NFL: Rodgers ismét gálázott, 5 TD-passzal keserítette a Chiefst

2015.09.29. 07:17
A Packers szurkolói öt touchdownt és egy újabb győzelmet ünnepelhettek (Fotó: nfl.com)
Az öt TD-passzt kiosztó Aaron Rodgers vezérletével a Green Bay Packers 38–28-ra legyőzte a Kansas City Chiefs legénységét az NFL hétfői játéknapján, így három mérkőzés után három győzelemmel áll.

A „sajtfejűek” szokásukhoz híven alaposan bekezdtek, és az előző idény MVP-je már az első negyedben két TD-passzt kiosztott, előbb Ty Mongomery, majd Randall Cobb volt eredményes. Utóbbi annyira belejött, hogy a meccs során háromszor is ünnepelhetett, összesen pedig 91 yardot tett a közösbe.

A vendégek részéről is akadt egy triplázó, a mindössze 11 futással záró Jamaal Charlers 49 yardja mellé tett három TD-futást, igaz, ebből a negyedik negyedben, 38–14 után született.

A Chiefs sorsa az első félidő hajrájában látszott megpecsételődni James Jones szerzett 27 yardos TD-t, majd a 3. negyed közepén Alex Smith interceptionje után Cobb ért célba négy yardról, ezzel pedig már 31–7-re vezetett a Packers.

Ki kell emelni, hogy a 141 yardig jutó Jeremy Maclin összehozott egy TD-elkapást, így a 2013-as szezon 14. fordulója óta először iratkozott fel a pontszerzők közé egy KC-elkapó! Egészen hihetetlen, de azóta csak futók és tight endek kaptak TD-passzt.

Érdekességnek számít az is, hogy mindkét irányító a 2005-ös játékosbörze első körében kelt el, Alex Smith volt a San Francisco 49ers 1/1-ese, míg Rodgerst csak az 1/24-nél vitték ki.