Bundesliga: erődemonstráció, hat góllal nyertek Gulácsiék

2018.10.07. 19:49
Timo Werner duplázott a Nürnberg ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának utolsó mérkőzésén az RB Leipzig 6–0-ra legyőzte a Nürnberget.

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbannal felálló lipcseiek hamar kezdték a gólgyártást, a 3. percben Kevin Kampl talált a kapuba, majd alig néhány perccel később Yussuf Poulsen is feliratkozott a gólszerzők közé.

A 21. percben Marcel Sabitzer is beköszönt, majd a 32. percben az 50. Bundesliga-gólját szerző Timo Werner (22 évesen) találatával már 4–0 volt az állás.

A második félidőben sem állt le Ralf Rangnick csapata, Sabitzer az 55., Werner az 59. minutumban is megzörgette a vendégek hálóját.

Utóbbi közel volt a mesterhármashoz, hiszen a 64. percben tizenegyest rúghatott, ám Fabian Bredlow lábbal védeni tudta a lövést. A szituációt egy szabálytalan szerelés előzte meg, így Tim Leibold piros lapot kapott, szűk 30 percet emberhátrányban játszottak a frankok.

Az eredmény már nem változott, a Nürnberg legutóbbi idegenbeli bajnokiján hetet kapott a Dortmundtól, most pedig egy hatossal utazhat haza Lipcséből.

Legutóbb 1988-ban fordult elő a Bundesligában, hogy egy csapat 13 gólt kapjon két egymást követő idegenbeli meccsén. Akkor a Schalke 8–1-re kapott ki Münchenben, és 5–2-re az Uerdingen otthonában.

Gulácsi Péter és Willi Orban győztes meccs után csatlakozik a magyar válogatott keretéhez. Győzelmének köszönhetően a Leipzig, amely története legnagyobb különbségű sikerét aratta a német élvonalban, feljött a tabella második helyére.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ

RB Leipzig–Nürnberg 6–0 (Kampl 3., Poulsen 7., Sabitzer 21., 55., Werner 32., 59.)

KORÁBBAN
Hoffenheim–Frankfurt 1–2 (Nelson 82., ill. Rebic 40., Jovic 46.)
Freiburg–Bayer Leverkusen 0–0
Borussia Dortmund–Augsburg 4–3 (Alcácer 62., 80., 96., Götze 84., ill. A. Finnbogason 22., Max 71., Gregoritsch 87.)
Hannover 96–VfB Stuttgart 3–1 (Wood 30., 45+1., Bebou 91., ill. M. Gomez 50.)
Mainz 05–Hertha BSC 0–0
Fortuna Düsseldorf–Schalke 04 0–2 (McKennie 47., Burgstaller 53.)
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 0–3 (Pléa 14., Stindl 16., Herrmann 88.)