A Chargers sorozata megszakadt, a Cowboys a liga tetején!

2014.10.19. 22:34
Terrance Williams testhelyzete tökéletesen jellemzi a ligát: a Dallas mindenki felett! (Fotó: Action Images)
Az NFL alapszakaszának 7. fordulójában a St. Louis Rams kiváló első félidejének köszönhetően meglepte a címvédő Seattle Seahawkst. A vasárnap este legnagyobb különbségű győzelmét a Cincinnati Bengalst 27–0-ra elgázoló Indianapolis Colts aratta. A Jacksonville Jaguars megszakította kilencmeccses vereségsorozatát, 2013. december 15. óta először tudott győzni. A 22 óra után kezdődő mérkőzéseken a Dallas Cowboys csoportrangadót nyert a New York Giants ellen, a San Diego Chargers Kansas City Chiefs elleni vereségének köszönhetően pedig a következő fordulót a liga élén várja! A Denver Broncos esélyt sem adott a San Francisco 49ersnek, a négy TD-passzal záró Peyton Manning megdöntötte Brett Favre 508-as rekordját – a mérkőzésről itt olvashat bővebben.

A 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN

A Dallas az első fordulóban elszenvedett vereséget követően sorozatban a hatodik sikerét aratta, ezzel pedig az egész liga legtöbb győzelmét mondhatja magáénak. A Giants elleni siker fő letéteményese ezúttal is a kiváló támadófal segítette trió volt: Tony Romo 279 yardot és 3 TD-t passzolt, DeMarco Murray az NFL történetének első játékosaként a szezon első hét meccsén egyaránt legalább 100 yardot futott, ezúttal 128 egységet és egy hatpontost tette a közösbe, Dez Bryant pedig 151 elkapott yarddal zárt.

Kiemelendő még Gavin Escobar tight end is, akinek ugyan csak három elkapása volt, de abból 65 yardot és két TD-t jegyzett.

A New York-iak Escobar első TD-je (7–0) után Odell Beckham elkapásával még egyenlítettek, sőt, Romo eladott labdáját követően Daniel Fells 27 yardos játékával fordítottak (7–14), innentől azonban már a házigazda akarata érvényesült, és sorozatban szerzett 21 ponttal gyakorlatilag eldöntötte a meccset (28–14). A 248 yardig jutó Eli Manning harmadik TD-passza még visszahozta a vendégek reményét (28–21), de Dan Bailey 49 yardos mezőnygólja végleg lezárta az összecsapást (31–21).

A Dallashoz hasonlóan egy vereséggel áll az Arizona, amely az Oakland Raiders vereségsorozatát 12 mérkőzésesre nyújtotta. A Fosztogatók korábbi, a Cardinals jelenlegi irányítója, Carson Palmer 253 yardot és két TD-t passzolt, 14–0-s kezdés után pedig a házigazda hiába kapaszkodott fel egy pontra (13–14), Stepfan Taylor második TD-ja és Chandler Catanzaro meccszáró mezőnygólja arizonai sikert eredményezett (13–24).

A fordulót 5–1-es mérleggel váró San Diego ötgyőzelmes sorozata viszont megszakadt, a 154 yardot és egy TD-t futó Kansas City a meccs során 39 percen keresztül birtokolta a labdát, Philip Riversék (205 yard, 2 TD, 1 interception), pedig a kiélezett véghajrában pedig hiába egyenlítettek ki, 21 másodperccel a vége előtt Cairo Santos 48 yardos mezőnygólja a Főnökök győzelmét jelentette (20–23).

A Rams alaposan meglepte a címvédő Seahawkst (Fotó: Reuters)

A 19 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

Hatalmas végjátékot hozott az NFL 7. játékhetének több mérkőzése is. A Buffalo az utolsó másodpercben nyerte a Vikings ellen, a Detroit is az utolsó percekben fordította meg a Saints elleni összecsapást. A Colts hengerelt, lenullázta a Bengalst, a Green Baynek sem okozott gondot a Carolina.

