Ha Lewandowski beindul, a döntetlenre sem elég három gól a Bayern ellen

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2020.10.04. 17:45
Csak az utolsó pillanatban bukott el a Hertha a Bayern ellen (Fotó: AFP)
Hihetetlen mérkőzésen, a négygólos Robert Lewandowski vezérletével nyert a Bayern a Bundesliga 3. fordulójában a Hertha ellen hazai pályán. A berliniek kétszer is felálltak a padlóról, de mégsem nyerhettek, mert a lengyel csatár ellenállhatatlan volt (4–3).

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Bayern München–Hertha 4–3 (1–0)
München,Allianz Aréna.Vezette: Cortus
BAYERN:Neuer – Richards (Pavard, 65.), J. Boateng, Alaba, Hernández (Musiala, 65.) – Kimmich (Tolisso, 65.), Goretzka, Gnabry (J. Martínez, 94.), T. Müller, A. Davies (Süle, 89.) – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick
HERTHA:Schwolow – Pekarík, Boyata, Stark – Zeefuik (Piatek, 68.), Darida, Tousart, Mittelstädt, Matheus Cunha – Lukebakio (Ngankam, 88.), Jhon Córdoba. Vezetőedző: Bruno Labbadia
Gólszerző:Lewandowski (40., 51., 85., 90+3. – a negyediket 11-esből), ill. Jhon Córdoba (59.), Cunha (71.), Ngankam (88.)

Sűrű hetet élt át a Bayern München a Hertha elleni bajnoki előtt, hiszen az előző fordulóban nagy vereségbe szaladt bele a Hoffenheim ellen, aztán megszerezte a Szuperkupát a Dortmund elől.

Az utóbbi évek tapasztalata alapján a Herthának nem sok esélyt adtak a fogadóirodák, de a berlini csapat elszántságát látva mindenki előtt nyilvánvaló volt, hogy nem akarja eljátszani az áldozati bárány szerepét.

Ehhez képest az első félidőben csak nyomozták a labdát a kék-fehérek, akik behúzódtak a kapujuk elé, és csak Córdoba kontráiban bízhattak. No, hiú remény volt mindez, mert a Bayern irányította a játékot, a hazaiak nagyon veszélyes Lewandowskit és Müllert keresték a labdával.

Az első fél óra után nagyon rákapcsoltak a bajorok, egyre nehezebben állították meg a hazai támadásokat a vendégek védői, és bár a 36. percben alig néhány centi hiányzott Müller góljához, két perccel később Lewandowski már megszerezte a vezetést egy kapu előtti kavarodást kihasználva. 1–0

A félidő utolsó perceiben rátett még egy lapáttal a Bayern, de újabb gól nem született, így a második félidőre maradt a döntés. Nem is sokáig tartott, mire Lewandowski újabb gólt szerzett, ez is mestermunka volt. 2–0

Ekkor úgy tűnt, sima ügy lesz a vége, de nem így történt. Előbb ügyes fejes góllal váratlanul szépített a Hertha Córdoba révén, majd a szunyókáló bajorokat megtréfálva Cunha egyenlített a 71. percben (2–2). Csakhogy a Bayern újra nekidurálta magát, több helyzet is kimaradt, míg a 85. percben Lewandowski lesipuskás góljával újra vezetett a hazai csapat. 3–2

Ki hitte volna, hogy még ez sem lesz elég a sikerhez?! A Hertha utolsó rohamra indult, és újabb fejessel egyenlített, a pillanatokkal előbb beálló Ngankam révén (3–3). Bruno Labbadia, a berliniek edzője abban reménykedett, hogy sikerül a pontszerzés, de erről nem kérdezte meg Robert Lewandowskit, aki a ráadásban is ellenállhatatlan volt. Mittelstädt csak szabálytalanul tudta megállítani a tizenhatoson belül, és jöhetett a tizenegyes.

