Az RB Leipzig kiütötte a Herthát Dárdai Pál 200. tétmérkőzésén

B. A.B. A.
2021.09.25. 15:15
Christopher Nkunku szerezte meg a vezetést az RB Leipzignek (Fotó: AFP)
Valóságos gálaelőadást rendezett az RB Leipzig a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 6. fordulójában a Hertha BSC ellen: a lipcsei együttes 6–0-ra kiütötte a berlinieket.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ
RB LEIPZIG–HERTHA BSC 6–0 (3–0)
Leipzig,
Red Bull Aréna, 23 000 néző. Vezette: Stegemann
RB LEIPZIG: Gulácsi – Klostermann, Orbán, Gvardiol (Simakan, 55.) – Mukiele, Haidara, Kampl (Laimer, 65.), Angelino – Nkunku (Henrichs, 74.), Forsberg (Brobbey, 65.) – Poulsen (André Silva, 65.). Vezetőedző: Jesse Marsch
HERTHA: Schwolow – Tousart, Stark, Dárdai M. – Zeefuik, Ascacíbar, Darida (Jastrzembski, a szünetben), Plattenhardt – Serdar (Piatek, 83.), Ekkelenkamp (Richter, 59.) – Selke (Belfodil, 59.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző: Nkunku (15., 70.), Poulsen (23.), Mukiele (45+3.), Forsberg (60. – 11-esből), Haidara (77.)

Több mint egy hónapja, a Stuttgart elleni 4–0-s siker óta nem nyert tétmérkőzést az RB Leipzig a szombati, Hertha elleni bajnokit megelőzően: akkor Szoboszlai Dominik két góllal járult hozzá a sikerhez. A középpályás ezúttal viszont csak a kispadon kapott helyett Gulácsi Péterrel, Willi Orbánnal, illetve Dárdai Mártonnal ellentétben, akik kezdőként léptek pályára.

Utóbbi már a harmadik perc elején reflektorfénybe került, Alexander Schwolow pocsék kijövetele után Emil Forsberg lövését blokkolta fejjel a tizenhatoson belül – az üres kaput figyelembe véve kulcsfontosságú mentés volt.

Az első negyedóra végén már ő sem segíthetett, Lukas Klostermann indítását Forsberg okosan átlépte, a kiugró Christopher Nkunku lerázta magáról a védőjét, és átemelte Schwolow felett a labdát (1–0).

Nem kellett sokat várni a második hazai gólra, a 23. percben Nkunku az előkészítő szerepét vállalta magára, jól centerezett balról, Yussuf Poulsen pedig közelről nem hibázott (2–0).

A lipcsei együttes csak ezután lendült bele igazán, a szünet előtt érkező harmadik találatot egy léc és egy meg nem adott gól is megelőzte, de Nordi Mukiele szép kapáslövésével ellentétben ezeket még megúszta a Hertha (3–0).

A szünet után ott folytatta a Leipzig, ahol az első játékrészben abbahagyta, Forsberg tizenegyese, Nkunku csodás szabadrúgása és Amadou Haidara pontos lövése kiütésessé tette a hazai sikert (6–0).

A Hertha teljesen szétesett a végére, kizárólag Jesse Marsch csapatán múlott, hogy nem lett még nagyobb a különbség. Dárdai Pál minden bizonnyal nem így képzelte el a 200. tétmérkőzését edzőként...

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Péntek

Greuther Fürth–Bayern München 1–3 (Itten 88., ill. T. Müller 10., Kimmich 31., Griesbeck 68. – öngól)
Szombat
EintrachtFrankfurt–1. FC Köln 1–1
(Borré 45+6., ill. Skhiri 14.)
Hoffenheim–Wolfsburg 3–1 (Kramaric 45+2., Baumgartner 74., Kaderábek 82., ill. R. Baku 25.)
BayerLeverkusen–Mainz 1–0 (Wirtz 62.)
Union Berlin–Arminia Bielefeld 1–0 (Behrens 88.)
RB Leipzig–Hertha BSC 6–0 (Nkunku 16., 70., Poulsen 23., Mukiele 45+3., Forsberg 60. – 11-esből, Haidara 77.)
Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–0 (Zakaria 37.)

