A német Bundesligában Sallai Roland csapata, a Freiburg 4–0-ra kikapott a Borussia Dortmund otthonában a 3. fordulóban.

Dortmund:
Hitz – Can, Hummels, Akanji – Meunier (Passlack, 84.), Bellingham (Delaney, 71.), Witsel, R. Guerreiro (N. Schulz, 84.) – Reus (Brandt, 71.), G. Reyna (Reinier, 80.) – Haaland. Vezetőedző: Lucien Favre
Freiburg: F. Müller – Gulde (Schlotterbeck, 55.), Lienhart, Heintz – Schmid (Kübler, 85.), Santamaria, Höfler, Günter – Sallai (Grifo, 55.), N. Petersen (Kvon Csang Hun, 55.), Höler (Dzsong Vu Jong, 55.). Vezetőedző: Christian Streich
Gólszerző: Haaland (31., 66.), Can (47.), Passlack (90+2.)

Tízezer-ötszáz nézőt engedtek be a Dortmund és a Freiburg bajnokijára, ahová a vendégek tartalékosan, a hazaiak pedig nagyon tartalékosan érkeztek – Michael Zorc, a Borussia sportigazgatója gyorsan ki is adott egy nyilatkozatot, hogy Jadon Sancho nem igazol el sehová sem, simán csak azért nem lép pályára, mert influenzás.

Érdekesre sikeredett az első félidő, mert fél óráig nem igazán akart futballozni a Dortmund, stabilan védekezett a Freiburg, sőt Sallai Rolandék még pár szép akciót is vezettek. A nézőtéri füttyszónak szép góllal vetett véget a Dortmund, természetesen Erling Haaland talált be, aki nem sokra rá kihagyott egy helyzetet, de felpezsdült már a mérkőzés, elégedett volt az ezerfejű.

Pláne, hogy a második félidő elején Emre Can az ötös elől a kapu bal felső sarkába fejelt, majd a remek formában futballozó, mindhárom hazai találatot előkészítő Giovanni Reyna tökéletes passzát Erling Haaland nemes egyszerűséggel bombázta Florian Müller feje fölött a kapuba.

Nem segített a Freiburgon az 55. percben végrehajtott tömeges csere sem, amelynek Sallai Roland is az áldozata lett, kényelmesen futballozgatva és kényelmesen tartotta előnyét a BVB, sőt a ráadásban Haaland a mesterhármas árnyékában megmutatta, mennyire önzetlen. 4–0

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 2–1 (Kamada 55., Dost 71., ill. Kramaric 18.)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Rexhbecaj 84., ill. Pléa 14., Lainer 16., Stindl 56. – 11-esből)
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 1–1 (Kalajdzic 76., ill. Schick 7.)
Werder Bremen–Arminia Bielefeld 1–0 (Bittencourt 27.)

Pénteken
Union Berlin–Mainz 4–0 (Kruse 13., Ingvartsen 49., Mar. Friedrich 63., Pohjanpalo 64.)
Később
18.30: RB Leipzig–Schalke (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
Vasárnap
15.30:
Wolfsburg–Augsburg (Tv: Sport1)
18.00: Bayern München–Hertha (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

18. Schalke221–11–100

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. PERC ITT A NEGYEDIK, Haaland kapura tör, de öntetlenül jobbra gurít FELIX PASSLACKNAK, aki jobbal az ötösről az üres kapuba lő. 4–0!

88. perc Két perc a ráadás.

84. perc Nico Schulz és Felix Passlack be, Guerreiro és Meunier le. A másik csapatban Lukas Kübler váltotta Schmidet.

84. perc Brandt lő jobbal 13-ról nem sokkal a bal sarok mellé, nagy erővel! Delaney passzából.

82. perc Günter bal oldali beadását kiüti a hazai kapus, Hitz, majd elkapja a jobb alsó sarok előtt vetődve Grifo jobblábas, 18 méteres lövését! ZICCER, eladja Delaney a labdát, Grifo azonban jobbal tízről ölön lövi Hitzet!