A lengyel gólvágó elképesztően higgadt, tökéletes tizenegyesgóljával nyert a Bayern, a Hertha pedig szomorkodhatott, hiszen csak hajszálnyira állt a döntetlentől, de ezért nem adnak pontot. 4–3

3. FORDULÓ
Korábban
Wolfsburg–Augsburg 0–0
Szombat
RB Leipzig–Schalke 4–0
(Bozdogan 30. – öngól, Angelino 35., Orbán 45+2., Halstenberg 80. – 11-esből)
Borussia Dortmund–Freiburg 4–0 (Haaland 31., 66., Can 47., Passlack 90+2.)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 2–1 (Kamada 55., Dost 71., ill. Kramaric 18.)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 1–3 (Rexhbecaj 84., ill. Pléa 14., Lainer 16., Stindl 56. – 11-esből)
VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 1–1 (Kalajdzic 76., ill. Schick 7.)
Werder Bremen–Arminia Bielefeld 1–0 (Bittencourt 27.)

Péntek
Union Berlin–Mainz 4–0 (Kruse 13., Ingvartsen 49., Mar. Friedrich 63., Pohjanpalo 64.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

96. perc: Vége a meccsnek, csak megnyerte a Bayern az őrült meccset. 4–3
94. perc: Lewandowski kapott egy sárgát, mert megrúgta Daridát.
93. perc: GÓÓÓÓL! A tizenegyest Lewandowski végezte el, és kegyetlenül kilőtte a bal alsót. 4–3
91. perc: HIHETETLEN, TIZENEGYEST KAPOTT A BAYERN! Lewandowski kezét fogta be Mittelstädt, jogos és sárga.
88. perc: GÓÓÓÓL! MEGINT EGYENLŐ! Mittelstädt adott középre, jött Ngankam, és 10 méterről, lényegében első labdaérintéséből a hálóba fejelt. 3–3
88. perc: Cserélt a Hertha, Lukebakio helyett Ngankam a pályán.
85. perc: GÓÓÓÓÓL! MESTERHÁRMAS! A szabadrúgást Alaba küldte a tizenhatoson belülre, Müller éppen hogy csak bele tudott érni, de jó volt a passz, mert a labda a berlini kapu felé tartott, Lewandowski érkezett, és néhány lépésről a hálóba lőtt. 3–2
85. perc: Gnabry
azért kapott sárgát, mert sípszó előtt végezte el a szabadrúgást.
84. perc: Piatek pakolt oda Goretzkának, sárgát kapott érte.
83. perc: Müller nagy labdáját még elérte Gnabry, aki 4 méterről, éles szögből az oldalhálót találta el.
80. perc: Mi maradt ki! A szöglet után Tolisso érkezett a beadásra, és 6 méterről, ajtó-ablak helyzetből fölé lőtt.
80. perc: Újabb szabadrúgás, ezúttal 25 méterről, Alaba lövése a sorfalról ment mellé.
76. perc: A szabadrúgást Lewandowski végezte el, és a jobb fölső felé tartó labdát Schwolow kiütötte.
75. perc: Lewandowski kapott szabadrúgást 20 méterre a Hertha kapujától, a tizenhatos jobb sarka közeléből.
71. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A HERTHA! Az utóbbi időben nagyon megindult a Herha, ezúttal Cunha húzott közép felé, nem vették el től, Piatekkel kényszerítőzött, majd a visszakapott labdát 12 méterről biztosan lőtte a bal alsóba. 2–2
70. perc: Darida
beadását Piatek fejelte volna rá 6 méterről, ha nem ment előle Boateng.
68. perc:
Cserélt a Hertha, Zeefuik helyére Piatek állt.
65. perc: Cserélt a Bayern, Pavard, Tolisso, Musiala érkezett, véget ért a meccs Richardsnak, Hernándeznek, Kimmichnek.
59. perc: GÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A HERTHA! A szabadrúgás jobb oldalról érkezett, a beadástCórdoba tudta elfejelni, és 8 méterről a kapu bal oldalába fejelt. Neuer még beleért, de védeni nem tudta. 2–1
58. perc: Hernández kapott sárga lapot, mert visszahúzta Zeefuikot.
