Dortmund: fiatal válogatott hátvéd érkezett – hivatalos

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.01.15. 14:58
A Borussia Dortmund hivatalos honlapján hozta nyilvánosságra, hogy szerződtette Manuel Akanjit a Baseltől. A 22 éves svájci válogatott hátvéd 2022 nyaráig írt alá, a hírek szerint 21.5 millió eurót fizetett érte a német élvonalbeli klub.

„Manuelnek olyan adottságai vannak, hogy több európai topcsapatban is megállná a helyét, szerencsések vagyunk, hogy minket választott – mondta a Dortmund sportigazgatója, Michael Zorc. – A svájci válogatottban és a Bajnokok Ligájában is bebizonyította, hogy képes a legmagasabb szinten futballozni. Olyan játékost szerződtettünk, akiben még van fejlődési potenciál."„Manuelnek olyan adottságai vannak, hogy több európai topcsapatban is megállná a helyét, szerencsések vagyunk, hogy minket választott – mondta a Dortmund sportigazgatója, Michael Zorc. – A svájci válogatottban és a Bajnokok Ligájában is bebizonyította, hogy képes a legmagasabb szinten futballozni. Olyan játékost szerződtettünk, akiben még van fejlődési potenciál."

Akanji az elmúlt két és fél évben a Baselt erősítette, amellyel kétszeres svájci bajnok lett, 42 élvonalbeli bajnokin lépett pályára, és öt gólt szerzett. A 187 cm magas belső védő négyszer szerepelt a svájci nemzeti csapatban. A jelenlegi szezonban a Basel mind a hat Bajnokok Ligája-csoportmeccsét végigjátszotta, ám mivel a Dortmund csoportharmadikként az Európa-ligába került, így ott is pályára léphet.

„Nagyon jó érzéssel töltött el, amikor a Dortmunddal tárgyaltam. Egyébként mindig is tetszett az a futball, amit a klub játszott. Örülök, hogy itt lehetek, minden meccsem a legjobb teljesítményét fogom nyújtani" – fogadkozott a BVB új szerzeménye, Manuel Akanji, aki a 16-os mezszámot kapta.

Legfrissebb hírek

Zivzivadze kiállítása után esett szét a Heidenheim a BVB ellen, hatgólos őrület Wolfsburgban

Német labdarúgás
7 órája

Török klubja máris továbbadta Adama Traorét: a volt FTC-támadó Szaúd-Arábiában folytatja

Minden más foci
16 órája

Visszatért Bilbaóba az Európa-bajnok hátvéd – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.09.11. 22:34

43 szerzett góllal és sima győzelemmel rajtolt a címvédő ETO a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.09.07. 15:35

Csak igazolt egy csatárt a Bayern München, csak eladta Woltemadét a VfB Stuttgart

Német labdarúgás
2025.09.02. 19:36

Chilwell érkezésével lett teljes a Strasbourg hatalmas nyári bevásárlása

Francia labdarúgás
2025.09.02. 12:30

Manchesterből igazolt BL-győztes védőt az Inter – hivatalos

Olasz labdarúgás
2025.09.02. 11:11

Kölcsönadta fiatal középpályását a Liverpool – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.09.01. 23:41
Ezek is érdekelhetik