A 90. percben bukta el a győzelmet a Hertha a Leverkusen ellen

2021.11.07. 15:13
A két gólszerző (Fotó: AFP)
A Hertha BSC 1–1-es döntetlent játszott otthon a Leverkusen ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján. Sokáig úgy tűnt, Sztevan Jovetics gólja dönt, de a 90. percben egyenlítettek a vendégek.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Hertha BSC–Bayer Leverkusen 1–1
(1–0)
Berlin, Olimpiai Stadion. Vezette: Hartmann
Hertha: Schwolow – Pekarík, Stark, Dárdai M., Plattenhardt – Ascacibar (Tousart, 80.), Serdar – Richter (Ekkelenkamp, 88.), Darida (K. Boateng, 80.), Mittelstädt (Jartzembski, 88.) – Jovetics (Selke, 73.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Leverkusen: Hradecky – Frimpong (Sertdemir, 86.), Tah, Tapsoba, Hincapié (Sinkgraven, 61.) – Paulinho (Bravo, 79.), Palacios (Amiri, 61.), Andrich, Demirbay, Diaby – Adli (Kossounou, 86.). Vezetőedző: Gerardo Seoane
Gólszerző: Jovetics (42.), ill. Andrich (90.)

Dárdai Pál csapata úgy vágott neki ennek a mérkőzésnek, hogy legutóbbi hét bajnokijából négyet megnyert, míg az ellenfél a Real Betis elleni, csütörtöki négygólos Európa-liga-győzelmet leszámítva nem volt jó formában.

Ennek ellenére a Leverkusen kezdett jobban, s meddő mezőnyfölényt alakított ki az első percekben. Ezt követően mindkét csapat sok távoli lövéssel próbálkozott, de ziccerekig egyikük sem jutott el.

A 42. percben aztán Maximilian Mittelstädt megnyert egy fejpárbajt, Sztevan Jovetics elé csúsztatott, a montenegrói csatár pedig nagyjából 11 méterről, fordulásból a kapuba lőtt, megszerezve a vezetést a Herthának.

A második félidő elején a berliniek jártak közelebb a gólhoz, majd feljebb kapcsolt a Leverkusen, és több veszélyes lövéssel is próbálkozott, de Alexander Schwolow nagy védéseket mutatott be.

A 90. percben egy szabadrúgást követő kavarodás után Robert Andrich elé került a labda, ő pedig közelről kiegyenlített (1–1). A vendégeknél két 16 éves tehetség, Iker Bravo és Zidan Sertdemir is beszállt csereként. Előbbi a 79. percben a legfiatalabb Bundesliga-debütáns lett, utóbbi pedig pár perccel később meg is döntötte ezt a rekordot.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN
PÉNTEK

Mainz–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Widmer 77., ill. Neuhaus 38.)
SZOMBAT
Bayern München–Freiburg 2–1 (Goretzka 30., Lewandowski 75., ill. Haberer 90+3.)
VfB Stuttgart–Bielefeld 0–1 (Okugawa 19.)
Bochum–Hoffenheim 2–0 (Novothny 66., Pantovics 90+7.)
Wolfsburg–Augsburg 1–0 (L. Nmecha 14.)

RB Leipzig–Borussia Dortmund 2–1
(Nkunku 29., Poulsen 68., ill. Reus 52.)
VASÁRNAP
(Jovetics 42., ill. Andrich 90.)
Köln–Union Berlin 2–2 (Modeste 7., 86. ill. Ryerson 9., Promel 45+1.)

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90. perc: GÓÓL! Egyenlít a Leverkusen, 1–1! Egy szabadrúgást követő beívelés után Kossounou belepiszkált a labdába, ami Andrich elé került, ő pedig közelről nem hibázott. A ráadás négy perc.

Beléptünk a rendes játékidő utolsó percébe.

88. perc: a Herthánál is kettős csere – Jartzembski és Ekkelenkamp jött be Mittelstadt és Richter helyére.

86. perc: újabb két csere a Leverkusennél – egy újabb 16 esztendős játékos, Zidan Sertdemir állt be Kossounou mellett, Adli és Frimpong jött le. Sertdemir ezzel átadta a múltnak Bravo pár perces rekordját, immár ő a legfiatalabb Bundesliga-debütáns.

