Bayern: Breitner tíz év után befejezi nagyköveti munkáját

MTI MTIMTI MTI
2017.03.08. 11:07
Befejezi nagyköveti tevékenységét a Bayern Münchennél a klub korábbi klasszis labdarúgója, Paul Breitner.

A 65 éves szakember, aki 1974-ben világbajnokságot nyert az egykori NSZK válogatottjával, de Európa-bajnoknak, vb-ezüstérmesnek és BEK-győztesnek is vallhatja magát, saját kérésére távozik március végén.

Karl-Heinz Rummenigge, a csapatot működtető gazdasági társaság vezérigazgatója kedd este, a londoni Bajnokok Ligája-mérkőzést követően beszélt erről, hangsúlyozva, hogy a távozó Breitnert csak köszönet illeti.

„Ez az ő döntése. Nem szabad elfelejteni, hogy hatvanöt éves, és szeretne valami mást is csinálni” – mondta Rummenigge.

Breitner tíz évig volt a Bayern nagykövete. A bajor klub három hete mutatta be három új nagykövetét, Giovane Elbert, Bixente Lizarazut és Hasan Salihamidzicet. Az ünnepélyes prezentáción Breitner még arról beszélt, milyen öröm számára, hogy három ilyen tanítvány került mellé.

Legfrissebb hírek

Nem lesz csúcsmeccs, de ettől még döntőt ér az Arsenal–Atlético visszavágója is a BL-ben

Bajnokok Ligája
2 órája

Zivzivadze és Goretzka is duplázott, őrült meccsen ikszelt a Bayern a Heidenheimmel

Német labdarúgás
2026.05.02. 17:53

„Borzalmas! Gyenge edzők, sz.r játékosok” – Guardiola megcsillantotta humorérzékét a PSG–Bayern kapcsán

Angol labdarúgás
2026.05.01. 16:05

„Vissza a Földre” – Thierry Henry összehasonlította a két BL-elődöntőt

Bajnokok Ligája
2026.04.30. 13:12

Kvarachelia megdöntötte Dembélé rekordját, Kane is történelmet írt

Bajnokok Ligája
2026.04.29. 10:30

„Minden idők legjobb meccse volt?” – lapszemle a PSG–Bayern München BL-elődöntő után

Bajnokok Ligája
2026.04.29. 09:07

„Ez volt a legjobb meccs, amelynek edzőként a részese voltam” – Luis Enrique a Bayern elleni BL-klasszikusról

Bajnokok Ligája
2026.04.29. 07:49

Ousmane Dembélé: Hihetetlen meccs volt! – reakciók

Bajnokok Ligája
2026.04.28. 23:49
Ezek is érdekelhetik