2. Bundesliga: nyolc gól és Hamburg-diadal a pazar idénynyitón – videó

2023.07.28. 23:14
Így ünnepeltek a hamburgi labdarúgók a lefújás után (Fotó: Getty Images)
Telt házas, ritka nagy gólparádéval kezdődött meg a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (2. Bundesliga) 2023–2024-es idénye: Németh András csapata, a Hamburg a 90. perc után szerzett két góllal 5–3-ra verte meg vendégét, a hozzá hasonlóan patinás Schalkét.

A hosszú sérüléséből felépülő Németh András kispados volt a Hamburgban, edzője nem cserélte be.

A szünetben még a gelsenkircheniek vezettek 2–1-re, a HSV a szlovák válogatott László Bénes két góljával fordított, és bár a Schalke egyenlített, a 91. percben Robert Glatzel is belőtte második gólját (4–3), majd a 99.-ben Jean-Luc Dompé (5–3) is beköszönt, az 57 000 néző többségének nagy örömére.

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC szombat este a Düsseldorf ellen, idegenben kezdi meg az idényt.