Németország: kevés U19-esből lesz topligás játékos

2018.11.14. 11:36
Egy felmérés szerint a német korosztályos csapatokból a labdarúgóknak csak a töredéke jut el a felnőttélvonalba vagy más nagy európai ligába.

A német ARD rádió szerdán közzétett kutatása szerint a 2010–2011-es idény óta az első három osztály 56 klubjának U19-es csapataiból csak a játékosok 3.5 százaléka tudott kivívni magának helyet a német, spanyol, olasz, francia vagy angol élvonalban. Azaz az 5738 utánpótláskorú futballistából mindössze 198-an értek az európai csúcsfutball közelébe.

A képet még jobban árnyalja, hogy német U19-eseknek csak 2.6 százaléka játszott már legalább tíz mérkőzést valamelyik kontinentális topligában.

A 198 sikeres labdarúgóból a legtöbbet a Hoffenheim és a Werder Bremen nevelte ki (11-11), a Schalke és a Wolfsburg 10-10 főt adott az élmezőnynek. Dortmundból és Stuttgartból kilencen, az 1860 Münchentől nyolcan, míg a bajnok Bayerntől öten állnak ígéretes karrier előtt.

Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: német és román győzelem a kolozsvári U21-es Eb-n

Utánpótlássport
9 órája

Kosárlabda: kétszer is legyőzte a románokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
10 órája

Tenisz: Fazekas Vencel döntőt játszott a boszniai junior ITF-tornán

Utánpótlássport
12 órája

Úszás: Sárkány Zétény megvédte címét a nyílt vízi ob-n

Utánpótlássport
2026.06.20. 20:42

Pósfai Gábor: Minden sportág esetében szigorúbb kontrollt vezetünk be az állami források felhasználására

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:42

Kajak-kenu: júliusban jön az utánpótlás vb-je és Eb-je

Utánpótlássport
2026.06.20. 15:53

Kosárlabda: az U20-as lányok Cadizban, a fiúk Fehérváron győztek

Utánpótlássport
2026.06.19. 20:51

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54
Ezek is érdekelhetik