Kapushiba után szerzett góllal nyert a Leipzig Berlinben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.04.08. 18:25
Lucas Tousart (balra) és Benjamin Henrichs közül utóbbi örülhetett a lefújás után (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában az RB Leipzig 1–0-ra legyőzte idegenben a Hertha BSC-t.

BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
HERTHA BSC–RB LEIPZIG 0–1 (0–1)
Berlin, Olimpiai Stadion, 50 679 néző. Vezette: D. Aytekin
HERTHA:Christensen – Uremovic (Jovetics, 74.), Kempf, Dárdai M. –Kenny (M. Richter, 62.), Cigerci (Serdar, 62.), Plattenhardt – Tousart, K-P. Boateng (Ngankam, 62.) –Kanga (Niederlechner, 74.), Lukebakio. Vezetőedző:Sandro Schwarz
LEIPZIG:Blaswich – Simakan, Orbán, Gvardiol – Henrichs, Haidara (Klostermann, 79.), Kampl, Raum (Halstenberg, 84.) – Szoboszlai, Forsberg (Dani Olmo, 63.) – Werner (André Silva, 63.). Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Haidara (39.)

Három magyar játékossal állt fel a két csapat, Dárdai Márton a hazai, Willi Orbán a vendégvédelmet, Szoboszlai Dominik pedig a lipcsei támadószekciót erősítette. Az első tíz percben agilisabban lépett fel a Leipzig, egy-két helyzetig is eljutottak a vendégek, azonban a játékrész nagy részében aztán mégsem tudták ráerőltetni akaratukat a Herthára. A szünet előtt viszont hibázott a berlini csapat kapusa, Oliver Christensen, aki mellől Mohamed Simakan elfejelte a labdát az ötösön belül Szoboszlai Dominik szögletét követően, majd végül Amadou Haidara juttatta a kapuba a labdát (0–1).

A második félidő sem hozott sokkal több izgalmat, de ami veszélyt sikerült teremteni a kapuk előtt, az is a lipcseiek nevéhez fűződött. A játékrész felénél David Raum zárhatta volna le a meccset, Christensen azonban szépen védett lábbal, majd bő tíz perccel később a Hertha majdnem egyenlített az egyetlen kaput eltaláló lövéséből (Suat Serdar kísérlete után Janis Blaswich bravúrral kispárgázta a labdát). A hajrában még Szoboszlai Dominik és André Silva is betalálhatott volna, de ezen a találkozón nem volt elég hatékony elöl a vendégegyüttes.

Így is begyűjtötte azonban a Leipzig a három pontot, és a Freiburgot megelőzve fellépett a negyedik helyre a tabellán, míg a Hertha ezzel a vereséggel már öt meccse nyeretlen, és izgulhat, hogyan alakul vasárnap a két kiesési helyosztó, a Bochum–VfB Stuttgart és a Hoffenheim–Schalke összecsapás.

18. VfB Stuttgart26481429–45–1620
A mindent eldöntő gól előtti fejes pillanata (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 4–3

Dárdai Márton (balra) és társai pont nélkül maradtak (Fotó: AFP)

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Leipzig nagy nehezen legyőzte a Herthát!

90. perc: 4 perc a hosszabbítás.

90. perc: Simakan csúszott oda Serdarnak, sárga lap.

89. perc: Richter bombázta fölé a labdát 20 méterről.

86. perc: Szoboszlai tekert kapura 15 méterről,Christensen szép vetődéssel kiütötte, majd Silva elé került a labda, aki 10 méterről nem sokkal a bal kapufa mellé lőtt!

84. perc: Az utolsó csere, Raum helyénHalstenberg.

82. perc:Tousartpassz után Serdar lőtt 8 méterről,Blaswich bravúrral védett lábbal!

79. perc:Klostermann váltotta a gólszerző Haidarát.

74. perc: Kanga ésUremovic helyéreNiederlechner és Jovetics állt be a hazaiaknál.

