Németország: a jövőben nem használják a mannschaft nevet

Cs. B.Cs. B.
2022.07.28. 19:48
null
A német szövetség bejelentette, a jövőben nem használják a mannschaft nevet (Fotó: AFP)
A Német Labdarúgó-szövetség csütörtökön bejelentette, hogy a jövőben nem nevezi Die Mannschaftnak (A Csapat) a német férfiválogatottat. A döntést a felügyelő bizottság és a részvényesek hozták meg egy találkozón.

 

„A futball egyesít, ez éppúgy vonatkozik az U11-re, mint a férfiválogatottra, amely az egész országot képviseli, s olyan színes és sokszínű, mint maga Németország” – magyarázta Bernd Neuendorf, a szövetség elnöke.

Neuendorf szerint a mannschaft olyan értékeket jelöl, mint a csapatszellem és a siker – különösen külföldön –, azonban akadt vele némi probléma. „A tény az, hogy a becenevet olykor kritizálják az országban, és heves érzelmeket vált ki a szurkolókból.

(RTL News)

Legfrissebb hírek

Schlotterbeck számára véget ért a világbajnokság

Foci vb 2026
7 órája

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?

Foci vb 2026
13 órája

Statisztikák: Undav történelmi tetteket hajt végre; megszakadt a németek két rossz sorozata is

Foci vb 2026
Tegnap, 0:19

Undav Elefántcsontpart ellen beállt, fordított, és továbbjuttatta Németországot

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:59

Nagelsmann ugyanazt a csapatot küldi fel Elefántcsontpart ellen, mint az első mérkőzésen

Foci vb 2026
2026.06.20. 21:20

Manuel Neuer a vb után visszavonul a válogatottól

Foci vb 2026
2026.06.18. 21:18

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Neuer aláöltözete miatt aggódnak Németországban

Foci vb 2026
2026.06.16. 19:01
Ezek is érdekelhetik