Hiába vezetett a Leipzig, az Union Berlin megnyerte a rangadót

D. Á.D. Á.
2023.02.11. 18:25
Szoboszlai Dominik akcióban (Fotó: AFP)
A RB Leipzig 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán az Union Berlintől a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójának utolsó szombati meccsén.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
RB LEIPZIG–UNION BERLIN 1–2 (1–0)

Lipcse, Red Bull Aréna, 47 069 néző. Vezette: D. Schlager
RB LEIPZIG: Blaswich – Klostermann, Simakan (Forsberg, 74.), Gvardiol – Henrichs, Laimer (Haidara, 62.), X. Schlager, Halstenberg (Raum, 88.) – Szoboszlai, A. Silva (Poulsen, 74.), Werner. Vezetőedző: Marco Rose
UNION BERLIN: Ronnow – Doekhi, Knoche, Leite – Juranovic, R. Khedira, Giesselmann (Seguin, 81.) – Laidouni (Thorsby, 87.), Haberer (Roussillon, 81.) – Becker (Michel, 62.), Behrens (Siebatcheu, 62.). Vezetőedző: Urs Fischer
Gólszerző: Henrichs (24.), ill. Haberer (61.), Knoche (72. – 11-esből)

Az RB Leipzig abban a tudatban léphetett pályára az Union Berlin ellen, hogy győzelmével beérheti pontszámban az aktuális ellenfelét. A hazaiaknál Szoboszlai Dominik ott volt a kezdőcsapatban, Willi Orbán azonban a kispadon kapott helyet, miután őssejteket adományozott egy beteg kisfiú számára – a beavatkozáson szerdán esett át a kórházban. Nem láthattuk a berlinieknél a sérüléssel bajlódó Schäfer Andrást, a Ferencvárostól érkező Aissa Laidounira viszont kezdőként számított Urs Fischer vezetőedző.

A hazaiak a 24. percben hatalmas góllal szerezték meg a vezetést – André Silva passzolt Benjamin Henrichsnek, aki nagyjából 23 méterre a kaputól befelé tolta a labdát, majd bődületes erővel kilőtte a jobb felsőt. 1–0

A gólon kívül nem jegyezhettünk fel sok helyzetet az első félidőben a hazaiaktól, sőt! A 38. percben könnyen kiegyenlíthetett volna az Union, a Gulácsi Pétert pótoló Blaswich azonban óriásit védett Becker lövésénél.

Bő egy óra játék után csak összejött az egyenlítés a vendégeknek. Jobb oldali szöglet után Szoboszlai kifejelte a labdát, ám az egyenesen Janik Haberer elé került, aki kapásból óriási gólt akasztott a jobb felső sarokba. 1–1

Alig telt el tíz perc, már az Union Berlin vezetett – Simakan kezezett a tizenhatoson belül, Robin Knoche pedig rendkívül higgadtan értékesítette a megítélt tizenegyest. 1–2

A 78. percben a csereként pályára lépő Yussuf Poulsen bevette a fővárosiak kapuját, ám a bíró les miatt érvénytelenítette a találatot. Küzdött a Leipzig, az utolsó utáni pillanatokban Szoboszlai remekül ívelt középre, Schlager Poulsenhez fejelt volna, de a dán csatár három méterről nem tudta a labdát a kapuba juttatni, mert Ronnow elképesztő reflexszel belekapott. Ez volt a hazaiak utolsó esélye, az Union Berlin megnyerte a rangadót.

Ami a tabellát illeti, a berlini gárda továbbra is tapad az éllovas Bayern Münchenre, csupán egy pont választja el a riválisokat egymástól. A Leipzig ezzel a vereséggel az ötödik helyen áll, a forduló végére az Eintracht Frankfurt is megelőzheti.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

VASÁRNAP
15.30: Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach (Tv: Arena4)
17.30: 1. FC Köln–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)

KORÁBBAN
Bayern München–Bochum 3–0 (T. Müller 41., Coman 64., Gnabry 73. – 11-esből)
Freiburg–VfB Stuttgart 2–1 (Grifo 60., 84. – mindkettőt 11-esből, ill. Führich 30.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–3 (Nsoki 77., ill. Andrich 6., Diaby 47., Hlozek 56.)
Mainz–Augsburg 3–1 (Li Dzse Szun 21., 52., Onisiwo 24., ill. Demirovic 28. – 11-esből)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0–2 (Bynoe-Gittens 68., Brandt 85.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+8. perc: ITT A VÉGE, NYERT AZ UNION BERLIN!

90+7. perc: MI MARADT KI?! Szoboszlai remekül ívelt középre, Schlager Poulsennek fejelt volna, de a dán csatár három méterről nem tudta a labdát a kapuba juttatni, mert Ronnow belekapott.

90+6. perc: Leite is megkapta a maga sárgáját.

90+1. perc: az Union Berlin csatára, Siebatcheu is sárga lapot kapott a bírótól.

90. perc: hat perce maradt a Leipzignek, hogy kiegyenlítsen.

