Bundesliga: a Köln megtörte a Frankfurt veretlenségi sorozatát

D. S. B.D. S. B.
2023.02.12. 19:30
A Köln sima győzelemmel törte meg a Frankfurt veretlenségi sorozatát (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán növelte ötmeccsesre veretlenségi sorozatát az 1. FC Köln, amely a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában Timo Hübers egy és Eljesz Szkiri két góljával 3–0-ra legyőzte az Eintracht Frankfurtot, amely legutóbb még október végén szenvedett vereséget.

Kiegyenlített mezőnyjátékot hozott a forduló záró mérkőzésének első félideje, kaput eltaláló lövést viszont nem. Ez viszont a második játékrész elején hamar megváltozott, amikor a Köln bal oldali szögletvariációja után Florian Kainz beadásába a középen érkező Timo Hübers ért bele a kapu előtt, megszerezve a vezetést a vendéglátónak. VIDEÓ ITT!

A hátrány után sokat tett az egyenlítésért a Frankfurt, de a 71. percben saját szöglete után kapott gólt, amikor a Köln kiváló kontrát vezetett. Szargis Adamjan lövését ugyan még védte Kevin Trapp, de a labda Eljesz Szkiri elé került, aki hét méterről a kapuba bólintott. VIDEÓ ITT!

S ha egy üzlet beindul: a 86. percben Szkiri védőkön megpattanó közeli lövése is utat talált Trapp kapujába (VIDEÓ ITT!), Steffen Baumgart együttese pedig 3–0-s sikerével ötmérkőzésesre növelte bajnoki veretlenségi sorozatát. A Frankfurt október vége óta először szenvedett vereséget.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 3–0
(Hübers 49., Szkiri 71., 86.)

KORÁBBAN
Hertha BSC–Mönchengladbach 4–1 (Ngankam 30., Dárdai M. 52., Scherhant 90+3., Lukebakio 90+6. – 11-esből, ill. Elvedi 17.)
RB Leipzig–Union Berlin 1–2 (Heinrichs 24., ill. Haberer 61., Knoche, 72. – 11-esből)
Bayern München–Bochum 3–0 (T. Müller 41., Coman 64., Gnabry 73. – 11-esből)
Freiburg–VfB Stuttgart 2–1 (Grifo 60., 84. – mindkettőt 11-esből, ill. Führich 30.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–3 (Nsoki 77., ill. Andrich 6., Diaby 47., Hlozek 56.)
Mainz–Augsburg 3–1 (Li Dzse Szun 21., 52., Onisiwo 24., ill. Demirovic 28. – 11-esből)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0–2 (Bynoe-Gittens 68., Brandt 85.)
Schalke–Wolfsburg 0–0

1. Bayern München 20 12 7 1 59–18 +41 43
2. Union Berlin 20 13 3 4 35–24 +11 42
3. Borussia Dortmund 20 13 1 6 40–26 +14 40
4. Freiburg 20 11 4 5 32–31 +1 37
5. RB Leipzig 20 10 6 4 40–26 +14 36
6. Eintracht Frankfurt 20 10 5 5 40–29 +11 35