2. Bundesliga: a Hertha hatgólos döntetlent játszott a Nürnberggel

2024.03.30. 22:47
Haris Tabakovic két gólja kellett a Hertha pontszerzéséhez (Fotó: X/Hertha BSC)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (2. Bundesliga) 27. fordulójában a Hertha BSC 3–3-as döntetlent játszott a Nürnberggel.

A Nürnberg 2–0-ra és 3–1-re is vezetett már, ám a hazaiak visszajöttek a meccsbe. Haris Tabakovic duplázott, két gólja között mindössze két perc telt el, és ezzel a berliniek elkerülték a vereséget. Már az 56. percben kialakult a végeredmény.

Dárdai Márton a kezdőcsapatban kapott helyet édesapjától – végig is játszotta a mérkőzést –, míg ifjabb Dárdai Pál a cserepadra került, de a 65. percben ő is beállt. Dárdai Bence nem volt a meccskeretben.

2. BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Hertha BSC–Nürnberg 3–3 (Winkler 44., Tabakovic 54., 56. – a másodikat 11-esből, ill. Uzun 14., 47., Schleimer 33.)
Az állás: 1. St. Pauli 54 pont (26 meccs), 2. Holstein Kiel 52 (27), 3. Fortuna Düsseldorf 46 (27), …8. Hertha 38 (27)