88. perc: Raum váltja Halstenberget a Leipzigben.

88. perc: Poulsen is sportszerűtlen volt, meg is kapja a maga sárgáját.

87. perc: Laidouni is lemegy, Thorsby áll be a hajrára.

81. perc: Werner is besárgult.

81. perc: csere a vendégeknél, Seguin jött be Giesselmann helyére, Roussillon Haberer helyén folytatja.

78. perc: LES MIATT ELVETTÉK A LIPCSE GÓLJÁT! Poulsen alig állt be néhány perce, máris eredményes volt Halstenberg passza után. Már ünnepeltek a hazaiak, amikor azonban jött a VAR – a bíró les miatt érvénytelenítette a találatot.

74. perc: Forsberg és Poulsen állt be, André Silva és Simakan jött le.

72. perc: BENT VAN! Robin Knoche nagyon higgadt maradt, a kapu közepébe lőtte a labdát az elvetődő Blaswich mellett. 1–2

70. perc: TIZENEGYEST KAP AZ UNION BERLIN! Simakan ért a labdához kézzel a tizenhatoson belül, a bíró azonnal a tizenegyespontra mutatott.

67. perc: most Schlager kapott sárgát.

62. perc: Laidouni kapott sárga lapot lerántásért.

62. perc: csere mindkét csapatnál. Laimer helyén Haidara a Lipcsében, míg az Union Berlinben Siebatcheu váltotta Behrenst, Michel pedig Beckert.

61. perc: BŐDÜLETES GÓL, KIEGYENLÍT AZ UNION! A veszélyes szabadrúgást szögletre váltották a fővárosiak, miután Blaswich kiütötte a labdát. A pontrúgás után Szoboszlai kifejelte a labdát, ám az egyenesen Janik Haberer elé került, aki kapásból óriási gólt akasztott a jobb felső sarokba. 1–1

60. perc: Halstenberg lépett oda csúnyán Laidouninak a tizenhatoshoz közel, veszélyes helyről jöhet szabadrúgással az Union. A német bekk sárga lapot kapott.

57. perc: csúnya szabálytalanság, Robin Knoche kapott sárga lapot.

53. perc: Szoboszlai Dominik ijesztett be lövéssel, majd inkább André Silvának passzolt. A portugál csatár már nem csak riogatott, rá is szúrta 20 méterről – a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.

51. perc: Schlager indult meg nagy lendülettel az Union Berlin térfelén, majd a védők között beinduló Wernert ugratta volna ki. Jónak tűnt az átadás, de az utolsó pillanatban Leite szépen keresztezett.

48. perc: ígéretes lehetőséget puskázott el az Union, Behrens nagyjából 18 méterről próbálkozhatott a kapuval szembe. A csatár lövése erőtlenre sikerült, a hazaiak kapusa magabiztosan védett.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek!

45. perc: két perc lesz a ráadás.

44. perc: az elmúlt perceket az RB Leipzig térfelén töltötte az Union Berlin, de most helyzetig nem jutott el.

38. perc: MICSODA VÉDÉS! Becker kapott remek passzt a tizenhatoson belülre, majd kissé kisodródott helyzetből ballal tüzelt a kapu felé. Blaswich óriási védést mutatott be, ujjheggyel kitolta a labdát. A bíró és a partjelző sem vette észre a bravúrt, így kirúgás jöhet.

34. perc: André Silva kapott pazar hosszú labdát, de nem tudta lekezelni a tizenhatoson belül, így Ronnow kapus kezébe csorgott a zsuga.

Amint azt korábban megírtuk, Willi Orbán őssejteket adományozott egy beteg kisfiú számára, a beavatkozáson pedig szerdán esett át a kórházban. A magyar válogatott védője a mai meccsen a kispadon foglal helyet.

24. perc: ÓRIÁSI GÓL, VEZET A LEIPZIG! André Silva passzolt Benjamin Henrichsnek, aki nagyjából 23 méterre a kaputól befelé tolta a labdát, majd bődületes erővel lőtte ki a jobb felsőt. 1–0

18. perc: Sheraldo Becker ugrott volna ki egy az egyben egy szép, hosszú passzt követően, Janis Blaswich azonban remek ütemben jött ki a kapujából, s becsúszva mentett is.

14. perc: Szoboszlai ívelt középre távoli szabadrúgásból, de az első védő kifejelte a labdát.

12. perc: Blaswich kapus csaknem eladta a labdát egy rövid passznál, de Gvardiol megmentette a Lipcsét a gólhelyzettől.

7. perc: Szoboszlai próbálkozott egy távoli lövéssel, de a fővárosiak egyik védője gyorsan reagált: kilépett a magyar válogatott támadó középpályása elé és szépen blokkolt.

5. perc: a Lipcse türelmesen passzolgat, az Union átengedi a területet.

2. perc: Timo Werner beadással próbálkozott, de a vendégek simán tisztázni tudtak.

1. perc: elindult a mérkőzés.