
Markus Anfang (Fotó: Getty Images)
Hamis oltási igazolvány miatt eltiltották és megbírságolták a Werder Bremen labdarúgócsapatának korábbi edzőjét, Markus Anfangot és segítőjét, Florian Jungét – írja az MTI.
A német szövetség fegyelmi bizottsága úgy látta, hogy a két szakember cselekedetével jelentős mértékben megsértette az edzői példakép-modellt. Ezek alapján Anfang egy évig nem dolgozhat és 20 ezer eurós (7,2 millió forint) büntetést fizet, míg Junge tíz hónapig nem vállalhat munkát, ezen kívül 3000 eurós (1,08 millió forint) bírságot kapott.
A két eltiltást novembertől számítják – akkor távoztak a brémai együttestől –, ugyanakkor júniustól próbaidőre kerülnek, ha addig beoltatják magukat, mert akkor kereshetnek állást a 2022–2023-as idényre.
Anfang és Junge tavaly hamis igazolásokat szerzett be, és ezek alapján többször mentesült a koronavírus-tesztelés, illetve karantén alól. Anfang kezdetben tagadta, hogy hamis papírt mutatott be, állítása szerint be lett oltva. Végül mindketten elismerték a jogsértést.
A két eltiltást novembertől számítják – akkor távoztak a brémai együttestől –, ugyanakkor júniustól próbaidőre kerülnek, ha addig beoltatják magukat, mert akkor kereshetnek állást a 2022–2023-as idényre.
Anfang és Junge tavaly hamis igazolásokat szerzett be, és ezek alapján többször mentesült a koronavírus-tesztelés, illetve karantén alól. Anfang kezdetben tagadta, hogy hamis papírt mutatott be, állítása szerint be lett oltva. Végül mindketten elismerték a jogsértést.
Legfrissebb hírek

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira
Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba
Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Gerd Müller, az öt és feles német királya
Népsport
2025.11.03. 09:15
Ezek is érdekelhetik




