Bundesliga: kétgólos hátrányból harcolt ki döntetlent Brémában a Frankfurt

V. J.V. J.
2023.11.12. 19:33
A Frankfurt tíz perc alatt kiegyenlített és ponttal távozott Brémából (Fotó: Getty Images)
A Werder Bremen 2–2-es döntetlent játszott az Eintracht Frankfurttal a német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Unalmasan indult a két csapat összecsapása, talán senki sem lepődött volna meg azon, ha gól nélkül vonulnak a szünetben a csapatok az öltözőbe... Aztán a félidő hosszabbításában Ansgar Knauff lerántotta a tizenhatoson belül Jens Stagét, a büntetőt pedig Marvin Ducksch értékesítette.

A 15 perc pihenő után nem sokkal növelte az előnyét a brémai alakulat: Leonardo Bittencourt szép, balról érkező beívelését Rafael Borré fejelte a frankfurti kapuba.

A hesseniek nem zuhantak össze, megrázták magukat és kiharcolták a döntetlent. A 65. percben Eljesz Szkiri iramodott meg, majd a tizenhatos elé érve a jobb kapufa segítségével visszahozta csapatát a meccsbe, ezután nem sokkal pedig, egy szabadrúgást követően Hrvoje Smolcic befejelte a pontosztozkodást érő találatot.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–2 (Ducksch 45+2., 11-esből, Borré 50., ill. Szkiri 65., Smolcic 75.)
Bayer Leverkusen–Union Berlin 4–0 (Grimaldo 23., Kossounou 57., Tah 73., Tella 83.)
RB Leipzig–Freiburg 3–1 (Simons 6., Openda 78. – 11-esből, Baumgartner 80., ill. Röhl 45+6.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Mönchengladbach–Wolfsburg 4–0(Cvancara 16., Reitz 42., Honorat 64., Pléa 71.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Hoffenheim 1–1(Demirovic 53., ill. Weghorst 23.)
Bayern München–Heidenheim 4–2(Kane 14., 44., Guerreiro 72., Choupo-Moting 85., ill. Kleindienst 67., Beste 70.)
Darmstadt–Mainz 0–0
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 2–1(Undav 42., Guirassy 83. – 11-esből, ill. Füllkrug 36.)

Bochum–1. FC Köln 1–1