53. perc: Cunha került helyzetbe, jobbal el is lőtte, Neuerról kipattant a labda, éppen Lukebakióra, aki viszont nem tudta már irányítani.
51. perc: GÓÓÓÓL! MEGINT LEWANDOWSKI! Richards gurított középre laposan, a védők csak nézték, ahogy Lewandowski átveszi a labdát, lendületesen fordul egyet és 15 méterről kilövi a jobb alsót. Elképesztő. 2–0
49. perc:
Richards játszotta meg Müllert a Hertha tizenhatosán belül, a nagy gólvadász a jobb fölsőbe pörgetett volna szíve szerint, de a lába máshová küldte a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben érdemes elolvasnia cikkünket a Bayern München történetéről és a hőskorban a klubban szerepet vállaló magyarokról.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, jobban játszik a Bayern, és vezet is. 1–0
45+1. perc: Gnabry
nagy bombáját ütötte ki jobbra Schwolow.
40. perc:
Ez volt Robert Lewandowski 100. Bundesliga-gólja az Allianz Arénában.
40. perc: GÓÓÓÓL! EZ MÁR SZABÁLYOS! Jobb oldali beadás után Lewandowski 5 méterről fejelt a kapu bal oldala felé, Schwolow nagy bravúrral védett, de a labdára lecsapott Gnabry, aki újra beadott, számtalan fej mellett éppen Lewandowski elé perdült a labda, a lengyel csatár pedig kapásból a hálóba lőtt. 1–0
36. perc: NEM GÓL, NEM VEZET A BAYERN! Lewandowski
tolta ki a labdát Richardsnak, aki jobbról beadott, Müller pedig befejelte. A videózás mutatta ki, hogy Müller pár centis lesről fejelt a hálóba.
34. perc: Cunha eresztett meg egy lövést 23 méterről, el is találta a kaput a pattogós labda, de Neuer magához ölelte.
33. perc: Stark rúgott oda erősen Kimmichnek, talán a sárga sem lett volna túlzás, de Cortus a zsebében hagyta.
31. perc: Darida indította a meginduló Cunhát, aki csak egy kicsit volt lassabb a kelleténél, így szerelni tudták.
27. perc: A szögletzászlót helyreállította a partjelző.
26. perc: Darida hatalmas lendülettel labdát mentett, egyúttal letarolta a szögletzászlót is.
25. perc: Gnabry
kapott remek kiugratást, majd 3 méterről, kisodródott helyzetből az oldalhálót találta el.
21. perc: Gnabry lőtt 13 méterről egy csel után, de az ereje elfogyott, a lövést könnyen védte Schwolow.
15. perc: NEM GÓL! Córdoba
indult meg egyedül Neuer kapuja felé, be is rúgta, de vagy félméteres lesről indult.
13. perc: Córdoba kapott sárga lapot, mivel magasra emelt lábával eltalálta Hernándezt.
9. perc: A helyzet után jött a Hertha-konrtra, amelynek a végén Lukebakio lőtt hebehurgyán mellé.
9. perc: Megint Goretzka! Ezúttal mellel hozta óriási helyzetbe Lewandowskit, aki 6 méterről a rövid sarkot vette célba, Schwolow viszon hihetetlen bravúrral, lábbal védett.
8. perc: Helyzet! Goretzka tette vissza a labdát a tizenhatoson belül az érkező Lewandowskinak, aki egy védőbe lőtt.
7. perc: Élénk üzleti élet zajlik a Bayernnél, Szombaton aláírt a spanyol védekező középpályás, Roca, vasárnap pedig megszerezték Choupo-Motingot is a PSG-től.
5. perc: Zeefuik
lépett oda túlságosan szigorúan Goretzkának, de megúszta lap nélkül.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Bayern tiszta pirosban, a Hertha kék-fehér csíkos mezben és fehér nadrágban játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Münchenben a Bayern–Hertha találkozó a Bundesliga 3. fordulójából. Tartsanak velünk!