Kapufák, ziccerek, Trapp – Lipcsében nem esett gól

R. P.R. P.
2022.03.20. 15:18
Sok minden történt a frankfurti kapu előtt, de gól nem esett (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában az RB Leipzig odahaza 0–0-s döntetlen játszott az Eintracht Frankfurttal.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 0–0
Lipcse, RB Aréna, 43 058 néző. Vezette: Dingert
LEIPZIG: Gulácsi – Simakan, Orbán, Gvardiol – Henrichs, Laimer (A. Haidara, 84.), Kampl (Forsberg, 60.), Angelino – Olmo (Szoboszlai, 84.) – A. Silva (Poulsen, 72.), Nkunku. Vezetőedző: Domenico Tedesco
FRANKFURT: Trapp – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Jakic, Rode (Hrustic, a szünetben) – Knauff (Lenz, 80.), Kosztics – Lindström (Hauge 66.), Kamada (Ilsanker, 89.) – Borré (Lammers, 89.). Vezetőedző: Oliver Glasner

Az első félidőben nagyjából egyenlő arányban birtokolták a labdát a csapatok, ugyanakkor a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt kezdőként felvonultató Leipzig sokkal több veszélyes helyzetet dolgozott ki. A 26. percben Mohamed Simakan erős lövését Kevin Trapp nagy bravúrral kapufára tolta. A 41. percben Konrad Laimer hasonlóan veszélyes lövésébe Trapp nem tudott beleérni, de a léc megmentette a frankfurtiakat.

A hosszabbítás második percében Christopher Nkunku már a hálóba lőtte a labdát remek kontra végén, de lesről tette, így nem adták meg a találatot. A Leipzig tehát háromszor is nagyon közel járt a vezetéshez, az első félidő mégis gól nélkül ért véget.

A második félidőben is lényegesebb több helyzetet dolgozott ki a Leipzig, de Trapp végig hibátlanul védett. Ezzel együtt nem csak a kapuson múlt a hazaiak győzelme, néha a hazaiak túlbonyolították a támadásokat, és mintha beoltották volna őket a gól ellen.

Az utolsó percekre Szoboszlai Dominik is beállt, de ő sem tudta hozzásegíteni csapatát a győzelemhez. Maradt a 0–0, ez mindenképp a Frankfurtra nézve hízelgő.

További eredmények a fordulóból
Bayern München–Union Berlin 4–0
(Coman 16., Nianzou 25., Lewandowski 45., 47. – az elsőt 11-esből)

GreutherFürth–Freiburg 0–0

Hertha BSC–Hoffenheim 3–0 (Stark 39., Belfodil 63., Tousart 74.)
Mainz–Arminia Bielefeld 4–0 (Burkardt 1., 75., Niakhaté 65., Ingvartsen 79.)
VfB Stuttgart–Augsburg 3–2
(Anton 44., Marmoush 79., T. Tiago 85., ill. A. Hahn 6., Gregoritsch 45+1.)

Később
17.30: Wolfsburg–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4)
19.30: 1. FCKöln–Borussia Dortmund (Tv: Arena4)

Vége a mérkőzésnek!

90+3: Orbán elesik a tizenhatoson belül, de nincs büntető.

90+3. Jakic kapott lapot.

90+1. perc: Hauge kap lapot.

Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Borré és Kamada lejön, Sam Lammers és Stefan Ilsanker folytatja.

84. perc: Olmo helyére bejön végre Szoboszlai Dominik, Laimert Amadou Haidara váltja.

83. perc: Nkunku 24 méteres szabadrúgása fölé száll.

81. perc: Nkunku és Poulsen kavarja meg a vendégek védelmét, de nem lövik kapura. A jobbnál is jobb helyzetet keresnek a hazaiak, de nem találják meg, a védők felszabadítanak. Óriási lehetőség volt megint.

80. perc: Knauff jön le, Christopher Lenz megy be.

78. perc: Nkunku szerzi meg a labdát, rövid sprint után lő 25-ről, de Trapp ezt is védi.

77. perc: hasonló helyzet, mint az előbb, de Gulácsi most fejjel jól avatkozik közbe.

73. perc: veszélyes frankfurti lehetőség, Gulácsi vakmerően kijön a labdáért, de nem tudja elrúgni. Szerencséjére nincs belőle probléma, a védelem javít.

72. perc: André Silva is lejön, Yussuf Poulsen váltja.

69. perc: Angelino és André Silva nagyszerűen játszik össze, de hiba csúszik az egyik cselbe, oda a lehetőség.

66. perc: Lindström lejön, Jens Petter Hauge a helyén.

