Bundesliga: visszavágott a Freiburgnak a Bayern, a BVB megverte az Uniont

L. M.L. M.
2023.04.08. 17:36
Matthijs de Ligt bombagólja győzelmet ért a Bayern Münchennek (Fotó: Getty Images)
Matthijs de Ligt góljával a Bayern München legyőzte a Freiburgot a német Bundesliga 27. fordulójának szombati játéknapján. A Borussia Dortmund megverte az Union Berlint, és tapad a bajorokra a tabellán. A Leverkusen otthon tartotta a három pontot a Frankfurttal szemben, a Mainz és a Werder Bremen pedig elképesztő végjáték után játszott egymással döntetlent.

AUGSBURG–1. FC KÖLN 1–3

Eljesz Szkiri révén már a hetedik percben előnyhöz jutottak a vendégek, nem sokkal később, Eric Martel találatával már kettővel vezetett a Köln Augsburgban. Az első félidő második részében visszajött a meccsbe a hazai csapat, Ruben Vargas csapott le a tizenhatoson belül pattogó labdára, és közelről nem hibázott.

A második játékrészben növelte előnyét a Köln. A szünetben beálló Dejan Ljubicic lépett meg a szélen, majd jól játszotta meg középen Linton Mainát, akinek a lövésébe még beleért a kapus, de a labda így is a kapuba került.

DORTMUND–UNION BERLIN 2–1

A Bundesliga tabellájának második helyéért zajlott a 27. forduló rangadója, szinte telt hát előtt fogadta a Dortmund az Union Berlint. Az első félidőben Raphaël Guerreiro bal oldali beadása után Donyell Malen robbant be középen, és megrezgette a hálót, ennek köszönhetően előnyben mehetett szünetre a Borussia.

Jobban jött ki a második félidőre az Union, a berliniek negyedóra elteltével bevették Gregor Köbel kapuját. Egy felívelés után a vendégek csatárpárosa, Sheraldo Becker és Kevin Behrens játszott össze, előbbi készítette le a labdát utóbbinak, aki a tizenhatoson belülre érkezvén a bal alsóba helyezett. A 79. percben hatalmas vendéghiba után szerezte meg a vezetést – egyúttal a győztes gólt – a Dortmund. A csereként beálló Paul Seguin egy hazai támadás során el akarta kotorni a labdát Marco Reus elől, ám így az érkező Youssoufa Moukokónak passzolt, a német csatár pedig köszönte szépen, elvitte a kapus mellett a labdát, és a kapuba lőtt.

MOUKOKO GYŐZTES GÓLJA

FREIBURG–BAYERN MÜNCHEN 0–1

Tanult a hétközi kupavereségből Thomas Tuchel, és kicsit felforgatott Bayern Münchent küldött ki a Freiburg elleni bajnokira. A bajorok ugyan több helyzetet is kidolgoztak az első félidőben, a kapuba nem találtak be. Ezzel szemben a második játékrészben már igen, Matthijs de Ligt hatalmas bombájával szerzett vezetést a vendégcsapat. A holland hátvéd gólja után pár perccel, egy kezezés miatt büntetőhöz juthatott volna a Bayern, azonban a játékvezető – miután visszanézte az esetet – nem mutatott a büntetőpontra.

DE LIGT HATALMAS GÓLJA

A 62. percben változtatott először Christian Streich, a Freiburg vezetőedzője, behozta Sallai Rolandot és Lukas Küblert. A magyar középpályás nem sokkal később csapatának a legnagyobb helyzetét hozta össze, jobb oldali beadás után Yann Sommer hatalmas bravúrral védte a lövését. A hajrában újra betalálhatott volna a Bayern, de Serge Gnabry középről csak a kapufát találta el, így maradt a 0–1, a Bayern pedig megtartotta vezető helyét a tabellán.

SOMMER NAGY VÉDÉSE SALLAI HELYZETÉNÉL

LEVERKUSEN–FRANKFURT 3–1

Mondhatni, huszonöt perc alatt lerendezte a Frankfurtot a Leverkusen. A 10. percben Amine Adli iramodott meg középen, senki sem tudta utolérni, és a tizenhatoson belülre érve ballal rúgta el a labdát Kevin Trapp mellett. Egy másik francia, Moussa Diaby révén még az első félidőben kettőre növelték előnyüket a „gyógyszergyáriak”, a szélső Florian Wirtztől kapott remek labdát a jobb oldalon, majd a gyengébbik lábával a kapuba lőtt.

A hajrára ráfordulva szépíteni tudtak a vendégek, bal oldali támadás végén a Frankfurt svájci középpályása, Djibril Sow talált be. Az utolsó gól a Frankfurt hálójába került, Kristijan Jakic rossz helyezkedése után SzardarAzmun csapott le a labdára, és beállította a végeredményt.

MAINZ–WERDER BREMEN 2–2

A második félidő elején megszerezhette volna a vezetést a Mainz, azonban Ludovic Ajorque találatát akkor les miatt a játékvezető elvette. Harminc perccel később viszont már nem, a francia csatár révén előnybe kerültek a hazaiak. Ez azonban nem tartott sokáig, két perccel később már 1–1 állt az eredményjelzőn, miután Jens Stage talált a kapuba. A találkozónak itt azonban még nem volt vége, a hosszabbítás szintén tartogatott egy gyors gólváltást, Nelson Weiper góljára Niclas Füllkrug válaszolt – 2–2 lett a vége.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Augsburg–1. FC Köln 1–3
(R. Vargas 29., ill. Szkiri 7., Martel 16., Maina 59.)
Borussia Dortmund–Union Berlin 2–1 (Malen 28., Moukoko 79., ill. Behrens 61.)
Freiburg–Bayern München 0–1 (De Ligt 52.)
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 3–1 (Adli 10., Diaby 34., Azmun 90+5., ill. D. Sow 74.)
Mainz–Werder Bremen 2–2 (Ajorque 85., Weiper 90+3., ill. Stage 87., Füllkrug 90+5.)
Hertha BSC–RB Leipzig 0–1(Haidara 39.)

1. Bayern München 27 17 7 3 77–29 +48 58
2. Borussia Dortmund 27 18 2 7 59–36 +23 56
3. Union Berlin 27 15 6 6 42–30 +12 51
4. RB Leipzig 27 14 6 7 50–33 +17 48
5. Freiburg 27 13 8 6 39–36 +3 47
6. Bayer Leverkusen 27 13 4 10 51–41 +10 43
7. Eintracht Frankfurt 27 11 8 8 48–40 +8 41