82. perc: Serdar lőhetett jó pozícióból, de nem talált kaput.

80. perc: Ascasibar és Darida hagyta el a pályát a Herthánál, Kevin-Prince Boateng és Tousart állt be.

79. perc: A mindössze 16 esztendős Iker Bravo állt be csereként a Leverkusennél Paulinho helyett. A spanyol támadó ezzel minden idők legfiatalabb Bundesliga-debütánsa lett.

79. perc: Diaby rántotta vissza ellenflét, járt a sárga lap érte.

73. perc: Selke jött be, Jovetics hagyta el a pályát a Herthánál.

71. perc: MICSODA LÖVÉS, micsoda védés! Egy újabb Demirbay, Schwolow csata – előbbikb 30 méterről eresztett el egy bombát, de a berliniek kapusa ismét hatalmas védést mutatott be.

70. perc: EZ MOST HELYZET VOLT! Egy kifejelt labdát Demirbay gyűjtött be a 16-oson belül, majd erős löketet küldött Schwolow kapujára, de azonban védeni tudott.

68. perc: Adli kezdett el sprintelni a labda után, Stark pedig veszélyesen, de szabályosan tisztázott a tizenhatoson belül.

64. perc: Darida kapja a berliniek első sárga lapján ezen a meccsen.

63. perc: Richter lőtt messziről, de nem találta el jól a labdát.

61. perc: Amiri és Sinkgraven érkezett Palacios és Hincapié helyére a Leverkusennél.

58. perc: Demirbay borította fel ellenfélt, járt a sárga lap.

57. perc: kontrázhatott a Hertha, melynek végén ismét Jovetics kapta meg a labdát, de a kapu előtt nem hozott jó döntést és a védőbe lőtt.

55. perc: Stark óriási passzt adott Joveticsnek, aki kapásból lőhetett nagyjából 12 méterről, de eltörte a labdát, így Hradeckynek nem kellett védenie.

55. perc: Diaby iramodott meg a bal oldalon, középre tette a labdát, de Schwolow lehúzta azt.

53. perc: Demirbay helyzetet teremtett magának, majd nagyjából 17 méterről lőtt, s bár nem tévedett sokat, nem találta el a kaput.

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ! A Leverkusen indította útjára a labdát.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Egy perc a ráadás.

Sokáig videózták az esetet, de a vonalazás után kiderült, hogy Jovetics nem volt lesen – nem sokon múlott.

42. perc: GÓÓL! Sztevan Jovetics találatával megszerzi a vezetést a Hertha BSC! Mittelstadt fejelte oda a labdát a montenegrói elé, aki nagyjából 11 méterről, fordulásból kilőtte a kapu jobb oldalát.

Helyzetek továbbra sincsenek a mérkőzésen, mindkét csapat távoli lövésekkel és beadásokkal próbálkozott idáig leginkább. A Leverkusen eleinte jóval többet birtokolta a labdát, de már ebben a mutatóban is kiegyenlítetté vált a meccs.

35. perc: Joventic tette középre a labdát, Darida érkezett, de Hradecky megelőzte és lehúzta a beadást.

31. perc: Dárdai Márton és Schwolow nem értették meg egymást, kis híján az ellenfélnél kötött ki a labda, de a berliniek kapusa végül megfogta azt.

30. perc: Palacios gyűjtötte be a meccs első sárga lapját.

26. perc: GÓÓL, vagy mégsem?! Adli futott el a baloldalon, középre tette a labdát, amit Andrich a kapuba pofozott, de hamar kiderült, hogy nem érvényes a találat, mert előbbi beadása előtt már elhagyta játékteret a labda. MARAD A 0–0!

24. perc: Palacios vesztett labdát, majd megiramodott a Hertha – a támadás végén Serdar lőhetett kapura, Hradecky azonban védett. Ez volt az első igazán veszélyes lehetőség.

Egyelőre mindkét csapat sok hibával játszik, nincsenek ziccerek és egyre több a szabálytalanság is.

22. perc: Demirbay ívelt be középre veszélyesen egy szabadrúgást, Schwolow nem is jött ki rá jól, de nem lett belőle gólhelyzet.