80. perc Vastaps, Reyna le, a brazil Reinier be, aki a nyáron érkezett a Real Madridtól.

77. perc Brandt passzát Haaland ballal nem sokkal szúrja a jobb felső sarok mellé 14-ről. Müller talán fogta volna, hatalmasat vetődött.

73. perc Günter jobb oldali beadását kifejeli Kvon elől Can.

71. perc Bellingham le, Reus le, Julian Brandt és Thomas Delaney be.

66. PERC NA, EZ ELDŐLT, DUDÁLT A BŐRGYÁR, ERLING HAALAND Reina passzát ballal az ötös elől, tíz méterről felvarrja a léc alá. 3–0!

63. perc Reus fejel a léc fölé öt méterről Bellingham csoda pontos bal oldali beadása után.

57. perc Kvon Csang Hun kap sárga lapot Bellingham felrúgásáért.

56. perc Szabadrúgás középről, 23 méterről, Schmid jobbal a sorfalba lő.

55. perc Tömeges csere közben. Jong Vu Jong, Kvon Csang Hun, Vincenzo Grifo és Keven Schlotterbeck be, Höler, Petersen, Sallai és Gulde le..

54. perc Mats Hummels kap sárga lapot Höler megrúgásáért.

52. perc Reyna jobbról laposan gurít vissza Witsel elé, aki a léc fölé lő 17-ről, középről. Müller felugorva biztosított.

50. perc Sallai lő a kapu elé jobbról 17-ről, ment Can, előtte Witsel lőtt kapura ballal 18-ról, Lienhart lába között, jobbra vetődve fogta a labdát Müller.

47. PERC DE SZÖGLET FÉL GÓL, EMRE CAN nyolc méterről a bal felsőbe fejeli Reyna jobb oldali, jobblábas sarokrúgását. Védhetetlen, bár Schmid foghatta volna szorosabban is az emberét: 2–0! Ez a 201. dortmundi gól a freiburgiak ellen.

46. perc Haaland és Reus akciózik, utóbbi beadását blokkolja bevetődve Heintz.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A sportigazgató Michael Zorc külön nyilatkozatban cáfolja, hogy Sancho simán csak beteg, és nem igazol el sehová sem, nem azért nem játszik ma...

BAJNOKI BEHAR. Sosem látott bravúrra készül a Bayern: összejön-e a dupla tripla?

A 2014-es világbajnoki döntő hősének, Mario Götzének az előző idény végén lejárt a szerződése a Borussia Dortmundnál, és a 28 éves támadó középpályás továbbra is keresi új klubját, elsősorban hazáján belül.

Spiel 13: das erste mal seit dem 29.02. wieder Bundesliga. Heute geht's, wie damals, gegen den SC Freiburg. #BVBSCF#BVB#Dortmund#EchteLiebe#Südtribüne#Bundesligapic.twitter.com/MTYtyMH1qX

Oliver Bierhoff,
a válogatott menedzsere szerint a klubok pontosan tisztában vannak vele, hogy a nemzeti csapatnál különös figyelmet fordítanak a higiéniás intézkedésekre.

„Az oda- és visszautazás, valamint a mérkőzés lejátszása összesen 36 órát vesz igénybe, a helyszínen pedig védett körülmények között leszünk" – hangsúlyozta Bierhoff.

A nemzetközi szövetség (FIFA) korábban a pandémia miatt engedélyezte az egyesületeknek, hogy maguk dönthessenek arról, elengedik-e a válogatott összecsapásokra a játékosokat, így októberben a német csapatok akár azt is megtehetik, hogy nem bocsátják a Nationalelf rendelkezésére a futballistákat.

„Dolgozunk a különböző megoldásokon, de fenntartjuk magunknak a jogot arra, hogy ne engedjük el a futballistákat a válogatott mérkőzésekre, ha nincs érvényben olyan szabályozás, amely lehetővé teszi, hogy visszaérkezésük után azonnal újra bevethetők legyenek”
– jelentette ki Sebastian Kehl, a Borussia Dortmund engedélyekért felelős vezetője. Szerinte ezzel a témával az összes Bundesligában szereplő együttes „komolyan foglalkozik”.

