NFL: bajban az Eagles; Chargers-siker a ráadásban

2014.12.21. 07:21
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 16. fordulójában két meccset magyar idő szerint vasárnap hajnalban rendeztek. A Washington Redskins hazai pályán 27–24-re megverte a Philadelphia Eaglest, míg a San Diego Chargers hosszabbítás után győzött 38–35-re a San Francisco vendégeként.

A rájátszásért folytatott harc szempontjából kötelező lett volna a győzelem a Philadelphia számára a playoffról már biztosan lemaradó Washington otthonában.

Az Eagles LeSean McCoy 11 yardos futásával még vezetett is, sőt két negyed után is a vendégeknél volt az előny (14–10 a Philadelphia javára), de a harmadik játékrészben két egyaránt egyyardos Darrel Young TD-futással a hazaiak javára dőlt el a mérkőzés. A Redskins úgy nyert 27–24-re, hogy egy passzolt TD-je sem volt.

A hazaiak irányítója, Robert Griffin 220 passzolt yarddal és egy eladott labdával zárt, míg a másik oldalon Mark Sanchez 374 passzolt yarddal, két TD-átadással és egy eladott labdával. Vereségével az Eagles várhatóan lemarad a rájátszásról.

A playoffért még harcoló San Diego a Washintonhoz hasonlóan a nagyszünetben még hátrányban volt San Franciscóban. A 49ers 28–7-re vezetett. A folytatásban azonban beindult a Chargers és a 356 passzolt yardot, közte négy TD-passzt (és három eladott labdát is) jegyző Philip Rivers vezérletével egyenlíteni tudott.

Novak 40 yardos mezőnygólja döntött (Fotó: Reuters)

A meccset végül a hosszabbításban Nick Novak 40 yardos mezőnygólja döntötte el a vendégek javára.