Ökölvívás: Herring hat menetet adott Framptonnak – videó

B. D. K.B. D. K.
Vágólapra másolva!
2021.04.04. 13:07
null
Framptonnak (balra) nem sok esélye volt (Fotó: profiboksz.hu)
Az eredeti tervek szerint február 27-én küzdött volna meg egymással a WBO nagypehelysúlyú világbajnok Jamel Herring és kihívója, Carl Frampton, azonban utóbbi öklöző sérülése miatt halasztani kellett a találkozót, amelyet ma rendeztek meg – számolt be a profiboksz.hu.

 

A dubai összecsapás a láthatóan jóval nagyobb, 34 éves amerikai Jamel Herring elképzelései szerint alakult, és a korábbi világelső észak-ír Carl Frampton csak nyomokban emlékeztetett régi önmagára. Az ütközet során ugyan a fordított alapállású Herring jobb szeme megsérült, de ez nem befolyásolta érdemben a küzdelmet, és a domináló címvédő már az ötödik etapban padlóra küldte riválisát – írja a profiboksz.hu.


A számolást követően Frampton még megpróbált visszajönni a meccsbe, és ki is húzta a szünetig, de ez csak átmenti túlélés volt. A hatodik etapban ismét padlót fogott a 34 éves belfasti öklöző egy szűk, fejre mért balfelütés után, majd Herring támadásba lendült, Frampton segédei pedig a törölközőt bedobva mentették meg védencüket a még súlyosabb veréstől. Ahogy arra számítani lehetett, a mérkőzést követően Frampton bejelentette a visszavonulását. Az összecsapás egyébként WBO által delegált supervizora, azaz ellenőre a profi szakágtól hamarosan búcsúzó jövendőbeli AIBA főtitkár Kovács István volt, valamint Budai Ferenc és Enyedi Zoltán személyében magyar pontozóbírók is közreműködtek a találkozón – hívta fel a figyelmet a profiboksz.hu.

Legfrissebb hírek

A bombaerős szöuli magyar csapat egyetlen elődöntőse – Isaszegi Róbert 60 éves

Ökölvívás
Tegnap, 7:53

Ökölvívás: magyar tag is bekerült az európai szövetség bírói bizottságába

Ökölvívás
2025.04.15. 16:59

Túl az ismerkedésen az ökölvívók új kapitánya

Ökölvívás
2025.04.15. 13:39

Kovács Richárd már nagyon várja, hogy saját elvárásainak megfelelően edzhessen, bokszolhasson

Ökölvívás
2025.04.09. 22:32

„Szakértők bevonásával állítjuk fel a női bokszkategória kritériumait” – Boris van der Vorst World Boxing-elnök az NS-nek

Ökölvívás
2025.03.20. 12:07

A NOB döntött: marad az ökölvívás az olimpia programjában

Ökölvívás
2025.03.20. 10:33

Helif szeretne újra olimpiai bajnok lenni Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.03.19. 09:39

A NOB végrehajtó bizottsága javasolja, hogy az ökölvívás a 2028-as olimpiai program része legyen

Ökölvívás
2025.03.17. 13:42
Ezek is érdekelhetik