nemzetisport.hu
2014.12.16 17:23 Frissítve: 2015.01.19 01:20

Női kézi Eb: a címvédő legyőzte és megelőzte Hollandiát

A magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének II. csoportjában a címvédő Montenegró 31–27-re legyőzte Hollandiát, így megelőzte riválisát.

A címvédő abban a tudatban lépett pályára, hogy egy vereséggel nagyon messze kerül a négy közé jutástól, míg a hollandok az eredmények szerencsés alakulásával már ma az elődöntőbe kerülhettek volna.

Katarina Bulatovicsék alaposan be is kezdtek, az átlövő már a meccs elején szórta a gólokat – az első negyedórában már ötnél járt – és előbb 5–1-re, majd 7–3-ra is elhúztak.

Cornelia Grooték 6–10 után egy 4–0-s sorozattal a 20. perc végén egyenlítettek (10–10), de a szünet előtt így is az ő betörésgóljára volt szükség, hogy csak kettővel vezessenek a montenegróiak (13–15).

Ráadásul emberelőnybe is kerültek ekkor a hollandok, és 16–16-nál utolérték az ellenfelüket, a 36. percben pedig már ők vezettek 19–17-re.

Még a 42. percben is a hollandoknál volt az előny (22–21), innentől kezdve azonban ismét belelendültek Radmila Petrovicsék (23–26), a hajrában pedig ismét jött Bulatovics, és végül 31–27-re nyertek a montenegróiak.

NŐI KÉZILABDA EB
KÖZÉPDÖNTŐ, II. CSOPORT
Hollandia–Montenegró 27–31 (13–15)
Ld: Polman 8, Van der Heijden 5, Groot 4, ill. K. Bulatovics 10, Petrovics 6, Radicsevics, Jovanovics 4-4
KÉSŐBB
Svédország–Szlovákia 18.00 (Tv: Sport2)
Németország–Franciaország 20.15 (Tv: Sport2)

Női kézilabda Eb 2014 nemzetisport.hu

Kristina Kristiansen 5.5 gólpasszt adott meccsenként • Kiss Éva leszorult a kapusok dobogójáról.

2014.12.21 17:17:32

Női kézilabda Eb 2014 CSERHÁTI ZOLTÁN

A Fradi irányítója 10 gólig jutott, de az olimpiai bajnok a szünet után magára talált, és felülkerekedett.

2014.12.21 15:08:46

A félidőben még a 2012-es aranyérmes vezetett eggyel, a szünet után Bundsen kivédte az ellenfél szemét.

2014.12.21 10:49:35

Ki a jobb? Magyarok! Na jó, de melyik? Itt a döntő, benne a magyar és a szlovákiai kézis szépség különleges fotóival.

2014.12.20 11:50:53

Horvát–szlovák meccs a döntőbe kerülésért: ezt kínálja a kézi Eb legszebb játékosát kereső versenysorozatunk mai felvonása.