Bundesliga: a Mainz vereséget szenvedett hazai pályán

K. B.K. B.
2021.10.03. 17:47
Az Union Berlin győzött a Mainz otthonában (Fotó: AFP)
A Szalai Ádámot térdsérülés miatt nélkülözni kényszerülő Mainz hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett az Union Berlin ellen vasárnap, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában.

Ahogyan arról szeptember 21-én beszámoltunk, Szalai Ádámnak, a magyar válogatott csapatkapitányának térdműtét miatt körülbelül hat hetet kell kihagynia. Együttese, a Mainz – noha a 39. percben Marcus Ingvartsen révén megszerezte a vezetést az Union Berlin ellen – 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán.

Erről főként a vendégek nigériai csatára, Taiwo Awoniyi tehet, aki négy perc alatt eldöntötte a találkozót, a 69. és a 73. percben is betalált.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Mainz–Union Berlin 1–2
(Ingvartsen 39., ill. Awoniyi 69., 73.)
Később
Bayern München–Frankfurt 1–2 (Goretzka 29., ill. Hinteregger 32., Kosztics 83.)
Bielefeld–Leverkusen 0–4 (M. Diaby 18, Schick 24., 57., Dembiray 90+1.)
Korábban
RB Leipzig–Bochum 3–0 (André Silva 70., Nkunku 73., 79.)
Borussia Dortmund–Augsburg 2–1 (Guerreiro 10. – 11-esből, Brandt 51., ill. Zeqiri 35.)
Hertha BSC–Freiburg 1–2 (Piatek 70., ill. Lienhart 17., Petersen 78.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim 3–1 (M. Kempf 18., Mavropanosz 60., Massimo 81., ill. J. Larsen 84.)
Wolfsburg–Mönchengladbach 1–3 (Waldschmidt 25., ill. Embolo 5., Hofmann 7., Scally 90+5.)
1. FC Köln–Greuther Fürth 3–1 (S. Andersson 50., Szkiri 55., 89., ill. Meyerhöfer 7.)

1. Bayern München 7 5 1 1 24–7 +17 16
2. Bayer Leverkusen 7 5 1 1 20–7 +13 16
3. Borussia Dortmund 7 5 2 19–13 +6 15
4. Freiburg 7 4 3 11–5 +6 15
5. Wolfsburg 7 4 1 2 9–8 +1 13
6. 1. FC Köln 7 3 3 1 11–8 +3 12
7. Union Berlin 7 3 3 1 10–9 +1 12
8. RB Leipzig 7 3 1 3 15–7 +8 10