70. perc: Kanga kapott sárgát, miután faultolta Orbánt.

69. perc: Olmo cselezte ki Dárdait, kitette a labdát balra, Raum pedig 10 méterről lőtt, a kapus lábbal védett!

66. perc:Plattenhardt beadása utánTousart fejelt fölé.

A második félidőben is a Leipzig volt a veszélyesebb (Fotó: AFP)

63. perc: Változtatnak a vendégek is. Werner és Forsberg helyén André Silva és Dani Olmo.

62. perc: Hármas hazai csere. Lejött Kenny, Cigerci és Boateng, beállt Richter, Serdar és Ngankam.

61. perc:Henrichs lőtt nem sokkal fölé 16 méterről.

58. perc: Szoboszlai beívelése után Orbán fejeltChristensen kezébe.

54. perc: Szoboszlai lőtt 25 méterről mellé.

Csere még nem volt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Gyenge első félidőt láthattunk, melynek végén egy szerencsés góllal – kapushibát követően – szerezte meg a vezetést a vendégcsapat. Remélhetőleg a gól jót tesz a találkozónak, és jobb második játékrész következik.

Sárga lapok: 3–2

45+5. perc: Vége az első félidőnek!

45+3. perc: Boateng és Haidara sárgult be kakaskodás után.

45. perc: 4 perc a ráadás.

45. perc:Uremovic kapott sárgát, miután visszarántotta Forsberget a vállánál fogva.

Némi VAR-ozás után megszerezte a vezetést a Leipzig (Fotó: AFP)

39. perc: GÓL! VEZET A LEIPZIG EGY KAPUSHIBA UTÁN!Szoboszlai bal oldali szöglete után Simakan elfejelte a labdát az ötösön belülChristensen mellett, és ekkor még nem jutott túl a labda teljes terjedelmével a gólvonalon, így Haidarára is szükség volt, aki közelről a kapuba kotorta, így végül az övé a gól! 0–1

32. perc:Lukebakio rúgta meg Simakant, ezért sárgát kapott.

28. perc:Plattenhardt lőtte fölé a szabadrúgást 27 méterről.

26. perc:Kempf mellett esett elHenrichs, és eléggé bűntetőnek tűnt, de nincs tizenegyes.

20. perc: Szoboszlai kapott sárgát, mert a kezével eltalálta Dárdait.

Az első félidőben sokáig jól védekezett a Hertha (Fotó: AFP)

9. perc: Raum szöglete után Gvardiol fejelt fölé.

5. perc: Forsberg16 méterről eleresztett pattogós lövése zavarta megChristensent, akiről szögletre pattant a labda.

4. perc: Werner lőtt 13 méterről, éles szögből mellé.

A Hertha kék-fehér, a Leipzig piros szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Három magyar a pályán a kezdő sípszó alkalmával, Dárdai Márton a hazai, míg Willi Orbán a vendégvédelemben lesz ott, Szoboszlai Dominik pedig a lipcsei támadószekciót erősíti.

ELŐZMÉNYEK

Eddig csupán egyszer, 2017 decemberében tudta legyőzni a Hertha a Leipziget, úgyhogy az egymás elleni mérleg egyértelműen a vendégek felé billen. A másik 12 találkozón egy döntetlen és 11 lipcsei siker született.

Az RB Leipzig az előző két mérkőzését elveszítette a bajnokságban, viszont a kupában javítani tudott, mivel 2–0-val búcsúztatta a Dortmundot. Ha a lipcsei csapat ma nyer, fellép a negyedik helyre, illetve három pontra megközelíti a dobogós Union Berlint.

A Hertha négy meccse nyeretlen a Bundesligában, így jelenleg osztályozós helyen áll a tabellán. Emiatt mindenképp győznie kell a berlini együttesnek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Hertha BSC–RB Leipzig mérkőzés a Bundesligában!