Vasárnap
15.30: Bochum–VfB Stuttgart (Tv: Arena4)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. PERC: NINCS RÁADÁS, VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. PERC: Gulácsi védte Piatek próbálkozását.

83. PERC: Piatek állt be, Serdarnak ennyi volt.

77. PERC: OTT A HATODIK! Haidara lőtte ki 15 méterről a jobb alsót (6–0).

76. PERC: Belfodil kevergetett a tizenhatoson belül, Gulácsi jól vetődött ki a beadásra.

70. PERC: GÓÓÓL! A tizenhatos előterében jutott szabadrúgáshoz a Leipzig, Nkunku gyönyörűen tekert a bal felsőbe (5–0).

65. PERC: Hármas csere a hazaiaknál: Laimer, Brobbey és a kezdőcsapatból kimaradt André Silva a pályán.

62. PERC: Mukiele lépett rá az ellenfele lábára, sárga lap.

60. PERC: GÓÓÓL! Forsberg nem hibázott, pontos lövése a jobb alsó sarokban landolt (4–0).

58. PERC: Tizenegyes! Stark rúgta fel a ziccerben kilépő Nkunkut.

55. PERC: Az első hazai csere: Gvardiol nem tudja folytatni, Simakan érkezett a helyére.

53. PERC: Rövid időn belül kétszer is betalálhatott volna a lipcsei együttes, előbb Nkunku, majd Mukiele lőtt kapu fölé körülbelül nyolc méterről.

47. PERC: Dárdai tarolta le Poulsent, egyelőre megúszta szóbeli figyelmeztetéssel.

46. PERC: Dárdai Pál egyet változtatott a szünetben, Darida helyett Jastrzembski jött ki a folytatásra.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. PERC: EZT MÁR MEGADJÁK, HÁROM KÖZTE! Angelino szabadrúgására Mukiele érkezett nagyszerűen, és kapásból a kapuba lőtt (3–0).

Két perc a ráadás.

42. PERC: Gulácsi élt együtt jól a játékkal, megfelelő ütemben jött ki a kapujából.

36. PERC: Ez már bent van, de les! Angelino szabadrúgása után, a továbbfejelt labdánál Poulsen lesen volt, Klostermann már hiába kotorta be a labdát a gólvonal mögé.

34. PERC: Léc! Forsberg lépett ki a leshatárról, de nem tudta kihasználni az újabb védelmi hibát, hét méterről a lécre bombázott.

29. PERC: Nkunkuval nem bírnak a vendégek, Schwolownak kellett bravúrt bemutatnia a francia nagy helyzeténél, majd utána Dárdai szerelt becsúszva.

28. PERC: Gyengécske bal lábas lövés a tizenhatos csücskéről, ez csemege Schwolow.

25. PERC: Darida kapta az első sárga lapot, Mukiele bánta a középpályás belépőjét.

23. PERC: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Fellazult a Hertha védekezése, Nkunku faképnél hagyta a védőjét, balról centerezett, az érkező Poulsen pedig hat méterről a bal alsóba lőtt (2–0).

22. PERC: Gulácsi első védése is megvolt, nem kellett megerőltetnie magát.

18. PERC: Szinte azonnal jöhetett volna a következő, de Poulsen egy hajszálnyival lemaradt.

15. PERC: GÓÓÓL, VEZET A LEIPZIG! Nkunku kapott remek indítást Klostermanntól – Forsberg okosan átlépte –, lerázta magáról az emberét, majd átemelte Schwolow felett a labdát, ami a jobb alsó sarokban kötött ki (1–0).

12. PERC: Forsberg remek lövőcsellel hozta helyzetbe magát 15 méterre a kaputól, de villámgyorsan ott termett egy berlini védő. A kontra veszélyesnek ígérkezett, ám Ekkelenkamp külsős passza nem volt jó a középen érkező társnak.

