Beragadt a Colts, simán nyert a Pats

2010.09.13. 10:06
Vick (balra) hosszú idő után játszhatott ennyit egy meccsen, de a végén gratulálnia kellett Rodgersnek (Fotók: Reuters)
A Green Bay Packers a Philadelphia Eagles otthonában nyert 27–20-ra az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 1. fordulójában. A Dallas Cowboys ellenben csoportrangadót veszített a Washington Redskins vendégeként. „Névtelen" hőst ünnepelhetett Houstonban a közönség: Arian Foster 231 yardot futott, három touchdownt ért el, csapata meg ennek köszönhetően legyőzte az Indianapolis Colts együttesét.

A sokak szerint a Super Bowlba jutásra is nagy eséllyel pályázó Green Bay a Philadelphia otthonában nyert. A sikert elsősorban az „ismert" nevek szállították a Packersnek: a mérkőzés elejét még csak „bemelegítésre" használó Aaron Rodgers végül két touchdownátadással, 188 yarddal és 19/31-es passzmutatóval, Greg Jennings pedig 5 elkapással, 82 yarddal és egy TD-vel zárt. Mason Crosby rúgójátékos a 2. negyedben egy klubrekordot jelentő 56 yardos mezőnygóllal segítette csapatát.

Foster nagyon boldoggá tette a szurkolókat

Donovan McNabb Washingtonba igazolását követően első tétmeccsét játszotta az Eagles. Kevin Kolb kezdett irányító poszton, de a mérkőzésen agyrázkódást szenvedő QB helyett a második félidőben (a már az első két negyedben is be-beálló) Michael Vick vezette övéit. A kutyaviadalok szervezése miatt korábban börtönben lévő játékos 175 yardot (16/24) passzolt és adott egy TD-passzt is. Ráadásul régi énjét „előhúzva" 11 kísérletből 103 yardot futott.

A Seattle meglepő győzelmet aratott a San Francisco ellen. Matt Hasselbeck irányító három TD-vel vétette észre magát: két passzolttal és egy futottal. Pete Carroll vezetőedző 31–6-os 49ers-veréssel mutatkozott be a Seahawks vezetőedzőjeként.

Csoportrangadót veszített el a Dallas Washingtonban. Hiába zárt Miles Austin 146 elkapott yarddal, Tony Romék kapituláltak McNabb új csapata ellen. Az Eaglestől érkező irányító 32 passzából 15 volt sikeres, 171 yardot termelt – labdaeladás és TD nélkül.

„Névtelen" hőst ünnepelhetett Houstonban a közönség az NFL 1. fordulójában: Arian Foster 231 yardot futott, három touchdownt ért el, csapata meg ennek köszönhetően legyőzte az Indianapolis Colts együttesét, hiába próbált meg mindent (433 passzolt yard, 40/57 passzmutató, 3 TD-passz) a vendégek irányítója, Peyton Manning.

Magabiztos győzelemmel (38–24 a Bengals ellen) rajtolt a New England Patriots, Tom Brady két TD-passzal kínálta meg a térdsérülés után visszatért Wes Welkert.

A Chad Ochocinco (jobbra), Terrell Owens kettős együtt 212 yardot kapott el

Hosszabbításban dőlt el a Pittsburgh–Atlanta meccs, méghozzá a Steelers javára. Az eltiltott Ben Roethlisberger nélkül igen döcögős volt a Steelers játéka, mindössze egy touchdown született a mérkőzésen. A negyedik negyedben, 39 másodperccel a vége előtt Jeff Reed elhibázott egy mezőnykísérletet, így Rashard Mendenhall touchdownjának kellett döntenie a ráadásban.

MESKÓ BEMUTATKOZOTT
Meskó Zoltán, a Patriots újonc puntere egyszer kapott lehetőséget első számú posztján (a másik rúgónak, Stephen Gostkowskinak négyszer tartotta meg a labdát a földön), akkor 43 yardot nyert csapata a lövésével.

A Tennessee Titans kiütötte az Oaklandet, Chris Johnsont nem tudta megállítani a Raiders (a hazaiak klasszisa 142 futott yarddal és két touchdownnal zárt). Új arénáját győzelemmel avatta a NY Giants (igaz, a szünetben még 16–14-re „égett", csak a fordulás után csapott oda a Panthersnek), a Jacksonville legyőzte a Denvert.

A Buffalo Bills szerény támadójátékát 15–10-es sikerrel használta ki a Miami Dolphins, Jay Cutler 372 passzolt yarddal és egy késői Matt Forte-nak adott TD-assziszttal vezette sikerre a Chicagót. Igaz, a Bears sikeréhez kellett az is, hogy 25 másodperccel a vége előtt a detroiti Calvin Johnson touchdownját nem adták meg. A Lions zsinórban 21. alkalommal kapott ki idegenben.

A törött ujját kikúrált Josh Freeman kétszer adott pontokat érő passzt, a Tampa Bay Buccaneers pedig szoros meccsen 17–14-re legyőzte a még 14–3-ra (!) is vezető Clevelandet. A Browns szokásos pocsék szezonnyitó meccsén van túl, a clevelandiek 2004 óta nem nyertek az idény első meccsén, az utóbbi 12 ligastarton pedig 1–11 a mutatójuk...