Peyton Manning visszatért, az AFC első helyére vezette a Broncost

2016.01.03. 22:50
A New York Jets ebben a szezonban is lemaradt a rájátszásról (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának utolsó fordulójában a New York Jets kikapott, és az Indianapolis Coltshoz hasonlóan elbúcsúzott a rájátszástól, biztosan ott lesz viszont a playoffban a Pittsburgh Steelers és a Houston Texans. A Denver Broncos a csereként beálló Peyton Manning vezérletével 27–20-ra legyőzte a San Diego Chargerst, így a New England Patriots botlását kihasználva megszerezte az Amerikai főcsoport első helyét. Zárásként a Minnesota Vikings idegenbeli sikerével besiklott harmadik kiemeltnek.

A Jets rájátszásba jutásához „csupán” az kellett volna, hogy nyerjen a Buffalo Bills otthonában, ám korábbi edzője, Rex Ryan csapata megtréfálta a vendégeket. A Jets öt éven belül először juthatott volna be a playoffba, ám ezúttal sem járt sikerrel, mert miután a rossz kezdést követően összeszedte magát, irányítója, Ryan Fitzpatrick összeomlott, és háromszor adta el a labdát a záró negyedben.

A Pittsburgh Steelers pedig élt az eséllyel, és 10–6-os mérleggel továbbküzdötte magát az alapszakaszból, miután 28–12-re lemosta a Cleveland Brownst.

A Houston Texans a várakozásoknak megfelelően legyőzte a Jacksonville Jaguarst, így szintén továbbjutott, ráadásul megszerezte az AFC Déli csoportjában az elsőséget, ezzel együtt pedig az Indianapolis Colts – hiába győzte le a 2016-os draft első választását bebiztosító Tennesse Titanst – búcsút intett a folytatásnak.

A New England Patriots elszalasztotta az AFC megnyerésének lehetőségét, és a Denver Broncos kezébe helyezte sorsát. A(z utolsó hat meccsén) negyedik vereségét elszenvedő Pats a Miami Dolphins otthonában maradt alul 20–10-re. A bostoniak irányítója, Tom Brady az első félidőben csupán öt passzt jegyzett – ez karrierje legrosszabb vonatkozó statisztikája.

A 22 órás meccseken

Peyton Manning visszatért a sérülése után, és az AFC első helyére vezette a Broncost (Fotó: Twitter)

Nagyszerűen indult a meccs a Denver számára, hiszen Brock Osweiler Demaryius Thomasnak adott 72 yardos passzával fél perc után megszerezte a vezetést (7–0). Ezt azonban elképesztő denveri hibagyár követte, a támadók összesen ötször adták el a labdát, amikor pedig a San Diego nagy nehezen büntetett Antonio Gates elkapásával (7–13), Peyton Manninget is pályára küldték a hazaiak.

Ez pedig meghozta a várt hatást, bár az irányító TD-passzig nem jutott, vezetésével magabiztosan haladt a Broncos, amely két futott TD-t is felmutatott ezt követően, és végül 27–20-ra nyert.

SZAVAZÁS

Ön kinek adná az év legértékesebb játékosának járó MVP-díjat?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Nemzeti Főcsoport első helye is eldőlt, a papírformának megfelelően a Carolina Panthers legyőzte a Tampa Bay Buccaneerst, így 15–1-es mérleggel fejezte be az alapszakaszt. Cam Newton újabb MVP-várományos teljesítményt nyújtott, 26 passzából 21 volt sikeres, 293 yardot és két TD-t jegyzett ebből a Carolina, emellett pedig két futott hatpontos is a neve mellé került (38–10).

De még ha ki is kapott volna a Panthers, akkor is megtartotta volna első helyét, lévén az Arizona Cardinals hatalmas verést kapott hazai pályán. Bár Larry Fitzgerald TD-ja után úgy nézett ki, meccsben maradhat az első negyedet tízpontos hátránnyal záró Cardinals (6–10), innentől már nem szerzett pontot. Nem úgy a 3 TD-t passzoló Russell Wilson vezette Seattle Seahawks, amely Tyler Lockett fantasztikus visszahordásainak is köszönhetően már a szünetre eldöntötte a meccset (6–30). A második félidőre már ki sem jött Carson Palmer, de a Seattle sem törte magát az újabb pontokért, végül így is nagyon simán, 36–6-ra nyert.

Kövessen minket a Facebookon is!

A St. Louis 16–10-es félidei előnye után már nem tudott pontot szerezni – a ráadásban is kihagyott egy mezőnygólt –, így a San Francisco 19–16-ra nyert. A Kansas City szurkolói a hajrában izgulhattak egy kicsit, de végül kitartott az előny az Oakland ellen (23–17).

A Vikings végig előnyben volt a mérkőzésen, a Packers csak kapaszkodott. Azt sem sokáig. Az első negyed (3–3) után a másodikban hárommal elhúzott a vendégcsapat, majd a harmadik játékrészben két TD-nal tett nagy lépést a győzelem felé. A záró felvonásban egy TD-nal és egy 43 yardos mezőnygóllal felzárkózott ugyan a Green Bay, de hiába került hét pontra ellenfelétől, a hátralévő bő öt és fél perc alatt már nem sikerült pontot szereznie (13–20).

2016. 1. 3., 22.25 Kansas City Chiefs–Oakland Raiders 23–17
2016. 1. 3., 22.25 San Francisco 49ers–St. Louis Rams 19–16 – h.u.
2016. 1. 4., 2.25 Green Bay Packers–Minnesota Vikings 13–20
NFL 2015, RÁJÁTSZÁS
WILD CARD-MÉRKŐZÉSEK (2016.01.09–10.)
AFC
Cincinnati Bengals (3.)–Pittsburgh Steelers (6.)
Houston Texans (4.)–Kansas City Chiefs (5.)
NFC
Minnesota Vikings (3.)–Seattle Seahawks (6.)
Washington Redskins (4.)–Green Bay Packers (5.)
KONFERENCIA-ELŐDÖNTŐK (2016.01.16–17.)
AFC
Denver Broncos (1.)–Az alacsonyabban rangsorolt továbbjutó (4./5./6.)
New England Patriots (2.)–A magasabban rangsorolt továbbjutó (3./4./5.)
NFC
Carolina Panthers (1.)–Az alacsonyabban rangsorolt továbbjutó (4./5./6.)
Arizona Cardinals (2.)–A magasabban rangsorolt továbbjutó (3./4./5.)
KONFERENCIADÖNTŐK (2016.01.24.)
AFC
Az elődöntő magasabban rangsorolt győztese (1./2./3./4./5.)–Az elődöntő alacsonyabban rangsorolt győztese (2./3./4./5./6.)