Tart a Bayern félelmetes sorozata, Stieberék kiestek

2013.04.27. 17:41
Robben, Dante, Javi Martínez, Gomez, Ribéry, Alaba és Neuer (balról jobbra) a padon, avagy így tartalékolt a Bayern (Fotó: Reuters)
A már aranyérmes Bayern München erősen tartalékos felállásban, a Freiburg 1–0-s legyőzésével folytatta győzelmi sorozatát a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójának szombati játéknapján. Az Augsburg győzelmével eldőlt, hogy a Greuther Fürth (Stieber Zoltán és Varga József pénteken vereséget szenvedő csapata) kiesik az első osztályból.

BAYERN MÜNCHEN–FREIBURG 1–0
A már bajnok Bayern számára adódik még lehetőség, hogy megdöntsön egy-két Bundesliga-rekordot, de ez nem ér annyit, hogy a BL-elődöntő visszavágója előtt néhány nappal teljes fegyverzetben lépjen pályára. A bajorok keddi kezdő tizenegyéből (Barca, 4–0) egyedül Jérome Boateng kezdett a BL-selejtezőre kacsingató Freiburg ellen, de a győzelem így is meglett. A 35. percben Xherdan Shaqiri ívelt középre szabadrúgást a jobb oldalról, és a labda mindenki feje fölött elszállva a hosszú sarokba hullott – ez volt a meccs egyetlen gólja. A sorozatban a 14. bajnokiját megnyerő Bayern 90 bajnoki gólnál jár, még 12 gól hiányzik ahhoz, hogy megdöntse 101 gólos szezonrekordját (1971–1972).

BAYER LEVERKUSEN–WERDER BREMEN 1–0
A Leverkusen a selejtező nélküli BL-indulásért hajt, és bár sok helyzete nem volt az első félidőben, a gólgép Stefan Kiessling büntetőjével besöpörte a győzelmet. Kiessling 22 gólnál jár ebben a Bundesliga-szezonban, amely bizonyosan eddigi karrierje csúcspontja lesz. A győzelemmel szinte biztossá vált, hogy az öt forduló óta veretlen Leverkusen legrosszabb esetben a selejtezőn át nekifuthat a BL-nek. A tíz forduló óta nyeretlen Werder a legutóbbi 42 idegenbeli meccse közül csak egyet úszott meg kapott gól nélkül.

WOLFSBURG–MÖNCHENGLADBACH 3–1
A BL-selejtezőről még nem lemondó Gladbach nagy lendülettel kezdett, az első rohamok azonban nem hoztak gólt, és a hazaiak nemcsak hogy túlélték a nehéz perceket, de szerencsés körülmények között, egy megpattanó lövéssel a vezetést is megszerezték. S bár a Borussia a második játékrész elején egyenlített, a folytatás a hazaiaké volt: a győzelmet az addig két gólpasszt jegyző Diego találata tette biztossá. A Gladbach ebben a naptári évben hét idegenbeli bajnokin lépett pályára, és ezek közül csak egyet nyert meg.

AUGSBURG–STUTTGART 3–0
A Stuttgart egy órán keresztül ellenállt Augsburgban, akkor azonban a hazaiak Sascha Mölders fejesével megtörték a jeget, és örömfutballal már-már kiütéses győzelmet arattak. Hajnal Tamás a kispadon ragadt a vendégcsapatban. Az Augsburg győzelme azt jelenti, hogy a Stieber Zoltánt és Varga Józsefet foglalkoztató – péntek este hazai pályán a Hannovertől vereséget szenvedő – Greuther Fürth a hátralévő három forduló eredményeitől függetlenül már az osztályozót érő 16. helyet sem érheti el, azaz biztosan kiesik az élvonalból.

HOFFENHEIM–NÜRNBERG 2–1
A kiesés elől menekülő Hoffenheim Tobias Weis lövésével és Sejad Salihovic fejesével gyorsan kétgólos előnyt szerzett a Nürnberg ellen, és bár a második félidőben kapott egy gólt, sikerült otthon tartania a létfontosságú három pontot.

DÜSSELDORF–DORTMUND 1–2
A Real Madrid elleni BL-elődöntő (4–1) visszavágójára készülő – és a madridiaknak szerdán négy gólt vágó Robert Lewandowskit csak az utolsó húsz percben pályára küldő – Dortmund Nuri Sahin okos emelésével az első félidő derekán vezetést szerzett a szombat esti mérkézésen, majd a hajrában a csereként beálló Jakub Blaszczykowski révén növelte előnyét. A Fortuna nagy hajrát vágott ki, de csak szépítenie sikerült – a 92. percben, Martin Latka fejesénél Mitchell Langerak kapus ritkán látható bravúrral mentette meg a dortmundiakat az újabb kapott góltól.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA, 31. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Bayern München–Freiburg 10
(Shaqiri 35.)
Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–0 (Kiessling 35. – 11-esből)
Wolfsburg–Mönchengladbach 3–1 (Arnold 34., Olic 61., Diego 75., ill. Mlapa 52.)
Hoffenheim–Nürnberg 21 (Weis 11., Salihovic 19., ill. Simons 58. – 11-esből)
Augsburg–Stuttgart 3–0 (Mölders 61., M. de Jong 83., Dzsi Dong Von 86.)
Fortuna Düsseldorf–Borussia Dortmund 1–2 (Bodzek 88., ill. N. Sahin 20., Blaszczykowski 70.)

1. Bayern München 31 27 3 1 90–14 +76 84
2. Borussia Dortmund 31 19 7 5 76–36 +40 64
3. Bayer Leverkusen 31 16 8 7 59–38 +21 56
4. Schalke 30 13 7 10 50–46 +4 46
5. Freiburg 31 12 9 10 40–37 +3 45
6. Eintracht Frankfurt 30 13 6 11 43–42 +1 45
7. Mönchengladbach 31 11 11 9 38–42 –4 44
8. Hamburg 30 13 5 12 36–46 –10 44