A Dortmund nem fékez, ezúttal négyet vágott

2010.11.27. 20:44
A dortmundiak Neven Szubotics (középen) egyenlítő gólját ünneplik (Fotó: Action Images)
Bár az első félidő derekán hátrányba került, a Borussia Dortmund végül érvényesítette a papírformát a sereghajtó ellen: az éllovas BVB 4–1-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) szombat esti mérkőzésén.

Akárcsak az elmúlt héten a Freiburg ellen, ezúttal is hátrányból kellett felállnia a listavezető Dortmundnak – a feladat most sem fogott ki Jürgen Klopp legénységén. Sőt: amíg a múlt szombaton csupán a hajrában sikerült fordítania, ezúttal már a második félidő elején. Tette mindezt a csapat Hajnal Tamás nélkül, akit nem neveztek a mérkőzésre.

A sereghajtó Gladbach az első félidőben nemcsak jól tartotta magát, hanem a 33. percben a vezetést is megszerezte: Marco Reus vezetgette a labdát, majd mivel nem támadták, 22 méterről jobbal óriási lövést küldött a kapu bal oldalába. 0–1

Már-már úgy tűnt, a hazai Borussiának le kell nyelnie a félidei hátrányt, amikor a 45. perc lejárta után beívelt szögletből Neven Szubotics a léc alá fejelt. 1–1

Az egyenlítő gól előtti sarokrúgást elvégző Mario Götze főszerepet játszott a hazaiak 52. percbeli második góljában is. Ő ugratta ki a leshatárról meglóduló Kagava Sindzsit, aki elhúzta a labdát a rossz ütemben kifutó kapus mellett, majd a kapuba gurított. 2–1

Nem mondhatni, hogy a Gladbach feladta a harcot, a 63. percben például csupán Roman Weidenfeller kapus ütemérzékén múlt, hogy Igor de Camargo nem sétált be a kapuba a labdával. S aztán, hogy ne legyen izgulni való, a hazaiak egy nagyszerű támadás végén eldöntötték a meccset: Lucas Barrios sarokkal játszotta meg a középen érkező, nem sokkal korábban becserélt Kevin Grosskreutzot, aki góllal hálálta meg a mesteri kiszolgálást. 3–1

Hamarosan egy másik dortmundi csereember is köszönetet mondott nagyszerű alakításáért a paraguayi válogatott támadónak: a nem sokkal korábban beálló brazil pazarul ívelt a kiugró Barrios elé, aki szállította a negyedik hazai gólt is. 4–1

A dortmundiak az augusztus vége óta lejátszott tizenhárom bajnoki fordulóban tizenkét győzelmet és egy döntetlent könyveltek el (ez volt sorozatban az ötödik sikerük), és fölényesen vezetik a tabellát. A Mönchengladbach legutóbb 2006 szeptemberében győzte le a Dortmundot, azóta ez volt a hatodik mérkőzésük – és az ötödik BVB-diadal.

A szombati játéknap korábbi mérkőzéseiről itt olvashatnak, a Mainz pénteki győzelmének rövid összefoglalóját itt találják.

DORTMUND–MÖNCHENGLADBACH 4–1

1. Borussia Dortmund 14 12 1 1 35–9 +26  37
  2. Mainz 14 10 4 25–14 +11  30
  3. Bayer Leverkusen 14 7 5 2 26–19 +7  26
  4. Hannover 14 8 1 5 20–22 –2  25
  5. Bayern München 14 6 5 3 23–15 +8  23
  6. Hoffenheim 14 6 4 4 28–18 +10  22
  7. Hamburg 14 6 3 5 23–22 +1  21