Bundesliga: Gulácsi megsérült, legyőzte a Freiburgot a Leipzig

V. J.V. J.
2023.11.12. 21:19
Gulácsi Péter ismét sérüléssel bajlódik (Fotó: AFP, archív)
Az RB Leipzig magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter a kispadra sem ülhetett le csapata Freiburg ellen 3–1-re megnyert bajnokija során a német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójában, mivel a bemelegítés során lábujjzúzódást szenvedett – számolt be róla a lipcsei klub a Twitteren.

A megsérülő Gulácsi Péter helyét Leopold Zingerle vette át a kispadon. Az 51-szeres magyar válogatott kapus térdsérülése miatt egy évet hagyott ki, szeptemberi visszatérése óta azonban csak a Német Kupában kapott játéklehetőséget, a bajnokikon eddig a kispadon ült.

Arról, hogy mennyi időt vesz igénybe a felépülése, a klub egyelőre nem adott tájékoztatást.

Xavi Simon gólt szerzett, majd egy gólpasszt is kiosztott (Fotó: AFP)

Tavaly még elképzelhetetlen lett volna: magyarok nélkül zajlott a Leipzig–Freiburg összecsapás. A hazaiaknál a frissen kidőlt Gulácsin kívül Willi Orbán térdsérüléssel bajlódik, míg a vendégeknél Sallai Rolandot csípősérülése akadályozta meg abban, hogy bekerüljön a meccskeretbe.

A Lipcse kiválóan kezdett: a 6. percben Xavi Simons eresztett meg húsz méterről egy lövést a jobb felsőbe. A félidő felénél Lois Openda kapufát lőtt, majd még több veszélyes Leipzig-helyzetnek tanúi lehettünk, ám a szünet előtti időszakban magára talált a Freiburg, Merlin Röhl pedig nagyszerű szóló után kiegyenlített.

A mérkőzés a hajrában dőlt el: Vincenzo Grifo összehozott egy tizenegyest – belerúgott Christoph Baumgartner lábába, a megítélt büntetőt pedig Openda lőtte be. Nem sokkal ezután Simons tört be a tizenhatoson belülre, majd lekészített Baumgartnernek, akinek a megpattanó lövése kialakította a végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

RB Leipzig–Freiburg 3–1 (Simons 6., Openda 78. – 11-esből, Baumgartner 80., ill. Röhl 45+6.)
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–2 (Ducksch 45+2., 11-esből, Borré 50., ill. Szkiri 65., Smolcic 75.)
Bayer Leverkusen–Union Berlin 4–0 (Grimaldo 23., Kossounou 57., Tah 73., Tella 83.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Mönchengladbach–Wolfsburg 4–0(Cvancara 16., Reitz 42., Honorat 64., Pléa 71.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Hoffenheim 1–1(Demirovic 53., ill. Weghorst 23.)
Bayern München–Heidenheim 4–2(Kane 14., 44., Guerreiro 72., Choupo-Moting 85., ill. Kleindienst 67., Beste 70.)
Darmstadt–Mainz 0–0
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 2–1(Undav 42., Guirassy 83. – 11-esből, ill. Füllkrug 36.)

Bochum–1. FC Köln 1–1