Bundesliga: a bochumi hátvéd hibája után könnyedén nyert a Bayern

V. J.V. J.
2023.02.11. 17:40
A Bayern München 3–0-ra legyőzte a Bochumot a német labdarúgó Bundesliga 20. fordulójának szombati játéknapján. A Borussia Dortmund a második félidőben szerzett gólokkal nyert Brémában, Sallaiék hátrányból fordítottak, és nyert a Bayer Leverkusen és a Mainz is.

Az éllovas Bayern München a kiesés elől menekülő Bochumot fogadta. Az egész meccsen domináló rekordbajnok hatalmas hibát követően szerzett vezetést: a jobbhátvéd Saidy Janko hazapasszolt volna kapusának, a labdára azonban lecsapott Thomas Müller, a kifutó Manuel Riemann az első próbálkozást még blokkolta, ám a bajorok kapitánya 20 méterről bevette a kaput. Saidy Janko hazapasszolt volna kapusának, a labdára azonban lecsapott Thomas Müller, a kifutó Manuel Riemann az első próbálkozást még blokkolta, ám a bajorok kapitánya 20 méterről bevette a kaput.

A második félidőben beálló Kingsley Coman öt perccel pályára léptét követően növelte a Bayern előnyét: Goretzka játszotta meg a tizenhatoson belül Musialát, utóbbi a csereemberhez passzolt, aki a kapus lába között szerezte meg a második müncheni gólt.

A harmadik találathoz ismét Janko segítette hozzá a Bayernt: Serge Gnabry cselezgetett a tizenhatoson belül, a hátvéd buktatta – a megítélt tizenegyest pedig a sértett a bal alsóba lőtte.

SALLAIÉK KÉT TIZENEGYESSEL FORDÍTOTTAK, TERZIC KIVÁLÓAN CSERÉLT

A Freiburg nyerte meg a baden-württembergi rangadót: a kezdőként 69 percet játszó Sallai Roland együttese az első félidő hajrájában egy 25 méterről szerzett góllal hátrányba került a Stuttgart ellen, a szünet után azonban Vincenzo Grifo két tizenegyesével fordított.

Sorozatban tizedik bajnoki meccsét nem tudta megnyerni a Hoffenheim, amely hamar futhatott az eredmény után, és csak 0–3-nál tudott szépíteni a két vesztes meccs után ismét sikert arató Bayer Leverkusen ellen.

Az első félidő közepe volt a legizgalmasabb az Augsburg mainzi vendégjátékán: a hazaiak a 21. és a 24. percben is betaláltak – a vendégek részéről a 28. percben jött a válasz tizenegyesből. A végeredményt a második félidő elején duplázó Li Dzse Szun állította be – bukdácsoló együttese fontos három pontot szerzett.

Edin Terzic kiválóan cserélt: a Dortmund mestere a 67. percben pályára küldte Jamie Bynoe-Gittenst, a cserejátékos pedig egy perccel később szép összjáték után a kapuba lőtt – így szerzett vezetést csapata Brémában. Nem sokkal a rendes játékidő vége előtt Raphael Guerreiro indult meg a kapu felé, kiváló labdát adott Julian Brandtnak, aki szép mozdulattal levette azt a tizenhatoson belül, majd bevette a Werder kapuját. A BVB ebben a naptári évben továbbra is hibátlan a bajnokságban (ötből ötöt nyert meg).

A nap rangadóján az Union Berlin fordítás után megverte az RB Leipziget. Erről a meccsről itt olvashat bővebben!

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Bayern München–Bochum 3–0
(T. Müller 41., Coman 64., Gnabry 73. – 11-esből)
Freiburg–VfB Stuttgart 2–1 (Grifo 60., 84. – mindkettőt 11-esből, ill. Führich 30.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–3 (Nsoki 77., ill. Andrich 6., Diaby 47., Hlozek 56.)
Mainz–Augsburg 3–1 (Li Dzse Szun 21., 52., Onisiwo 24., ill. Demirovic 28. – 11-esből)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0–2 (Bynoe-Gittens 68., Brandt 85.)
RB Leipzig–Union Berlin 1–2 (Henrichs 24., ill. Haberer 61., Knoche 72. – tizenegyesből)