Németország: a jövőben nem használják a mannschaft nevet

A német szövetség bejelentette, a jövőben nem használják a mannschaft nevet (Fotó: AFP)
A Német Labdarúgó-szövetség csütörtökön bejelentette, hogy a jövőben nem nevezi Die Mannschaftnak (A Csapat) a német férfiválogatottat. A döntést a felügyelő bizottság és a részvényesek hozták meg egy találkozón.
„A futball egyesít, ez éppúgy vonatkozik az U11-re, mint a férfiválogatottra, amely az egész országot képviseli, s olyan színes és sokszínű, mint maga Németország” – magyarázta Bernd Neuendorf, a szövetség elnöke.
Neuendorf szerint a mannschaft olyan értékeket jelöl, mint a csapatszellem és a siker – különösen külföldön –, azonban akadt vele némi probléma. „A tény az, hogy a becenevet olykor kritizálják az országban, és heves érzelmeket vált ki a szurkolókból.”
Legfrissebb hírek

Manuel Neuer a vb után visszavonul a válogatottól
Foci vb 2026
2026.06.18. 21:18

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira
Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Neuer aláöltözete miatt aggódnak Németországban
Foci vb 2026
2026.06.16. 19:01
Ezek is érdekelhetik




