Német Kupa: Müller duplájával jutott a döntőbe a Bayern

2016.04.19. 20:23
Thomas Müller duplája döntőt ért a Bayern Münchennek (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Német Kupa elődöntőjében a Bayern München hazai pályán Thomas Müller duplájával 2–0-ra legyőzte a Kleinheisler Lászlót a 83. perctől bevető Werder Brement, így a bejutott a kupasorozat berlini döntőjébe.

NÉMET KUPA
ELŐDÖNTŐ
Bayern München–Werder Bremen 2–0
(1–0)
München, Allianz Aréna. Vezette: T. Stieler
BAYERN MÜNCHEN: Neuer – Lahm, Javi Martínez, Alaba, Bernat (Benatia, 58.) – Xabi Alonso – Coman (Vidal, 67.), Th. Müller, Götze (Thiago, 61.), Ribéry – Lewandowski. Vezetőedző: Pep Guardiola
WERDER BREMEN: Wiedwald – Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Sternberg – Fritz (Kleinheisler, 83.), Grillitsch – Yatabaré (Öztunali, 74.), Junuzovic, Bartels – Pizarro (Ujah, 74.). Vezetőedző: Viktor Szkripnik
Gólszerző: Th. Müller (30., 71. – a másodikat 11-esből)

A Bayern München az előzetes várakozásoknak megfelelően már a találkozó első percétől kezdve fokozatosan egyre nagyobb nyomás alá helyezte a Werder Brement. A hazaiak fölénye előbb csak a szögletekben mutatkozott be, majd a helyzetek, sőt a gól is megjött.

A hősiesen védekező brémaiak a 30. percben először hibáztak, és baj is lett belőle: Xabi Alonso szöglete után Clemens Fritz elcsúszott a tizenhatoson belül, így Thomas Müller kilenc méterről, senkitől sem zavartatva a hálóba fejelt – Felix Wiedwald hiába ért bele a labdába, már csak beljebb segíteni tudta azt (1–0).

Az első félidő folytatásában Müller veszélyes lövése csak centikkel kerülte el a vendégek kapuját, majd Sambou Yatabaré használta ki kis híján David Alaba és Manuel Neuer könnyelműségét, ám újabb gól már nem esett, így a csapatok egygólos bajor vezetéssel vonultak a pihenőre.

A második félidő meglehetősen eseménytelenül indult, a kapuk a 60. percig szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben. Fél órával a vége előtt feljebb kapcsolt a brémai alakulat, ám gólt nem sikerült szereznie, ami a 71. percben bosszulta meg magát.

Robert Lewandowski egy remek labdaátvétel után a csereként beálló Arturo Vidalt ugratta ki, akit Janek Sternberg – a játékvezető szerint... – szabálytalanul állított meg a tizenhatoson belül, így a hazaiak tizenegyest kaptak. A labda mögé Thomas Müller állt, és a balra vetődő kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, megszerezve ezzel saját maga és csapata második gólját (2–0).

A hajrára már nem maradt sok kérdés, a magyar vonatkozás azonban így is akadt, hiszen Kleinheisler László a 83. percben pályára lépett, sőt a rendes játékidő utolsó percében volt egy remek lövése is, amely csak kevéssel kerülte el a kaput.

A 2–0-s végeredménnyel a Bayern München könnyedén jutott a május 21-i berlini döntőbe, melyben a Hertha–Borussia Dortmund összecsapás győztese vár rá.

92. perc: Véget ért a találkozó, a Bayern München Thomas Müller 2–0-ra legyőzte a Werder Brement, ezzel bejutott a Német Kupa döntőjébe.

90. perc: Kleinheisler próbálkozott félfordulatból, ám a lövése nem találta el a kaput.
89. perc: Djilobodji
maradt le centikkel egy felívelt szabadrúgásról, így Neuer kaparintotta meg a labdát. 85. perc: Xabi Alonso készített le laposan egy szabadrúgást Alabának, az osztrák játékos azonban tizenhét méterről a kapu fölé vágta a labdát.

83. perc: Kleinheisler László is beállt, Fritz helyett lépett pályára.

80. perc: Müller szolgálta ki remekül Vidalt, ő azonban tizenhat méterről jóval a kapu fölé bombázta a labdát.
78. perc:
Ribéry volt szabálytalan Wiedwalddal szemben.

74. perc: Kettőt cserélt a vendégcsapat: Pizzaro és Yatabaré hagyta el a pályát, helyükre Anthony Ujah és Levin Öztunali állt be.

