Bundesliga: Szalai pazar gólja; Gulácsi négy perc alatt kettőt kapott

2018.01.20. 17:26
Szalai Ádám pazar gólt szerzett, de a Hoffenheimen ez sem segített (Fotó: AFP)
Szalai Ádám remek gólt szerzett a Bayer Leverkusen ellen a Bundesliga 19. fordulójában, de csapata, a Hoffenheim 4–1-es vereséget szenvedett hazai pályán. A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig hiába vezetett Freiburgban, pont nélkül távozott onnan, a hazaiak 2–1-re nyertek.

Szalai Ádám a szezonban másodszor volt végig a pályán a Hoffenheimben (legutóbb az első fordulóban, augusztusban, akkor gólpasszt adott a Werder Bremen elleni hazai 1–0-s siker során – szerk.), és idénybeli első góljának megszerzésére hajtott. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a hajrában a Leverkusen szerezte meg a vezetést csodás góllal: Leon Bailey a kapunak háttal, hét méterről sarkazott a hazaiak kapujába.

A fordulás után a Leverkusen újabb két gólt szerzett, így a 70. percre, Alario első találatát követően gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. De még volt hátra húsz perc, amit kihasznált a Hoffenheim, pontosabban Szalai Ádám. A magyar válogatott támadó a 86. percben Serge Gnabry kiugratásával lépett ki a tizenhatoson belül, majd egy védővel a nyakán pazarul átemelte a kapujából kimozduló Lenót! Szalai legutóbb 2017 májusában, a Werder Bremennek talált be a Bundesligában.

SZALAI ÁDÁM GÓLJA

A hajrában Alario ismét betalált, ezzel beállította az 1–4-es végeredményt. A Leverkusen feljött átmenetileg a második helyre a tabellán, a Hoffenheim már csak a kilencedik.

Gulácsi Péter természetesen ezúttal is kezdő volt az RB Leipzigben, amely a kiesőzónától távolodni kívánó Freiburg otthonába látogatott. A lipcseiek játszottak jobban az első félidőben, a 19. percben a freiburgi kapuban pihent a labda Bruma lövése után, de Kevin Kampl előkészítése lesen találta a lipcsei játékost, így az eredmény nem változott. A 33. percben nagy bravúrt mutatott be Gulácsi: Christian Günter beadásából Lucas Höler lőtt kapásból tíz méterről, de a magyar válogatott kapus a helyén volt, és hárított.

Az RB Leipzig birtokolta többet a labdát, de helyzeteket nehezen tudott kialakítani. A 66. percben Timo Werner révén megszerezték a vezetést a vendégek, 17 méterről ballal lőtt a hálóba a német válogatott támadó. A Freiburg viszont nem adta fel, és két szögletet követően megfordította a találkozót. A 72. percben Günter sarokrúgását nem tudták kifejelni a lipcseiek, Janik Haberer pedig tizenegy méterről irgalmatlan erővel a bal felsőbe bombázott, Gulácsi tehetetlen volt.

Ahogy négy perccel később is: újabb Günter-szögletből talált be a Freiburg, a középen berobbanó Robin Koch fejelt a hálóba az ötösről. Kihagyott a lipcsei védelem, amit jól használt ki a házigazda, és 2–1-re megnyerte a találkozót.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 14
(Szalai 86., ill. Bailey 43., Baumgartlinger 51., Alario 70., 93.)
Freiburg–RB Leipzig 2–1 (Haberer 72., Koch 76., ill. Werner 65.)
Borussia Mönchengladbach–Augsburg 2–0 (Ginter 10., T. Hazard 90.)
Mainz–Stuttgart 3–2 (Muto 47., 54., Holtmann 64., ill. Badstuber 19., Ginczek 91.)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–3 (Arnold 66., ill. Haller 18., Chandler 22., Jovic 85.)
Hamburg–Köln 0–2 (Terodde 27., 67.)