Bundesliga: a Wolfsburg üldözőbe vette a két Borussiát

2013.12.14. 20:27
A német labdarúgó Bundesliga 16. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Wolfsburg hazai pályán 3–1-es győzelmet aratott a VfB Stuttgart ellen, ezzel három pontra megközelítette az egyaránt ikszelő Borussia Dortmund, Borussia Mönchengladbach duót.

A Wolfsburg a 38. percben Ricardo Rodríguez Ulreich kapust meglepő szabadrúgásával szerezte meg a vezetést, majd az 53. percben Diego megpattanó szabadrúgásgóljával megduplázta előnyét. Timo Werner négy perccel később szépített egy kapáslövéssel, de a Stuttgart nem tudott egyenlíteni, hiába voltak nagy lehetőségei. A végső csapást Ivan Perisic mérte a svábokra egy védelmi hiba után, 78. percben szerzett góljával alakult ki a 3–1-es végeredmény.

NÉMET BUNDESLIGA, 16. FORDULÓ
Wolfsburg–VfB Stuttgart 3–1 (R. Rodríguez 38., Diego 53., Perisic 78., ill. Werner 57.)
KORÁBBAN
Bayern München–Hamburg 3–1 (Mandzukic 42., Götze 52., Shaqiri 90., ill. Lasogga 87.)
Hannover–Nürnberg 3–3 (Bittencourt 60., M. Diouf 87., 92., ill. Hlousek 30., Drmic 38., P. Nilsson 41.)
Hoffenheim–Borussia Dortmund 2–2 (Schipplock 17., Volland 37., ill. P. Aubameyang 44., Piszczek 67.)
Mainz–Borussia Mönchengladbach 0–0

Augsburg–Eintracht Braunschweig 4–1 (Verhaegh 23. – 11-esből, Hahn 30., 33. Halil Altintop 75., ill. Oehrl 48.)