Megint a mumus: a Dortmund győzött Mönchengladbachban, és már második!

M. G.M. G.
2020.03.07. 18:27
Haaland és Hazard gólöröme az első találat után – a döntést egy harmadik H-betűs, Hakimi hozta meg (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 25. fordulójának szombat esti rangadóján a Borussia Dortmund 2–1-re diadalmaskodott a Borussia Mönchengladbach otthonában, és győzelmével előrelépett a második helyre, megelőzve az RB Leipziget.

A két Borussia rangadójának első félideje talán picit elmaradt a várakozásoktól, igaz, ezt csak a mönchengladbachiak bánták. A hazaiak jól és nagyon agresszívan kezdtek, ám a Dortmund az első lehetőségét gólra váltotta, ezt követően pedig a Gladbach előbb kicsit sokkolt, aztán leginkább bénult volt.

A 8. percben esett találat viszont minden igényt kielégített. Lars Stindl hibázott a saját térfelén, labdakihozatal közben. Erling Haaland lecsapott a labdára, Thorgan Hazard-hoz passzolt, aki betört a tizenhatoson belülre, de „rácsavarodott” a játékszerre, és úgy tűnt, nem tud lőni. Így is megoldotta: egy zseniális visszacsellel elküldte a védőit, majd bal lábbal precízen a jobb sarokba csavart (0–1).

A gól után próbálkozott a Mönchengladbach, de nem meggyőzően, Rami Benszebaininak volt egy nagyobb, majd egy kisebb lehetősége, ám egyik esetben sem találta el a kaput. A Gladbachot ráadásul súlyos veszteség is érte, Denis Zakaria saját kapusával, Yann Sommerrel „csattant össze”, s két segítőre támaszkodva hagyta el a játékteret, Tony Jantschke állt be a helyére.

A második félidő az első tükörképeként kezdődött: most a Mönchengladbach használta ki az első lehetőségét, egy szöglet után Lars Stindl terelte közelről a kapuba Alassane Pléa keresztbe lőtt labdáját Haaland legnagyobb bosszúságára, aki megpróbált még menteni. Ez volt Stindl ötödik gólja a legutóbbi négy fordulóban! (1–1)

A Gladbach lendületbe jött, azonban nem sokáig, mert a Dortmund rendezni tudta a sorait és ismét magához ragadta az irányítást. Ennek előbb két nagy helyzet lett az eredménye (Hazard fejesét Sommer ritkán látható bravúrral védte, majd a belga belőtt labdáját Jantschke mentette), aztán gól: a 71. percben ismét a vendégeknél volt az előny. A csereként beállt Jadon Sancho ugratta ki a leshatárról Asraf Hakimit, aki a jobb oldalon kapura húzott, majd higgadtan a hosszúba lőtt (1–2).

A hajrát két nagy lehetőség vezette be: előbb Sancho csavart a kapufára (Sommernek esélye sem lett volna), majd a frissen beállt Breel Embolo hagyott ki ordító helyzetet egyenlítés helyett. Az utolsó fél órában így is sokkal veszélyesebb volt a Dortmund, amely megőrizte egygólos előnyét, ezzel egymás után a tizedik bajnoki győzelmét aratta a Mönchengladbach fölött. A mumus ismét lecsapott – a győzelem pedig a második helyre repítette a három pontot megérdemelten, jó csapatteljesítménnyel begyűjtő BVB-t.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–2 (Stindl 50., ill. Th. Hazard 8., Hakimi 71.)

KORÁBBAN
Wolfsburg–RB Leipzig 0–0

Hertha BSC–Werder Bremen 2–2 (Stark 41., Matheus Cunha 61., ill. Sargent 3., Klaassen 6.)
Freiburg–Union Berlin 3–1 (Sallai 34., Günter 55., R. Koch 82., ill. S. Andersson 61.)
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 4–0 (Havertz 4., Bellarabi 14., Paulinho 49., 55.)
Schalke 04–Hoffenheim 1–1 (McKennie 20., ill. Baumgartner 69.)