M. G. 2020.02.08 18:27 Frissítve: 2020.02.08 20:56

Támadójáték-szimfónia: 7 gól, a Leverkusen legyőzte a Dortmundot!

Kitűnő, látványos mérkőzést hozott a német labdarúgó Bundesliga 21. fordulójának szombati rangadója: a Bayer Leverkusen a BayArenában 4–3-ra legyőzte a Borussia Dortmundot, amely így biztosan a Bayern München, RB Leipzig duó mögött marad – a tabella első és második helyezettje vasárnap vív csúcsmérkőzést.

Volland (31) kétszer ünnepelhetett gólt, kulcsfigurája volt a Bayer győzelmének (Fotó: AFP)

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Leverkusen–Borussia Dortmund 4–3 (Volland 20., 43., Bailey 81., L. Bender 82., ill. Hummels 22., Can 33., Guerreiro 65.)

Mindkét csapatról elsősorban a látványos támadójáték jut eszünkbe, és jó hírüket bizonyították is az első játékrészben: villámgyors, szórakoztató futballt hozott ez a negyvenöt perc, négy góllal. Pedig az elején a nagy rohangálás közben „csak” helyzetbe nem kerültek a csapatok, aztán az első ziccer után „elszabadult a pokol”.

A 19. percben a most a kezdőcsapatba nevezett Erling Haaland került ziccerbe a bal szélen, de éles szögből leadott, bivalyerős lövését védeni tudta Lukas Hradecky. Pillanatokkal később megszerezte a vezetést a Leverkusen: Kevin Volland ugrott meg egy kontrával, remekül bújt ki a védők közül, majd élesen, erősen, laposan a hosszú sarokba lőtt (1–0).

Mire a Bayer-tábor alaposan megünnepelte volna a vezetés megszerzését, már jött is az egyenlítés, a 22. percben Jadon Sancho jobb oldali szögletét Mats Hummels fejelte gyönyörűen a hosszú sarokba (1–1). Közben még Julian Brandt is kihagyott egy ziccert, mondhatni, felgyorsultak az események...

A 33. percben aztán nagydíjas alakítást mutatott be Emre Can: összeszedett egy labdát a pálya bal oldalán, majd gondolt egy nagyot, és 27 méterről remekbe szabott csavarást küldött a hosszú felső sarokba. Hradecky óriásit repült, de legfeljebb annyit tudott ezzel elérni, hogy nagyon jól mutat majd a fotókon (1–2)... Ez volt Can első lövése, amióta a Dortmundba szerződött, egész jó volt a nyitány.

Emre Can csavar, „születőben” a mérkőzés legszebb gólja (Fotó: AFP)

A BVB nem tudta megőrizni előnyét, a 43. percben kisszögletet követően egyenlített a Leverkusen. Jonathan Tah egy szinte reménytelennek tűnő labdát mentett meg visszahúzva azt az alapvonalról, pont Volland elé, a házi gólkirály lövése pedig megpattanva utat talált a kapuba (2–2).

Az 52. percben mintaszerű akció végén Jadon Sancho betalált a hazai kapuba, balszerencséjére a VAR-visszanézés megfosztotta a találatról – Sancho semmit sem csinált, ám közvetlenül mögötte, amikor felgyorsított, a szünetben becserélt Giovanni Reyna „eltakarított” szabálytalanul egy visszafutó leverkuseni játékost, maradt a 2–2.

Nem sokáig: Kai Havertz a 63. percben a kapufát találta el, erre (meg mire a leverkuseniek kibosszankodták magukat) a 65. percben a Dortmund szerzett vezetést: a vendégek „befűzték az oktatófilmet”, remek kontrát vezettek végig, Asraf Hakimi helyzetbe hozta ennek végén Raphaël Guerreirót, aki nem hibázta el a ziccert (2–3). Ez volt a Dortmund 59. gólja a 2019–2020-as idényben, korábban sosem szerzett ennyit a BVB 21 forduló alatt!

Az őrült vágtának csak nem akart vége szakadni, a Leverkusen a 72. percben betalált – csak épp lesről, s most még a VAR-ra sem volt szükség. A 81. percben aztán les nem volt, gól így igen: Volland elől még menteni tudtak a védők, de a labda pont a csereként beálló Leon Bailey elé került, aki nem hibázott (3–3). Egy perc kellett ahhoz, hogy már vezessen a Bayer, Lars Bender fejelt gyönyörűen a hosszú sarokba bal oldali beadás után! A Dortmund nem tudott egyenlíteni, Haaland ezúttal gól nélkül zárt, a Leverkusen nyerte meg a minden igényt kielégítő rangadót. 4–3

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Freiburg–Hoffenheim 1–0
(Waldschmidt 39. – 11-esből)
Hertha BSC–Mainz 1–3 (Bruma 84. – öngól, ill. Quaison 17., 82., 94. – a harmadikat 11-esből)
Schalke–Paderborn 1–1 (Kutucu 63., ill. Gjasula 81.)
Werder Bremen–Union Berlin 0–2 (Bulter 53., 73.)
Wolfsburg–Düsseldorf 1–1 (Steffen 50., ill. Zimmermann 13.)

Német labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY, VÉGH JÁNOS

Ráijesztett a Stuttgart a Bayernre, Dortmundban nyert a Köln • Sallai Roland megsérült, nem léphetett pályára.

2020.11.22 14:57:53

Német labdarúgás RUSZNÁK GYÖRGY

Sallai csapata meglepetésre hazai pályán vesztett az eddig nyeretlen Mainz ellen.

2020.11.21 18:00:01

Német labdarúgás M. G.

Gulácsi kezdő volt, Orbán a szünetben állt be, a Frankfurt nem érdemtelenül harcolt ki döntetlent.

2020.11.18 20:42:29

Német labdarúgás TÓTH ÁDÁM

NS-VÉLEMÉNY. Oda az ellenállhatatlan támadófutball, amiért milliók rajongtak.

2020.11.07 17:45:54

A müncheniek elvesztették Kimmichet, de győztesként hagyták el Dortmundot, s ismét az élre álltak.