10. PERC: Egy kis fejjáték a berlini tizenhatoson belül, végül Dárdai blokkolt jól.

9. PERC: Gulácsi érkezett volna a berlini szabadrúgásra, de Orbán a magyar kapust is megelőzte, és fejjel tisztázott.

7. PERC: Plattenhardt balról érkező beadása kicsit magas volt Selkének, így ki tudták fejelni a védők.

3. PERC: Óriási tűzijáték az elején! Schwolow borzasztóan jött ki a tizenhatoson kívülre, Forsberg az üres kaput vette célba, de Dárdai óriást mentést bemutatva fejjel tisztázott. A német kapus nem sokkal később egy beadást is kiejtett, de ebből már nem alakult ki veszély.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az RB Leipzig indította útjára a labdát.

André Silva az utolsó pillanatban, valószínűleg sérülés miatt kimaradt a hazaiak kezdőcsapatából – helyette Emil Forsberg kezd.

Fehér-piros szerelésben az RB Leipzig, sötétkékben a Hertha.

A mérkőzés játékvezetője Sascha Stegemann.

Kétszázadik tétmérkőzésére készül szakvezetőként, a futballért ugyanúgy rajong, mint régen, a mai internetes világért viszont nincs oda – interjú az édesapja, valamint Mezey György intelmeit sosem feledő Dárdai Pállal, a Hertha vezetőedzőjével. Részletek itt!

Dárdai Márton otthonaként tekint a Herthára, és nem jelent számára nehézséget, hogy édesapja, Dárdai Pál a berliniek vezetőedzője. Bővebben itt!

Dárdai Pál, a Hertha vezetőedzője a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón:
„Már korábban is megleptük a Leipziget idegenben, miért ne sikerülhetne ismét? Jó a hangulat a csapatban, felkészültünk mindenre. A játékosok eltökéltek, keményen dolgoztak a héten, és mindent megtesznek, hogy sorozatban harmadik mérkőzésünkön is veretlenek maradjunk.”

15.30: Union Berlin–Arminia Bielefeld
18.30: Mönchengladbach–Borussia Dortmund (Tv: Arena4)
Vasárnap

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az RB Leipzig–Hertha BSC Bundesliga-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Lipcsében a gyenge szereplés ellenére sincs pánikhangulat, Emil Forsberg arra számít, hogy a berliniek ellen a csapat visszatér a helyes útra.

Ráférne a győzelem a Leipzigre, a felemás augusztust ugyanis eddig meglehetősen szenvedős szeptember követte. A Bundesligában csak tizenkettedik a csapat, mérkőzést több mint egy hónapja nem nyert, ráadásul a legutóbbi három találkozón tizenegy gólt kapott, és sérülés miatt Dani Olmót is hetekre elveszítette. Az eredménytelenség minden bizonnyal a csapat játékosait – köztük Gulácsi Pétert, Szoboszlai Dominikot és Willi Orbánt – is frusztrálja, habár a Hertha elleni szombati mérkőzés előtt erre senki sem panaszkodott.

„Jó a hangulat a csapatban, az edzői stáb remek tréningeket tart – nyilatkozta Emil Forsberg a klub honlapjának. – A Hertha ellen önbizalom-növelő győzelemre készülünk, a minket jellemző szenvedélynek, akaratnak, mentalitásnak mind tükröződnie kell a pályán. A Köln elleni döntetlent követően átbeszéltük a problémákat, most mindenki optimista.”

Habár a Hertha még a Leipzignél is gyengébben kezdte a bajnokságot – az első három mérkőzését elvesztette –, hamar javítani tudott, és öt forduló után megelőzi ellenfelét a tabellán. Ez persze nem azt jelenti, hogy nagyobb játékerőt képviselne, és Emil Forsberg is arra készül, hogy a pályán idővel megmutatkozik a lipcsei fölény.

„Tudjuk, milyen mérkőzésre számíthatunk, a célunk, hogy a mezőnyt uralva nagy nyomást helyezzünk ellenfelünkre, hibára kényszerítsük, és a megszerzett labdákkal gyors támadásokat vezessünk. A győzelem azért is fontos lenne, hogy a fiatalok önbizalmat szerezzenek. Tudom, milyen nehéz beilleszkedni egy teljesen új közegbe, a Hertha elleni mérkőzés nekik is jó esély, hogy bizonyítsanak.”