71. perc: GÓL! Már kettővel vezet a Bayern! Thomas Müller állt a labda mögé, és a balra vetődő kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2–0

70. perc: Lewandowski vett le remekül egy hosszú indítást, majd Vidalt ugratta ki, akit Sternberg szabálytalanul állított meg a tizenhatoson belül, így a hazaiak tizenegyest kaptak. Más kérdés, hogy a visszajátszások alapján Vidal lábát nem találta el a becsúszó védő…

69. perc: Lahm fejelt ki a rövid oldalon egy jobbról érkező vendégszögletet.

67. perc: Harmadik cserelehetőségét is kihasználta a bajor csapat: Coman le, Arturo Vidal be.

65. perc: A találkozó eddigi egyetlen gólszerzője állította meg szabálytalanul Yatabarét.

62. perc: Hiába lőtt egy szerencsétlen mozdulattal Alaba a saját kapujába, Bartels szabálytalan volt vele szemben, így az egyenlítő találat helyett a Bayern kapott szabadrúgást.

61. perc: Újabb hazai csere: Götze helyét Thiago Alcantara vette át.

60. perc: Gebre Selassie a jobb oldalról tekert laposan középre, ahol a becsúszó Vestergaard csak centikkel maradt le a labdáról.

58. perc: Cserélt Pep Guardiola: Bernat helyett Mehdi Benatia lépett pályára.

57. perc: Djilobodji adta el a labdát, ám a Bayern nem tudta kihasználni az emberfölényét, Lewandowski labdáját Wiedeald szedte fel a tizenhatoson belül.
56. perc:
Junuzovic távolról az égbe bombázta a labdát.
55. perc: Coman jobb oldali lapos beadását Gebre Selassie vágta oldalra a remekül érkező Götze elől.
54. perc: Pizarro
harcolta ki, hogy lövőhelyzetbe kerüljön, ám a tizenöt méterről eleresztett kísérlete elakadt egy védőben.
52. perc: Neuer mentett meg egy óriási sprint után egy borzasztóan hazaadott labdát.
50. perc: Gebre Selassie javított a hibáját, és a mezőnybe fejelte abi Alonso szabadrúgását.
49. perc:
Djilobodji vágta ki a labdát Ribéry elől, majd Gebre Selassie vágta fel a franciát a bal oldalon, az oldalvonal mellett.
46. perc: Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a bajorok kezdték a második félidőt.

Némi remény a vendégszurkolóknak: 2003 óta sorozatban 28 idegenben megvívott Német Kupa-mérkőzésén legalább egyszer mindig betalált ellenfele kapujába a Werder Bremen.

45. perc: Véget ért az első félidő, Thomas Müller 30. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet a Bayern München.
44. perc:
Junuzovic végezte el az első vendégszögletet, de Martínez fejjel könnyedén hatástalanította.
43. perc: A hetedik hazai szögletből ezúttal nem alakult ki nagyobb lehetőség.
42. perc: Coman jobb oldali beadását Djilobodji fejelte ki, majd Sternberg rúgta ki szögletre a labdát.

40. perc: Előbb Alaba, majd Neuer volt könnyelmű, ám hiába emelte rá az üres kapura a labdát Yatabaré, a német kapus visszért, és magabiztosan hárított.

38. perc: Bernat adott zseniális passzt Müllernek, az asszisztens azonban itt is lest látott.
37. perc: Junuzovic találta el Martínez lábát, a sárga lap azonban most nem került elő a játékvezető zsebéből.
36. perc: Hiába kapott jó helyről szabadrúgást a Werder, Djilobodji az ötösön belül ellökte Müllert, így a hazaiak kaptak szabadrúgást.
35. perc: Ribéryt állították meg – a visszajátszások alapján tévesen – lesen.

33. perc: Majdnem ott a második!Müller kapott jó labdát, majd futtából csak centikkel tekert a jobb alsó sarok mellé.

30. perc: GÓL! Vezet a Bayern! Xabi Alonso végezte el a hatodik Bayern-szögletet, amelyre Thomas Müller érkezett a legjobb ütemben, és kilenc méterről, senkitől sem zavartatva a hálóba fejelt – Wiedwald már csak beleérni tudott a labdába, 1–0.