A játékhét egyik legnagyobb rangadója egyértelműen a Cincinnati indianapolisi vendégjátéka volt. A Bengals 3–1–1-es, Colts is 4–2-es mérleggel állt a mérkőzés előtt. Az első negyed a védelmekről szólt, az egységek rendre leutasították a támadósorokat a pályáról. Az utolsó percben Adam Vinatieri 23 yardos mezőnygólja törte meg a pontcsendet. (3–0)

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második negyed elején is a Colts villant, Ahmad Bradshaw futott egyyardos touchdownt. (10–0)
A második félidőt a Bengals kezdte, de továbbra is impotensnek bizonyult a Dalton vezette támadójáték. A Colts viszont rögtön pontokat szerzett az ellentámadásból, Andrew Luck 32 yardos passzát Dwayne Allen váltotta TD-re. (17–0)

Ahmad Bradshaw ismét beköszönt! Az indianapolisi futó ezúttal tízyardos TD-t kapott el, így a Colts már 24–0-ra vezetett. A Bengals a következő támadásában eljutott a Colts vörös zónájáig, ám a negyedik kísérletüket is elhibázták, így Andy Daltonék továbbra is pont nélkül szerénykedtek. Ez a végén nem is változott, a Colts könnyedén, 27–0-ra behúzta a rangadót, így már 5–2-es mérleggel áll.

Sima Green Bay győzelmet hozott a Panthers vendégjátéka a Lambeau Fielden. A pontgyártást Jordy Nelson kezdte, akinek Aaron Rodgers dobott 59 yardos TD-passzt. (7–0) A Packers még az első negyedben növelte előnyét, előbb Eddie Lacy futott ötyardos TD-t, majd James Starks rohant be a Panthers végzónájába 13 yardról. (21–0)

A második negyed is a Sajtfejűekről szólt, Rodgers ezúttal Randall Cobbot találta meg háromyardos touchdownpasszal. (28–0) A nagyszünet előtt egy mezőnygóllal szépíteni tudott a Panthers, így a félidőben 28–3-ra vezetett a Green Bay.

A második játékrészt is a Packers kezdte jobban, miután Rodgers 21 yardos touchdownpasszával az újonc Davante Adams 35–3-ra módosította az állást. Szépített a Carolina, a záró negyedben Cam Newton az újonc Kelvin Benjamint találta meg, 13 yardos elkapása után 38–10 volt az állás.

A Panthers ezután feladta a mérkőzést, az utolsó percekre beálló Derek Anderson egyyardos TD-passzt dobott Brenton Bersinnek, ám ez így is csak arra volt elég, hogy kozmetikázza az eredményt. A Packers magabiztosan, 38–17-re nyert végül.

Nagyon rosszul kezdte a Rams elleni találkozót a címvédő Seahawks. Az első negyed végén Tre Mason hatyardos futott TD-jével vezetett a Rams. (7–3) A második negyedben Austin Davis ötyardos TD-passzával Benjamin Cunninghamet találta meg, majd Stedman Bailey hordott vissza egy kilencvenyardos, punt utáni labdát. (21–3)

A harmadik játékrészben elkezdett éledezni a Seattle, Russell Wilson 19 yardos futásával pedig 21–13-ra feljött a címvédő. Az utolsó negyedben Wilson 19 yardos TD-t dobott Cooper Helfetnek, ám a kétpontos kísérletet elhibázták. (21–19)

Válaszolt a St. Louis, Austin Davis ezúttal Lance Kendricksnek adott négyyardos touchdownpasszt. (28–19) Wilson ismét villant, Doug Baldwinnak passzolt kilencyardos, hatpontot érő átadásával 28–26-ra feljött a Seattle. Pete Carroll csapata nem tudta megfordítani végül a meccset, így meglepetésre ismét kikapott a címvédő Seahawks, ezúttal 28–26 lett a vége.

Elképesztő végjátékot hozott a Bills–Vikings mérkőzés. Az újonc elkapó, Sammy Watkins egy másodperccel a vége előtt kapta el a mindent eldöntő TD-t, a Buffalo végül 17–16-ra nyert, miután berúgta a jutalompontot.

A Lions–Saints találkozó is bővelkedett az izgalmakban, Matt Stafford két perccel a mérkőzés vége előtt adta a győztes touchdownpasszt, amivel 24–23-ra fordított a Detroit.

A Chicago–Miami találkozón meglepetésre utóbbi nyert, méghozzá simán. Ryan Tannehill 277 yarddal és két TD-vel vette ki a részét a Delfinek sikeréből.

A Baltimore az Atlantát fogadta, és a vártnak megfelelően simán, 29–7-re meg is verte. Joe Flacco ezúttal két touchdowpasszt osztott ki, a siker egyértelműen a védelem érdeme volt.

A Washington nagy nehezen megszerezte második győzelmét is, ezúttal a Titanst verte. A Kirk Cousins helyére beálló Colt McCoy egyetlen rossz passzt dobott, 128 yardja és TD-je pedig pont elég volt a kötelező győzelemhez.

Megszerezte első győzelmét a Jacksonville! Blake Bortlesék a Brownst verték 24–6-ra. Bortles háromszor is eladta a labdát, csapata ennek ellenére mégis sikerrel zárt.