A gondot az jelenti, hogy a Németországba való visszatérés után kötelező karanténidőszak várhat a futballistákra, így a klubjuk soron következő meccsein nem lesznek bevethetők.

A szeptemberi válogatott meccsek után például Krzysztof Piatek nem léphetett pályára a Hertha Német Kupa-meccsén, mert a lengyel nemzeti együttessel Bosznia-Hercegovinában szerepelt NL-találkozón, a visszautazás után pedig karanténba kellett vonulnia.

Kibontakozóban van a vita a német élvonalbeli labdarúgóklubok és Joachim Löw szövetségi kapitány között, mert az egyesületek nem szívesen engednék el játékosaikat a válogatottba, amely október 10-én a koronavírus-járvánnyal jelentősen sújtott Ukrajnában játszik Nemzetek Ligája-mérkőzés.

Ilyen a Fekete-sárga Fal járvány idején (Fotó: AFP)

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

40. perc Sallai passzát jobbal Hummelsbe lövi 25-ről Petersen.

38. perc Nagy védések, a jobb alsó elől kikapja Müller Can 16 méteres, jobblábas bombáját, a kipattanó Hummelsé, aki kissé balról ballal kapura lő, de jobbra vetődve ezt is eléri a vetődő kapus!

Haaland: 5 meccs, 4 gól, 1 gólpassz az idényben.

36. perc EZ IGEN, Reus és Guerreiro varázsol, sarokkal összehoznak egy helyzetet Haalandnak, aki ballal a bal alsó mellé lő onnan, ahonnan az előbb gólt szerzett. Ömlik még az eső, de már jobb kedve van a hazai ezerfejűnek. 10 500 fejűnek.

34. perc Reyna labdát szerez a 16-os előtt, két csel után ballal 16-ról nem sokkal lő a bal alsó mellé. Müller vetődve biztosított.

10: messze Haalandé a legkevesebb a labdaérinté a Dortmundból, a kapusa is 16-ig jutott már.

31. PERC VEZET A DORMUND, Reyna passzát ERLING HAALAND ballal a bal alsóba lövi az ötös bal sarka elől, a becsúszó Lienhart lába között. Az akció azzal indult, hogy Reus szerelte Höflert a 16-os előtt: 1–0!

28. perc Bellingham jobbal 22-ről, középről a léc fölé lő, nem sokkal, Müller rajta volt.

23. perc Helyzet lehetne, de Witselt szereli a 16-oson becsúszva Höfler.

#BVBSCF
0:0 (16.)
Viel Ballbesitz hier für den BVB bisher... pic.twitter.com/8m7bBYdVVY

22. perc Heintz emel ballal gyorsan Sallai elé egy szabadrúgást a saját térfeléről, de jő a hazai kapus.

190 passz a hazaiaknál, 57 a másik oldalon.

17. perc Sallai hatalmasat lök Deynán, megússza ő is szóbeli feddéssel Winkmann sporitól. Ápolás.

14. perc Gulde felökleli Reust, megússza a sárga lapot, ezen maga is csodálkozik legbelül.

12. perc Lienhard kivágja a kapu elől Deyna jobb oldali, lapos beadását.

A Dortmund 18 bajnoki óta veretlen a Freiburg ellen, azaz 2010 óta!

7. perc Sallai felbőrözi Witselt.

6. perc Deyna bedobna egy szabadrúgásvariácót, de elrontja.

5. perc Presszinggel kezd a Freiburg, rossz beadásokkal operál a Dortmund.

Szakadó esőben, kellemetlen hidegben.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
What a beautiful sight this is pic.twitter.com/cFJ91fs3no

A hazaiak sárga-fekete mezben, a vendégek piros-fehér mezben és piros nadrágban.

Roman Bürki kapus és Jadon Sancho megfázás miatt hiányzik.