15. perc: Tapsoba tisztázása éppen Serdar elé esett a tizenhatoson belül, ő azonban nem tudott úgy bele kapni a labdába, hogy igazán veszélyes legyen.

14. perc: a mai eddig a távoli lövések meccse – ezúttal Richter tett egy próbát arra, hogy meglepje Hradeckyt, de nem jött össze neki.

11. perc: Frimpong futott el a jobb oldalon, veszélyesen középre tette a labdát, de Schwolow lefülelte azt.

10. perc: Palacios még távolabbról próbálkozott, nem is volt rossz a lövése, de csapattársán, Andrichon pattant meg a labda, amely így elkerülte a kaput.

9. perc: Andrich gondolta úgy, hogy megrpóbálkozik egy bombával jó 25 méterről – mellé ment.

7. perc: sokat eddig nincs a labda a Herthánál, de övé az első lövés – Jovetics próbálkozott távolról, Hradecky könnyedén hárított.

4. perc: a Leverkusen azonnal magához ragadta az irányítást, támadószellemben kezdték a meccset a vendégek.

1. perc: Paulinho tört be a tizenhatoson belülre, középre tette a labdát, de Dárdai Márton menteni tudott – jöhet a szöglet.

A Hertha hagyományos fehér-kék szerelésében, a Leverkusen piros-fekete mezben lépett pályára.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

A hazaiak kezdőjébe visszatért Dárdai Márton, a Leverkusennél Florian Wirtz a keretből is kimaradt kisebb sérülés miatt.

A Hertha BSC-nél Derrick Boyata (eltiltás), Rune Jarstein (koronavírus), Jordan Torunarigha (sérülés) és Lukas Klünter (sérülés) nem lehet ott a keretben, míg a túloldalon Patrick Shick, Karim Bellarabi, Jaum Baumgartlinger, Timothy Fosu-Mensah, Mitchel Bakker és Charles Aránguiz hiányzik Wirtzen kívül, mindnyájan sérülés miatt.

A berliniek nyáron kinevezett sportigazgatója, Fredi Bobic ezen a héten a DAZN streamingszolgáltató felvezetőműsorában vendégeskedett, ahol beszélt a klub magyar vezetőedzőjéről, Dárdai Pálról is.

„Nem menesztettük Dárdait, mert meg akartam mutatni neki és a klubnak is, hogy nyugalomra és stabilitásra van szükségünk. Az tény azonban, hogy ilyen vereségsorozat nem fordulhat elő túl gyakran” – mondta Bobic arra reagálva, hogy miért maradt Dárdai a csapat élén az idény eleji vereségsorozatot követően.

A Herha BSC valóban nem kezdte jól a 2021–2022-es évadot, de legutóbbi hét bajnokijából négyet megnyert és a Német Kupában is továbbjutott – a Bundesligában jelenleg a 12. helyen áll.

Ami a Leverkusent illeti: Gerardo Seoane csapata rendkívül jól kezdett, a Bayern München elleni rangadót azonban 5–0-ra elvesztette (akárcsak a Hertha) októberben, majd a legutóbbi három bajnokijából egyet sem nyert meg – egy vereség mellet kétszer játszott döntetlent. A gyógyszergyáriak jelenleg a 6. helyen állnak, de egy győzelemmel a 4. pozícióba is felléphetnek.

Az európai kupaporondon eddig tarol a Leverkusen, hiszen az El-csoportkörben legyőzte a Ferencvárost, a Celticet, ikszelt idegenben a Real Betisszel, majd utóbbit hazai pályán 4–0-ra ütötte ki ezen a héten, csütörtökön. Négy fordulót követően 10 ponttal áll az Európa-liga G-csoportjának élén.

A Hertha és a Lever ebben a naptári évben eddig egyszer csapott össze egymással, akkor Dárdai Pál együttese 3–0-ra nyert hazai pályán. A magyar tréner vélhetően most is kiegyezne egy hasonló forgatókönyvvel.

Dárdai Pál mérlege edzőként négy győzelem és öt vereség a Leverkusen ellen. Utóbbi vezetőedzője, Gerardo Seoane még nem meccselt a berliniek ellen edzői karrierje során.

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A HERTHA BSC–BAYER LEVERKUSEN LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!