Német Kupa: másodosztályú csapat verte ki a Kölnt

2023.10.31. 23:46
A Kaiserslautern kiütötte a kupából a Kölnt (Fotó: AFP)
A labdarúgó Német Kupában nem került a legjobb 16 közé a Köln, amely 3–2-es vereséget szenvedett a másodosztályú Kaiserslautern otthonában, a Mönchengladbach viszont 3–1-re legyőzte a Heidenheimet, míg a Németh Andrással felálló Hamburg 11-esekkel kerekedett a Bielefeld fölé.

Azt nem mondhatjuk hogy gyengén játszott a Köln, mégis fölébe kerekedett a másodosztályú Kaiserslautern. A hazaiak a 20. percben szerezték meg a vezetést, majd mindössze két perccel a szünet után növelték is azt, sőt a 63. percben már 3–0-ra vezettek. A folytatásban az élvonalbeliek kétszer betaláltak, de ez már csak a végeredmény kozmetikázására volt elég. 3–2

A Mönchengladbach már a harmadik percben előnyre tett szert, amelyet a 9. percben meg tudott duplázni. A 44. percben ismét betalált a hazai gárda, így háromgólos különbséggel fordulhattak a felek. A második félidőben már csak a Heidenheim talált be – 3–1 lett a vége.

Az alsóbb osztályú csapatok találkozóján a Düsseldorf a hosszabbításban rúgott hármat a Unterhachingnak, így 6–3-ra nyert, míg a Németh Andrást a 62. percig kezdőként soraiban tudó Hamburg tizenegyesekkel győzte le idegenben a Bielefeldet.