Bundesliga: a Gladbach Thuram vezérletével legyőzte a Wolfsburgot

D. Á.D. Á.
2023.04.09. 21:44
Marcus Thuram gólja (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójában a Mönchengladbach 2–0-ra nyert a Wolfsburg ellen hazai pályán, a Hoffenheim ugyanilyen különbséggel nyert a Schalke ellen, míg a Stuttgart 3–2-es sikert aratott Bochumban.

MÖNCHENGLADBACH–WOLFSBURG

A 10. percben úgy tűnt, hogy Omar Marmoush gólja után a Wolfsburg kerül előnybe, ám a videobíró a visszanézés után lest állapított meg. A 34. percben Casteels kapus nagyon rosszul passzolta ki a labdát, ebből azonnal kontráztak a hazaiak. A gyors ellenakció végén Marcus Thuram Nathan Ngoumouhoz passzolt, aki a tizenhatoson belülre érve remekül lőtte ki ballal a jobb alsó sarkot.

Szűk fél órával később nagyszerű jobb oldali beadás után Pléa fejelte középre a labdát, amelyet Thuramnak csak az üres kapuba kellett bólintania három méterről.

A második gól után már nem változott az állás, a Mönchengladbach 2–0-ra győzedelmeskedett. Thuramék a tabella 10. helyén állnak, a Wolfsburg a 9. pozíciót foglalja el.

BOCHUM–STUTTGART

Fontos mérkőzést vívott egymással a kiesés szempontjából a Bochum és a Stuttgart. A vendégek viszonylag hamar, a 14. percben szerezték meg a vezetést Ito Hiroki góljával – a japán futballista egy kipattanót vágott be kapásból a tizenhatos vonaláról.

Sokáig tartotta egygólos előnyét a Stuttgart, de az 58. percben Kevin Stöger tizenegyesből kiegyenlített. Ez azonban nem törte meg Sebastian Hoeness csapatát, a 61. percben Sehrou Guirassy ismét előnyhöz juttatta a vendégeket, két perccel később ráadásul Josha Vagnoman is betalált. A hajrában Philipp Hofmann még szépített, de az egyenlítés már nem jött össze a Bochumnak.

A Stuttgart 27 meccs után 23 ponttal a 16. (osztályozós) helyen áll három ponttal a Bochum mögött.

HOFFENHEIM–SCHALKE

A Hoffenheim Alex Kral öngóljával szerezte meg a vezetést a 22. percben a Schalke ellen, majd Ihlas Bebou tizenegyesgóljával végleg eldöntötte a három pont sorsát a második félidő derekán. A tabellán a Schalke visszacsúszott az utolsó helyre, a Hoffenheim a 14. pozíciót foglalja el.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Mönchengladbach–Wolfsburg
2–0 (Ngoumou 34., Thuram 63.)
Bochum–VfB Stuttgart 2–3
(Stöger 57., Hofmann 85., ill. Ito 14., Guirassy 60., Vagnoman 63.)
Hoffenheim–Schalke 2–0
(Kral 22. – öngól, Bebou 70. – 11-esből)

KORÁBBAN
Augsburg–1. FC Köln 1–3
(R. Vargas 29., ill. Szkiri 7., Martel 16., Maina 59.)
Borussia Dortmund–Union Berlin 2–1 (Malen 28., Moukoko 79., ill. Behrens 61.)
Freiburg–Bayern München 0–1 (De Ligt 52.)
Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 3–1 (Adli 10., Diaby 34., Azmun 90+5., ill. D. Sow 74.)
Mainz–Werder Bremen 2–2 (Ajorque 85., Weiper 90+3., ill. Stage 87., Füllkrug 90+5.)

Hertha BSC–RB Leipzig 0–1(Haidara 39.)