29. perc: Pizarro rendkívül elégedetlen, de az asszisztens ezúttal is lesen állította meg.
28. perc:
A szögletből nem alakult ki veszély, azonban a visszatett labda Comanhoz került, aki kissé balról előtte a kapu mellett a labdát.
27. perc: Ribéry passza után Götze próbálta beadni a labdát, a becsúszó védők azonban ezt is kirúgták.
26. perc: A kis szöglet után Ribéry feledkezett lesen.
25. perc:
Lahm jobb oldali beadása élesen érkezett a kapu elé, azonban a hosszú oldalon Gebre Selassie szögletre tudta rúgni a labdát.

24. perc: Clemens Fritz kapta a találkozó első sárga lapját, miután szemből rendkívül csúnyán rácsúszott Coman támaszkodó lábára.

23. perc: Xabi Alonso szöglete elhagyta a játékteret még mielőtt a tizenhatoson belülre ért volna.
22. perc: Götze ugratta ki Müllert, aki elől a tizenhatoson belül Vestergaard becsúszva szögletre rúgta a labdát.
21. perc: Yatabaré próbálta szabálytalanul elvenni a labdát Bernattól, majd kisebb nézeteltérésbe keveredett vele, de végül sikerült megfékezni az indulatokat.
19. perc: Pizarrót állították meg lesen.
18. perc: Xabi Alonso
előbb 40 méterről, majd 35-ről tekert középre egy szabadrúgást, de a vendégvédők azonban mindkétszer elfejelték a labdát.
16. perc: Lewandowski
próbálkozott a tizenhatoson kívülről, de a lövése célt tévesztett.
15. perc: Kicsiben végezték el a második Bayern-szögletet, helyzet azonban ebből sem alakult ki.
14. perc: Götzét sikerült az utolsó pillanatban szögletre szerelnie Vestergaardnak.
13. perc: Götze dobta ki a labdát a bal oldalon Ribérynek, akinek a lapos beadását Vestergaard vágta bedobásra.
11. perc: A szöglet után a vendégek vezettek kontrát, azonban Grillitsch beadását Junuzovic még kézzel sem érte el.
10. perc:
Lahm ugratta ki Comant a jobb oldalon, akinek a lapos beadását Ribéry készítette le Bernatnak, lövését azonban blokkolták a védők.

A Bayern München legutóbbi 21 Német Kupa találkozójából 18-at megnyert.

5. perc: Yatabaré próbálkozott távolról egy lapos lövéssel, azonban a labda elsuhant a jobb alsó sarok mellett.
4. perc: Pizarro szemfüles labdaszerzése után egy kiugratással próbálkozott, ám Lahm becsúszva oldalra rúgta a labdát.

Minden sorozatot figyelembe véve a két csapat legutóbbi nyolc összecsapása mindig bajor sikerrel végződött.

2. perc: Lahm saját térfele közepéről, Pizarrót megelőzve adta haza a labdát Neuernek.

A bajorok tiszta pirosban, a vendégek pedig fehér szerelésben léptek pályára.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A találkozó játékvezetője Tobias Stieler lesz.

A Werder Bremen útja az elődöntőbe meglehetősen döcögősen indult: az első fordulóban a harmadosztályú Würzburger Kickers otthonában csak a hosszabbításban tudta kiharcolni a továbbjutást (2–0). A folytatásban három Bundesliga-együttes következett. A Köln ellen hazai pályán 1–0-ra nyertek a brémaiak, majd egy rendkívül mozgalmas meccsen idegenben győzték le a Mönchengladbachot (4–3), a negyeddöntőben pedig egy újabb nagy skalpot gyűjtöttek be, idegenben 3–1-re fordítottak a Bayer Leverkusen ellen.

A bajorok szinte megerőltetés nélkül jutottak be az elődöntőbe. Az első körben az ötödosztályú otthonában nyert 3–1-re, majd a 2. fordulóban a címvédő Wolfsburg ellen is 3–1-es sikert aratott idegenben. A nyolcaddöntőben a szintén első osztályú Darmstadt ellen győzött 1–0-ra a Bayern, majd a negyeddöntőben a második vonalbeli Bochum otthonában nyert 3–0-ra.

A Német Kupa két legeredményesebb csapata találkozik ma este egymással, hiszen a csúcstartó Bayern München 17-szer, a Werder Bremen pedig 6-szor emelhette a magasba a trófeát.

A döntőt május 21-én a berlini Olimpiai Stadionban rendezik.

A Német Kupa másik elődöntőjében, szerdán 20.30 órától a Dárdai Pál által irányított Hertha vendége az előző kiírás ezüstérmese, a Borussia Dortmund lesz.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Bayern München–Werder Bremen összecsapás a labdarúgó Német Kupa elődöntőjéből. Tartsanak velünk!