Bundesliga: ismét kikapott a Hertha; nyertek Gulácsiék

2017.04.05. 21:52
Bénes László (balra) gólja három pontot ért a Mönchengladbach számára (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának szerdai játéknapján a Dárdai Pál vezette Hertha sorozatban harmadik mérkőzésén kapott ki. A magyar nemzetiségű szlovák utánpótlás-válogatott Bénes László először kezdett a Mönchengladbachban, az ő gólja okozta a berliniek vesztét. Gulácsi Péter meggyógyult, és ismét győztes csapatnak volt a tagja. Másfél hónap után nyert ismét bajnoki meccset a Leverkusen, a bajor kiesési helyosztón pedig az Ingolstadt szerezte meg a három pontot. A Freiburg idegenben múlta fölül a Wolfsburgot.

MÖNCHENGLADBACH–HERTHA 1–0

A Mönchengladbach kezdett jobban, a rengeteg helyzet pedig a 16. percben góllá érett Bénes László révén (1–0). A magyar származású 19 éves futballista a második Bundesliga-mérkőzését játszotta, és először került be a kezdőbe. További érdekesség, hogy ez volt az 500. találat, amelyet Dieter Hecking edző irányítása alatt lőttek mindenkori játékosai, egyúttal Bénes a 200. játékos, aki gólt szerzett a Gladbach színeiben a bajnokságban.

A Hertha a későbbiekben összeszedte magát, veszélyes kontrákat vezetett – Valentin Stocker vette ki a részét leginkább a Hertha akcióból, többször is jó helyzetet teremtett magának vagy a csapattársainak. A játékrész utolsó percében Salomon Kalou egyenlíthetett volna, de szabadrúgása a lécen csattant.

A második félidőt még keményebben kezdték a hazaiak, a 60. percig labda is alig volt a Herthánál – noha így is volt helyzete –, Jonas Hofmann pedig egy percen belül mindkét kapufát eltalálta. Az utolsó fél órában valóságos tűzijátékot rendeztek a hazaiak, a berlini játékosok pedig nagyon későn kezdték a hajrát, így újabb gól már nem született. A Mönchengladbach március 4-e óta először ünnepelhet győzelmet, míg a Hertha sorozatban a 7. idegenbeli meccsén hagyta el vesztesen a pályát.

Dárdai Pál legnagyobb fia, Palkó nem állt be, a cserepadról nézte végig a mérkőzést. Sorozatban a harmadik mérkőzésén szenvedett vereséget a Hertha a Bundesligában, ez ebben a szezonban most először fordult elő vele.

MAINZ–RB LEIPZIG 2–3

Már a mérkőzés elején akadt dolga Gulácsi Péternek, aki felgyógyult az influenzából, és újra a lipcseiek kezdőcsapatában találta magát. A 7. percben egy távoli szabadrúgást kellett szögletre ütnie, majd nem sokkal később már Bojan Krkicen múlt, hogy nem szerezte meg a vezetést a Mainz.

Az első félidőben egyébként a Leipzignál volt többet a labda, helyzete is Gulácsiéknak volt több, és a gólig sem kellett sokáig várni, a második félidő elején ugyanis egy jobb oldali beadást követően Emil Forsberg sarokkal tette Marcel Sabitzer fejére a labdát, ő meg a kapuba bólintott. Az 52. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn, szögletet követően Timo Werner fejelt gólt. A 21 éves német csatár a 15. találatát szerezte a bajnokságban.

Kapott gól nélkül azonban nem úszta meg a lipcsei csapat, Jario Samperio a 68. percben tizenegyesből vette be Gulácsi kapuját. A Mainz a szépítő gól után nyomni kezdett, kapufája is volt, de újabb gólt a Leipzig szerzett, a 81. percben Naby Keita talált be – a 91. percben Muto Josinori már csak kozmetikázni tudott (2–3).

Érdekesség, hogy a Leipzig most először szerzett két gólt fejjel német élvonalbeli bajnokin.

AUGSBURG–INGOLSTADT 2–3

Már az első félidőben eldőlt a kiesési helyosztó, amely bajor derbi is volt. A 24. percben Sonny Kittel, a 35. percben Almong Cohen talált a kapuba. Utóbbi a második félidőben is eredményes volt. A hazaiaknak csak szépségtapasz volt Paul Verhaegh 76. percben értéksített büntetője és Halil Altintop kései találata (2–3).

A három pont megszerzése talán a vendégeknek is volt a fontosabb, hiszen ezzel a győzelemmel négy pontra megközelítették az osztályozót érő, 16. helyen álló Augsburgot.

DARMSTADT–BAYER LEVERKUSEN 0–2

Tovább folytatódik a „gyógyszergyári” csapat rotációs rekordja, ma már sorozatban a 80. alkalommal történt meg, hogy az aktuális vezetőedző nem a legutóbbi bajnoki mérkőzés ugyanazon kezdőcsapatának szavaz bizalmat. Tegyük hozzá gyorsan, hogy oka is volt Tayfun Korkut vezetőedzőnek a változtatásra, hiszen legutóbb február 17-én tudott nyerni a Leverkusen – akkor még Roger Schmidt irányításával.

A jég azonban most tört meg, a Bayer idegenben 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Darmstadtot. A 15. percben Julian Brandt közelről volt eredményes, idénybeli harmadik gólját szerezte. Kevin Volland az 56. percben lőtt góljával eldöntötte a mérkőzést. Thorsten Frings együttese pedig még kilátástalanabb helyzetbe került ezzel a vereséggel...

WOLFSBURG–FREIBURG 0–1

Úgy tűnik, sikerül kilábalnia a gödörből a Freiburgnak, amely utóbbi három mérkőzésén csupán két pontot szerzett. Okkal várhatta tehát előnyösebb helyzetből a találkozót a Wolfsburg, hiszen a „farkasok” jó formában vannak, utóbbi három meccsükön hét pontot gyűjtöttek be. Azonban fordult a kocka, a vendégek a 78. percben Florian Niederlechner találatával megnyerték a találkozót (0–1).

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ

Augsburg–Ingolstadt 2–3 (Verhaegh 76. – 11-esből, Halil Altintop 81., ill. Kittel 24., Cohen 35., 67.)
Darmstadt–Bayer Leverkusen 0–2 (Brandt 15., Volland 56.)
Mainz–RB Leipzig 2–3 (Samperio 68. – 11-esből, Josinori 91., ill. Sabitzer 47., Ti. Werner 52., N. Keita 81.)
Borussia Mönchengladbach–Hertha 1–0 (Bénes 16.)
Wolfsburg–Freiburg 0–1 (Niederlechner 78.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Hamburg 3–0
(G. Castro 13., Kagava 81., Aubameyang 93.)

Hoffenheim–Bayern München 1–0
(Kramaric 21.)

1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 1–0 (Jojics 53.)
Werder Bremen–Schalke 3–0 (Gebre Selassie 24., M. Kruse 76. – 11-esből, Eggestein 80.)

1. Bayern München 27 20 5 2 67–14 +53 65
2. RB Leipzig 27 17 4 6 50–30 +20 55
3. Hoffenheim 27 13 12 2 50–26 +24 51
4. Borussia Dortmund 27 14 8 5 58–28 +30 50
5. 1. FC Köln 27 10 10 7 39–31 +8 40
6. Hertha 27 12 4 11 35–34 +1 40
7. Freiburg 27 11 5 11 35–47 –12 38
8. Eintracht Frankfurt 27 10 7 10 26–28 –2 37