Egy kis örökmérleg: 43 találkozó, 27 dortmundi és 4 freiburgi sikerrel, 89, ill. 42 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Youssoufa Moukoko, Marcel Schmelzer, Thorgan Hazard, Mateu Morey, Dan-Axel Zagadou, Unbehaun és Tobias Raschl sérült, a vendégektől Kath, Terrazzino, Til, Janik Haberer és Mark Flekken maródi.

Raus mit euch! pic.twitter.com/DPd7S1PTll

Az előző idény második helyezettje, a Dortmund magabiztos sikerrel kezdte az új idényt, a
Mönchengladbach csapatát fektette két vállra odahaza. A folytatásban már nem alakultak
jól a dolgai, az Augsburgtól pont nélkül távozott, míg szerdán a Bayerntől kapott ki a Német
Szuperkupában. A nyáron a nyolcadik pozíciót elérő Freiburg 2001 óta nem tudta legyőzni a Dortmundot idegenben. A vendégek még veretlenek, előbb a Stuttgarttól léptek meg három ponttal, majd otthon remiztek a Wolfsburggal. Dortmund–Freiburg 2017–2018: 2–2, 0–0, 2018–2019: 2–0, 4–0, 2019–2020: 1–0, 2–2 Mérleg: 6–1–0

„Voltak nehéz időszakok a Boussia Dortmund ellen, a második félidőben hagytuk vetélytársunkat lendületbe jönni – értékelt Hans-Dieter Flick klubja hivatalos honlapjának a lefújás után. – Minden energiánkat a szerdai találkozóra összpontosítottuk. Még van hova fejlődnünk, de ismét bizonyítottuk, hogy jobban akartuk a győzelmet. Büszke vagyok a játékosaimra, akik mentálisan nagyon erősek, remélem, hamarosan erőnlétileg is utolérik magukat.” Hans-Dieter Flick történelmet írt, első német vezetőedzőként hódított el öt trófeát egy idényen belül, és a decemberi klubvilágbajnokságon minden lehetősége megvan arra, hogy a hatodikat is begyűjtse a bajorokkal.

A Bayern München ötödik trófeáját is megszerezte a 2020-as naptári évben: a Bundesliga, a Német Kupa, a Bajnokok Ligája és az európai Szuperkupa után a német Szuperkupát is megnyerte, mivel az Allianz Arénában 3–2-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

A klub hétfői bejelentése szerint a belga játékos szombaton, a Borussia Mönchengladbach elleni bajnokin (3–0) combizomszakadást szenvedett. A 27 éves, világbajnoki bronzérmes középpályást már negyedóra után le kellett cserélni a volt klubja elleni összecsapáson.

Hetekre kidőlt Thorgan Hazard, a Borussia Dortmund labdarúgója, aki a Borussia Mönchengladbach elleni német élvonalbeli mérkőzésen sérült meg.
Home yellows on deck pic.twitter.com/7kJ0ZjobON

Az első fordulóban sokkal jobban ment Sallainak.

A második félidőben sokkal aktívabb volt a Freiburg, és ebből Sallai Roland is kivette a részét: az 58. percben például életerős lövést küldött kapura, ám a nagy formában védő Pavao Pervanról kipattanót hiába küldte a kapuba Lucas Höler, lesről tette azt. Néhány perc múlva Baptiste Santamaria lőtt zúgó kapufát – Pervannak ujjheggyel bele kellett nyúlnia, különben befért volna a labda.

A 78. percben aztán véget ért Sallai Roland számára a találkozó, Christian Streich vezetőedző lecserélte a magyar válogatott szélsőt. A hátralévő időben is a Freiburg volt a veszélyesebb, azonban a győztes gólt nem sikerült bepasszírozni a wolfsburgi kapuba.

A Bundesliga 2. fordulójában a Sallai Rolanddal felálló Freiburg fogadta a Wolfsburgot, és ugyan ellenfelénél jóval többször próbálkozott gólszerzéssel a kilencven perc alatt, végül be kellett érnie az 1–1-es eredménnyel.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A DORTMUND–FREIBURG BAJNOKI ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!