62. perc: remek lipcsei kontra, Nkunku tökéletesen ugratja ki Laimert, aki nagy helyzetben lő 14 méterről, de Trapp ebbe is beleért bravúrral.

60. perc: cserél a Leipzig, Kampl helyére Emil Forsberg érkezik.

56. perc: a szünetben beállt Hrustic is felrúgja Nkunkut, ez is sárga.

50. perc: Hinteregger kap lapot, felvágta Nkunkut. Muszáj volt, különben nagy helyzet lehetett volna. A szabadrúgást Nkunku végzi el, a kombináció rosszul sül el, nincs belőle helyzet.

49. perc: lipcsei támadás, Nkunku a jobb oldalról kissé hosszan passzol a másik oldalon érkező Olmo felé, aki szépen becsapjq a védőjét, majd középre lő, de Trapp ezt is hárítja.

46. perc: Olmo először nem találja el jól a beadott labdát, de utána remek mozdulatokkal megmenti, és mégis a kapu felé lövi 16 méterről, de Trapp véd.

A szünetben egy csere volt. Rode helyett Ajdin Hrustic folytatja.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

45+2. perc: lipcsei kontra, Angelino remekül tálal Nkunku elé, aki kissé kisodródva a kapu jobb oldalába lő. Azonban a játékvezető lest jelez, nincs gól.

44. perc: lipcsei szabadrúgás 24 méterről. Angelino Orbán felé íveli a labdát, azonban a magyar védő nem tudja jól kapura fejelni.

41. perc: Laimer 20 méterről középről lő, az erős labda a lécen csattan.

36. perc: Lindström tör be a hazai tizenhatoson belülre, majd Borréhoz passzolna, de pontatlanul teszi, oda a helyzet.

35. perc: Ndicka kap lapot a Dani Olmo elleni szabálytalanságáért.

32. perc: Rode nagy helyzetbe kerülhetne, csakhogy eléggé szabálytalanul szereli Simakant. Lap azért nincs érte.

26. perc: óriási helyzet a frankfurti kapu előtt. Újabb eladott labda után a védelem kijuttatja a labdát a tizenhatoson kívülre. Jön Simakan, aki 25 méterről középről nagy erővel lő, Trapp hatalmas bravúrral a bal kapufára üti a labdát.

A Lipcse határozottabban játszik az utóbbi percekben.

22. perc: Trapp rosszul rúgja ki a labdát, Kampl elmegy vele a bal oldalon, bead. André Silva közelről ívelten fejel, de Hinteregger a gólvalon állva megakadályozza hogy a hálóba kerüljön. Nkunku érkezik, de túl magasan tartott lábbal ront rá a védőre, így szabadrúgás kifelé.

19. perc: Laimer nem túl szépen szereli Borrét, sárgát kap érte.

18. perc: nincs sok helyzet, pár apró hibától eltekintve a védelmek jól működnek.

13. perc: most a frankfurtiak alakíthatnának ki nagy helyzetet, de les miatt nem lesz belőle semmi.

10. perc: a szöglet után Orbán fejel pár méterről, de Trapp megfogja a nem túl erős labdát.

9. perc: nagyszerű lipcsei kontra, a végén Nkunku lő 16 méterről, de a egyik védőn megpattanó labda kapu fölé megy. Szöglet.

5. perc: bizonytalankodik a frankfurti védelem jobb oldala, de hiába szerzi meg a labdát a Lipcse, nincs belőle helyzet.

3. perc: és már folytatják is!

1. perc: máris megáll a meccs, a szurkolók akcióznak, sűrű füstfelhő jön a lelátóról.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A Bundesligában a Bayern München és a Borussia Dortmund ellépett a többiektől, de a harmadik és a negyedik, BL-induást jelentő helyért óriási a verseny a Bayer Leverkusen, a Freiburg, a Leipzig és a Hoffenheim között. Ez a négy csapat egy ponton belül helyezkedett el a meccs előtt, így egy-egy győzelemnek különösen nagy értéke van.

A Frankfurt a tizedik helyen állt a mérkőzést megelőzően. Jó hajrával Oliver Glasner csapatának sem lehetetlen még a nemzetközi kupaszereplés kiharcolása.

„A Frankfurt masszív csapat, fizikailag erős játékosokkal – mondta Domenico Tedesco, a Leipzig vezetőedzője.– Jó játékosai vannak a védelem közepén és a széleken, és olyan veszélyes játékosokat küldhet harcba, mint Filip Kosztics, aki bárhol feltűnhet a pályán.”

Angelino, a lipcseiek középpályása szerint a Jesse Marschot váltó Tedescóval együtt jobb lett a játékuk. „Tedescóval jobban élvezzük a futballt, mert úgy játszunk, ahogy szeretünk: mindig agresszíven, előre.”