonnyal lest – reklamáltak, erről azonban szó sem volt, így végül ezzel a találattal megnyerte a meccset a Cagliari.

A Palermónak ez volt a harmadik veresége ebben a bajnokságban, a Cagliari pedig mindössze a második győzelmét könyvelhette el.

Az Internazionale holnap akkor őrzi meg biztosan az első helyet, ha nem kap ki hazai pályán a Regginától.

A nap korábbi mérkőzésén tovább mélyült az a gödör, amelyből az AC Milan próbál kikecmeregni. A piros-feketék az Empoli otthonában nem tudtak gólt szerezni, így 0-0-s döntetlennel térhettek haza.

Carlo Ancelotti együttese az ezt megelőző öt mérkőzése közül négyszer vereséget szenvedett, és ez a döntetlen sem segítette a lombardiaiakat.

A Milan 12 mérkőzésen után a nyolcpontos levonással mindösszesen nyolc pontot szereztek, és 19 ponttal vannak lemaradva az éllovas, városi rivális Inter mögött.

"Az utóbbi néhány mérkőzésünkhöz képest ma este már láttam néhány pozitív jelet – mondta a lefújás után Carlo Ancelotti. – Nehéz elfogadni az eredményt, de ha továbbra is képesek vagyunk helyzeteket kidolgozni, ahogyan ma este, akkor elkezdünk majd nyerni, higgyék el."

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A)